The ABCs of Death (2012)

Velmi zajímavý filmový experiment. A až na "I" a "O" a snad i "F", byl zbytek koukatelný. Každá z 26 částí byla v první řadě neskutečně orginální, zajímavá a většinou i krásně natočena. Pravdou zůstává, že jednotlivé díly mají zcela rozdílnou kvalitu a každý z nich si jistě najde obdivovatele i kritiky. Každý frajer dostal údajně na realizaci svého kraťase 5000 dolarů a přišlo mi, že někteří si za tyto peníze koupili alkohol a drogy, zatímco jiní museli obrovský obnos ještě doplácet. Celkově příliš nechápu brutálně nízké hodnocení. K vidění je spousta nahoty a vražd a člověka jistě potěší i nějaká ta nechutnost. Tak kde byl kurva problém? Já to vidím skoro na 4*.

Návrat bažantů (1983) odpad!

Zhruba polovina je snesitelná a pak se bažanti opět zvrtnout do těch odporných nevtipných kolejí. Je mi to líto, ale jsem nucen opět odpadovat. Scánka s koupelí je naprostým Olympem trapnosti. Nic tak ubohého jsem velmi dlouho neviděl. Takže Claude Zidi je jediným dobrým režisérem, který přišel s touto sérií do styku.

Bažanti kontra Dracula (1980) odpad!

Totální sračka. Jeden z nejvíce pičózních dílů série. Drákula je totálně debilní. Stejně jako zbytek. Bohužel, takhle končí většina sérií. Odpad!

Růžoví plameňáci (1972) odpad!

Naprostá sračka. Dle popisu jsem očekával skutečné oplzlosti nevyššího řádu. Ničeho se mi nedostalo. Ve filmu jsou asi 2 úsměvné momenty. Když si borec roztahuje prdel a když druhý borec ukazuje v parku ptáka ženě a zjistí, že žena je ve skutečnosti muž. Jinak je film totální hovno, které si jiné hodnocení než odpad zkrátka nezaslouží. Není to nechutné, není to ani vtipné. Naprosto zbytečný film.

Amazonia vertical (2004)

Necelá hodinka uteče ve společnosti 4 slováků a flašky borovičky velmi rychle. Vyprávění je poutavé. Záběry přírody jsou nádherné a mile překvapil i velmi kvalitní hudební doprovod. Támhle si zahorolezují, támhle se přebrodí potůčkem, támhle se na dva Adamy a jednu Evu vykoupou v horské vodě... Vše je takové pěkné a přirozené. Neviděl jsem mnoho dokumentů poloamatérského ražení. Nemám problém dát 4*.

Žraločí vody (2006)

Tak pěkně to začalo a tak pěkně to skončilo, ale ta střední zelenomírová část mi příliš nesedla. Záběry jsou skutečně impozantní, ale to zpracování brutálně vázne. Podobných zvířátek je oceán plný, takže ještě hodně dlouho bude o čem točit. Rozhodně jsem tvůrcům vděčný za mnoho nových informací, i když bych klidně snesl více objektivnosti. Vidím to na 3*. Nejsem cílová skupina. Občas pozřu maso. P.S. Během sledování filmu bylo zabito 15 000 žraloků, takže než se do toho dáte, tak je to třeba si pořádně rozmyslet, zda to za tu oběť stojí. Doporučuji tedy sledování v co možná nejpočetnějších skupinkách, aby bylo smrtí co nejméně.

Polibky z Hongkongu (1975) odpad!

Se zármutkem v srdci oznamuji, že tento díl je z celé bažantí série ten nejméně bažantovitý. Celou dobu se snažil přetransformovat v něco, čím nemůže nikdy být. Jednoznačný odpad. Tady není co řešit.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Většina negativistů se tu ohání naprostou odlišností od komixové předlohy, která byla údajně úžasně úžasná. Když už se uchýlým k četbě, tak se rozhodně nejedná o komixy. To nechávám na předškolních čtenářích. Bystřejší z bystřejších zvládnou z předchozích řádků vydedukovat, že jsem nečetl ani tento komix, tudíž postrádám možnost srovnání. V rámci možností se mi film líbil. Co jsem očekával to se přibližně dostavilo a velmi příjemně mě překvapil samotný závěr. Takže tady to budou slabé 3*.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Z filmu už si mnoho nepamatuji, a dokonce ani netuším, jestli za to mám být rád či nemám. Každopádně to bylo rozhodně horší než jednička, takže 2 body!

Asterix a Obelix (1999)

Až na pár černoušků v Africe se jistě nenajde nikdy, kdo by nebyl seznámen s legendou o galské vesnici odolávající náporu Říma a samotného Caesara. Film je určen především mladšímu publiku a když jsem film poprvé viděl, tak jsem mladší byl. Vtipné je to pramálo, ale koukat se na film rozhodně dá. 3*