Světlo ve tmě (2006)

Po tragické zivotni udalosti, se uspesna spisovatelka thrilleru, Rachel Carlson, nastehuje do vzdalene chaty na skotskem pobrezi, kde hodla zapomenout. To by tak zhruba bylo k uvodu, slovy distributoru. D.Moore nijak moc radeji nehodnotim, proste tam je a docela nepresvedcive odehraje, co ma ve scenari. Ovsem co me chytlo a kde bych chtela travit cas, je misto, kde se vse odehrava. "Half Light" je natocen na malem ostrove Llanddwyn, na zapadnim pobrezi ostrova Anglesey v severnim Walesu, maják v Lladdwyn, pláž Newborough, Primose Hill v Londyne, železnice Bodwin a Wenford, Cornwall, Anglie...etc. Koukatelny pro me snad jen prave kvuli prostredi. Pocasi je pravé skotske, vse podtrzeno prijemnou hudbou skladatele Bretta Rosenberga, bratra rezisera Craiga https://www.youtube.com/watch?v=oQ-goxHVYQU

Zločin (2011) (seriál)

The Killing (44 epizod, 2011-2014) super kriminalni serial s pohlcujici atmosferou. Ustredni dvojice, trochu netradicni a neokoukana. Mireille Enos (detektiv Sarah Linden) ocenena Zlatym Globem. Joel Kinnaman sympatak, dalsi z rady zajimavych svedskych hercu (Stellan a Alexander Skarsgård, Peter Stormare, Nikolaj Coster-Waldau...a dalsi). Serial netaji, ze je remakem danskeho Forbrydelsen, ovsem latku nasadil velmi vysoko. Hudba skvela, vice napeti, mene zbytecnych slov, prostredi... Svuj bezchybny standard, popsany zde v mnoha komentarich, si serial drzi i behem 4.serie.