Kdo hledá zlaté dno (1974)

Vyměnit nádhernou sexy kočku, bydlení a práci, kde si člověk přijde na pěknej peníz, za práci v prachu a špíně, ubytování v buňce aneb 1 + nic a žraní kamenů, tak tomu se říká sakra život na piču. Socialistická kampaň, aby člověk makal ne pro sebe, ale pro stát. No jedno se tomu musí nechat, tehdy s tím člověk mohl žít. Soudruzi vás aspoň nenechali chcípnout hlady, jako dnešní západovlezprdelští kapitalističtí zmrdi. Za tu pěknou roštěnku, díky které jsem se snad na to celé dodíval a doufal, aby se tam zase objevila :D, a tatru 148 dám přeci jen lepší hodnocení než to odpadní.

Kmen (2014) odpad!

Mé hodnocení na tom nezvýší ani to, že se jedná o film provedený čistě jen ve znakové řeči. Film se celou dobu táhne jenom kolem 2 věcí: Mrdání prostitutky a rvačky. Neustále to skáče z jednoho do druhého, takže příběh celého filmu je na jedné vlně. Pokud cílem tohoto snímku bylo i například to, aby na každého zapůsobil jinak a díky síle vlastní představivosti, která by díky tomuto provedení znakové řeči měla být o něco lepší než v klasických filmech, i bylo pochopeno čistě subjektivním dojmem, pak je to čistě jen zklamáním. Řekněte mi, jak lze jinak pochopit film, kde se jen mrdá a rve ? Byl bych ochotnej dát aspoň jednu hvězdu, kdyby hlavní ženskou roli hrála nějaká osůbka, která by byla schopná ve mně probudit aspoň známky erekce. To se bohužel neděje a měl jsem ten dojem, že to mělo směr naprosto opačný. Navíc i ty jednotlivé rvačky byly tak okatě sehrány, že člověk tyto momenty raději posunuje, než aby je sledoval. Závěrem tedy shrnu, že celkově se jedná o dementní film určený převážne pro dementy, takže pokud spadáte do této kategorie osob, tak budete s filmem zřejmě nadmíru spokojeni.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

HtTYD2 je skvělý animák, který se mi opravdu moc líbil a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co v roce 2014 vzniklo. Neřekl bych, že nějak zaostává za prvním dílem a to i přesto, že děj tohoto filmu byl v mnoha momentech lehce čitelný, čímž vás některé zápletky ani nijak extra neoslnily nebo nepřekvapily. Tohle vše se dá ale rychle přehlédnout tou dokonalou animací, díky které nespustíte po celý čas z filmu oči a litujete těch chvil, kdy prostě musíte mrknout, aby vám něco neuniklo. Film je tedy téměř bez chyb, ale pro mě osobně to přeci jen něco postrádalo a to byl ten "boom" efekt, jaký se mi dostal v prvním dílu. No kdo ví a třeba po dalších shlédnutích upravím své hodnocení a hodím tomu plnou palbu. Jsem ve velkém očekávání třetího dílu a osobně doufám, že vedle série Toy Story bude i triologie HtTYD stejně super, protože tyto animáky řadím mezi tu nejvyšší špičku.

Třída 8.A (2014) (pořad) odpad!

Nesnáším tenhle černej odpad v podobě romskejch parchantů. Všude ve světě se s nima nemažou, ale tady jim jsou někteří schopni i vytírat prdele. To, co jsem viděl, tak je krutá realita a bude hůř. Víte, proč se tito parchanti neučí a ani nemají žádnou motivaci ? Protože od jejich samotných rodičů jim je sdělováno, že nač se učit, když stejně stát se o ně v podobě dávek postará. Pak to obserou všichni poctiví a pracující lidé zde žijící a zkuste proti téhle verbeži dělat demonstrace, tak to je hned rasismus, ke kterému se přikloní navíc celá ta zpropadená EU, jakej to jsme rasistickej stát. No ale to jen z toho důvodu, aby se tady ta verbež k nim nepřestěhovala!!! Ať si takoví frantíci zkusej vzít pár průměrnejch rodin romské špíny a uviděj, jak tady ti termiti jim do pár dnů rozeberou řadu mostů. Tohle není chyba školství, ale to je chyba celého systému státní politiky. Zavedl bych fyzický tresty na školách a zrušil dávky romům (tohle je stát občanů ČR, žádnejch hnědočechů) a ono uvidíte, jak se jim změní chování, když budou nuceni makat jako všichni prostí lidé, aby se vůbec uživili. Navíc když je bude moct učitel proplesknout, tak ta jejich motivace se hnedka zvýší. Já nejsem rasista, nemám nic proti černochům nebo asiatům (mám řadu přátel mezi nimi), ale cigány, tak ty vyloženě nesnáším. Když nějaké potkávám, tak se mi začne ruka tak chvět, že bych jim nejradši utrhnul hlavu. Tohle ale není rasismus nebo nějaká nenávist, to je prostě to, že jim je tolik nadržováno vůči jiným (bílým) občanům našeho státu a to pak člověka sere. A co se týče těch pedagogů samotných, tak to potěš, že něco takovýho si vůbec dovoluje učit děcka na školách.

Úsvit planety opic (2014)

Díky úspěchu skvělé jedničky se snažili o další výcuc chechtáků z dosti špatně vymačkané dvojky. Jako asi jo, co se týče podojení diváků filmaři, tak zde lze mluvit o úspěchu. Co se ale týče kvalit Úsvitu opičáků, tak to už ani zdaleka. Vesměs bych to nesrovnával s jedničkou a už vůbec bych to ani nepřirovnával k druhému dílu. Ty rozdílné kvality jsou naprosto zřetelné, proto snad ani nemůže být řeč o tom, že jde o druhý díl. Herecké obsazení nula, přičemž mi něco říkala snad jen ta hl. ženská postava, která mi trochu připoměla bejvalku - takže těžko polemizovat o tom, jestli to lze zařadit do kladu či záporu :D. A co se týče příběhu samotného, tak to jsou dvě nuly. Tak lehce předvídatelná zápletka, kdy už prakticky od prvního momentu víte, co se po celý čas bude dít, tak to je opravdu zklamání. Jo, technologie a animace jsou super, ale o tom přece není celý film. Možná je to ale tím, že Zrození planety opic byl fakt super film, který tu laťku zřejmě bohužel nahodil až moc vysoko, takže to půjde velice těžko překonat, ale tady z tohodle mi ani nepřišlo, že by byla vůbec nějaká snaha o jakési "překonání". Zklamání, protože jsem byl asi opravdu až příliš natěšený, až todle konečně uvidím s domněním, že se bude jednat o jeden z nejlepší filmů roku 2014. Realita ale byla trošku jinde. Hlavní plus z celého tohoto blivajzu je, že jsem za to nevyhodil prachy návštěvou kina. To bych byl zklamán ještě víc.

Želvy Ninja (2014)

Moderní pojetí želvých "teenage" ninjů. No, když to řeknu v rychlosti, tak jsem u filmu sice neusnul, ale ani se nijak nebavil. Vzhled želv nebo i toho trhače, kterej tu nemá moc fanoušků díky přirovnání k transformerům, mi osobně nevadil, spíš naopak je to asi hlavní plus z celého filmu společně ještě s těmi pár vtipnými gagy. Ale příběh je vážně bída. Kromě scény, kdy se řítí z lavinového svahu, je to naprosto o ničem a vy jen čekáte, čekáte a stále čekáte, kdy konečně přijde něco pořádnýho, co vás posadí na prdel a pak najednou... Závěrečné titulky a konec ! A to se opovážím tvrdit, že želváci jsou celkem velkým fenoménem, takže takto odfláknutý film si rozhodně nezasloužili.

Bony a klid 2 (2014)

První díl Bony a klid považuji za jeden z nejlepších, který v českém filmovém průmyslu vůbec kdy vznikl, takže jsem docela i s nadšením očekával pokračování, v tomto případě dějově probíhající v kapitalistické éře narozdíl od té socialistické z minula. Ovšem s realisticky až spíše pesimistickým pohledem, takže v závěru jsem nebyl tolik zklamán (či překvapen?), jako možná jiní uživatelé, co film shlédli. Nejde tedy srovnávat tento a předchozí díl, to je něco jako "nebe a dudy", což by měli brát v potaz všichni hodnotitelé. Jako ale takové novodobé zobrazení, jak to u nás v tom politickém systému a státním aparátu funguje, tak si myslím, že to je velice kvalitní zpracování. Jsem rád, že jsem opět viděl starou partu veksláků a českých mafiánů -> je to úsměvné, že řada lidí, která byla v minulém režimu trestána za své zločiny, teď v dnešní době opravdu se podílí na řízení státu a to beztrestně a bez ohledu na jejich minulost. Nebo spíš než úsměvné je to dosti i smutné, jakmile si to člověk řádně uvědomí. Todle se tomu filmu musí nechat, protože to vyobrazuje opravdu suprově. Co se samotného hodnocení týče, tak tři hvězdy jsou moc a dvě zase málo - čili 50%.

Poslední hodina (1995)

Tak konečně po tak dlouhé době se mi podařilo najít tento film, který jsem viděl jako malý kluk ještě v době minulého století na tehdejším kanálu HBO v českém znění. A jak jsem z něj měl sakra těžký spaní, tak to si vzpomínám doposud. Problém byl ale nejen přijít na to, jak se to vůbec jmenuje, ale pak ten film samotný vůbec někde sehnat :D. No ale přeci jen nakonec se mi to podařilo. Co se samotného snímku týče, tak vidět to prvně až nyní, dal bych tomu odpad maximálně jednu *. Je to nelogický a ani teď nejsem schopen říct, co jsem to vlastně vůbec viděl. Naprosto nic nedává smysl a nevím, jestli se jednalo o nějaký žert, sen či nějakou předtuchu v podobě noční můry. Dejavu tu taky funguje, ale bohužel ke kvalitě matrixu to má hodně daleko :D. Ten konec to zazdil ještě víc a já snad ani nikdy nepochopím, o co vlastně v tomto filmu jde. No Dáni mají asi jiný styl a smysl myšlení ve filmu, což beru jako takovou omluvu pro jejich filmařinu a film jako takový nehodnotím jen ze svých subjektivních dojmů, které ač díky hlavně nostalgii v hodnocení vnímám nejvíce, tak i z toho objektivního pohledu.

Godzilla (2014)

Spousta chyb a nedostatků, co se například tou zasranou kamerou v některých momentech týče nebo i hlavní pajdulák kazí celej film, příšerně a zbytečně dlouhá stopáž a krátkej záběr na samotnou příšerku - v tomhle ohledu bych osobně změnil název filmu na něco přijatelnějšího. Přeci jen film s názvem Godzilla, kterej má bejt o Godzille a ta tam vystupuje sotva pár minut, tak to je trošku nelogický. Je toho řada, co mě tam sralo, ale přesto to všechno byl sakramenc kurva masaker. Běžte se bodnout vy egoističtí namyšlení prdelo lízači bez špetky intelektu s mokrejma slípkama z kdejakejch hoven pro stupidní retardy (jakým je například ten šašek Wacoslaw) do těch svejch sraček typu expendables a pochopte, že todle je sci-fi. Tady vám mohou z prdele vylejzat ryby a stejně je to vše v rámci žánru. Todle byla pecka, která se nese v pravým duchu Godzilly a zaručeně jeden z nej monster filmů (pro mě s King Kongem obojí top1). Prostě zkrátka už mi sem servírujte druhej díl, jsem natěšenej jako důchodci před slevama v Kauflandu.

Na život a na smrt (2013) odpad!

Jako komedie to je perfektní, ale jako válečnej akčnák, kterej má základ ve skutečné události, tak to už nikoliv. A v tom je ten problém. Ono to má bejt válečnej film a ne komedie. Amíci budou kurvit i tento příběh, kterej se mohl stát se svým potenciálem a historií jedním z nejlepších válečných filmů všech dob. Bohužel ke smůle všech je todle spíše kvalitní parodií. Je mi líto těch padlých vojáků a už jen skrz to, že díky tomuhle se museli sami obracet v hrobě. Ustřelené prsty ? Však to je dobrý, správnej americkej voják může střílet zubama. Prostřelené břicho ? Dej si na to hlínu. Ale co když mi prosřelí hlavu ? Americkej voják se nikdy nevzdává!!!!! A aby toho nebylo málo, tak si skočíme pár šipek, saltíček a placáku po pěkně strmé skále a ustelem si až dole na kamenech. Ono jednotky Seals jsou připraveny přece na všechno. Nechci jim nějak ubírat na schopnostech nebo tak, ten výcvik musí bejt nehorázně tvrdej, ale amíci nehrajte si na nejlepší. Výcvik brazilskejch speciálů BOPE je na ještě daleko vyšší úrovni. Proti nim jste slabej odvárek. No ale zpátky k filmu. Už i to samotný obsazení je děs a jedinej, kdo mi tam přišel v pohodě, tak byl Bana a neváhal bych ho hodit místo jednoho z těch čtyř kopit, z kterejch se dalo snad trošku jen koukat na Wahlberga, ale i pro něj to nebyl zrovna ten správnej šálek kávy. Pokud tento snímek měl propagovat sílu a schopnosti americké armády, pak funguje s naprosto opačným smyslem, než pro jaký byl vytvořen.