Jasmíniny slzy (2013)

Tyyy brďo. Co k tomuto napsat? Výborná Cate Blanchett hraje postavu Jasmine, u které jsem si nebyla jistá, co čekat. Na jednu stranu ta závislost na muži, který se postará, na druhou stranu urputnost nezůstat při zemi. Její sestra, pravý opak, si žije ve své bublině, o nic víc se nesnaží, ale když jí Jasmine trochu popostrčí, chytne příležitost za pačesy. A je to správně? No já oboum holkám přála šťastnej konec, i když mi bylo jasný, že tak lehký to nebude. Zvlášť, když za štěstím pospícháte přes jiné a spoléháte na to, že právě oni vám ho přinesou. Je to dobrý film, ale pro mě asi ne až tak dobrý, abych si ho ještě někdy pustila. I když! Nikdy neříkej nikdy.

Doktor Martin - Krev není voda (2005) (epizoda)

Zatím to vypadá, že mi víc sedí, když doktor neordinuje v "tvrdém jádru" a posouvá se kousek dál. Pointa mi došla jen pár vteřin předtím, než ji prozradili, takže super. Smutný příběh. A stále si stojím za tím, že je Louisa pokrytecká husa.

Doktor Martin (2004) (seriál)

Seriál z venkovského prostředí s minimem akce, dávkou suchého humoru a slabšími dramaty. Takový (hodně nadneseně) jiný doktor z hor. ;) ;) Doktora Martina jsem narozdíl od buranských obyvatel vzala na milost hned. I když je to divný patron. Narozdíl ale od mnohých obyvatel městečka umí uznat chybu, když se jí dopustí a ví co dělá. Pěkné místo natáčení, milostná linka je víc než jasná, ale já pořád ve skrytu duše doufám, že ho scénáristé dají do kupy s někým jiným, než s Louisou. V první a druhé řadě se to zatím nevymyká průměru, ani samo sobě.

Doktor Martin - Vrtošivé stáří (2005) (epizoda)

Do první epizody druhé série (jak jinak než poklidně) vplula Katherine Parkinson a já jen doufám, že se v seriálu nějaký čas zdrží.

Hora mezi námi (2017)

Za mě opravdu zklamání. Na film mě nalákalo herecké obsazení, protože oba dva herci jsou neskuteční sympaťáci a mám je ráda. A oni nezklamali, ale ten scénář teda jo. Dál budu SPOILERovat. Delší zasněžená část místy nudila, kratší nezasněžená začala zajímavě a mě proběhlo hlavou, že by udělali líp, kdyby to bylo aspoň půl napůl - boj o přežití a pak život po. Ale ve finále... bože co to bylo za červenou limonádu s naprosto prázdnýma řečma. Ne ne ne.... fakt ne.

Doktor Martin - Série 1 (2004) (série)

První série je příjemným úvodem do seriálu. Sice je to poklidné, ale musím se přiznat, že člověka mé povahy často štvali starousedlíci snad více jak nebohého doktora. Ten je sice kapku jiný, ale sympaťák!

Doktor Martin - Zlá krev (2004) (epizoda)

Ta konečná byla vážně vtipná. Čekala jsem to asi stejně tak jako Louisa. :-)