• Krátkometrážní

Kylie's Secret Night (2019) (pořad)

Sledovat Kylie Minogue je vždy radost. I tento speciální večer s Kylie se velmi povedl - mezi nejlepší momenty patří skrytá kamera s Kylie v taxi, návštěva pěveckého sboru nebo momenty kdy se Kylie osobněji seznámí s fanoušky. Rozhodně šlo o příjemnou podívanou, která ale nevím, na koho cílí. Osobně musím říct, že slyšet Kylie dokola v podobných pořadech zpívat ty samé písně je sice fajn, ale ohrává se to - to sice ocení neskalní fanoušci, ale nevím zda ti u toho zrovna vydrží až do konce. Pro mě osobně šlo o velmi příjemnou ale "jednou to stačilo" podívanou (i když onu část z taxi si určitě rád opět pustím).

Sarah Millican: Control Enthusiast Live (2018)

Co se dá tak napsat k stand up show? Jde o další povedený stand up od Sarah Millican. Sarah rozhodně za ta léta u mikrofonu našla svůj styl. Její poslední dva tři stand upy mají podobný rytmus a spád, ale ono to není na škodu. Její show stále mají jiná témata, nové vtipy, neopakuje se. Rozhodně jedna z nejlepších britských komiček.

Addamsova rodina (2019)

Velmi příjemné animované překvapení. Nic jsem od tohoto snímku neočekával a byl jsem mile překvapený. Animace této strašidelné rodince rozhodně přidává protože jsou zde věci, které by v opravdovém světě nebyli možné a přeci jen snímek jednou nohou (nebo aspoň jednou patou) stojí v reálném zasazení. Opravdu příjemná animovaná podívaná během líného dnu. Mrzí mě, že si film nevedl v kinech líp, ale jsem rád, že pokračování již bylo oznámeno. Určitě se do tohoto světa rád vrátím.

TY - Série 2 (2019) (série)

Druhá série se mi líbila víc jak ta první. Ačkoliv jsem nebyl spokojený s tím, že se děj seriálu přesunul do Los Angeles a trvalo mi pár epizod nad tímto faktem nekroutit očima, nakonec jsem to přešel a prostě se s tím smířil. Určitě mi hodně pomohl i samotný děj seriálu který se rychle odehrává a divákovi dělá problém nemačkat na další a další díl.

Potvora (2016) (seriál)

Pamatuji si, když jsem si Fleabag pustil ze zvědavosti při své premiéře první série. Byl jsem nadšený. Britský humor, otevřenost hlavní postavy i přesto, že se schovávala v mlze kolem sebe aby přeci jen o sobě neprozradila hned všechno. Když se seriál vrátil s druhou sérií nečekal jsem jak dokonalé to bude. Bylo to jako skočit do rozjetého vlaku. Ačkoliv mezi první a druhou sérií byly tři roky pauzy nešlo to znát. Phoebe Waller-Bridge naprosto dokonalá a opět se postarala aby nejen Fleabag ale i ostatní postavy měli hloubku a byly zajímavé samy o sobě. Dokonalost.

Ledové království II (2019)

Ale jako ano, perfektní animace, nádherná hloubka, barvy, vše to vypadalo reálně a přesto s kapkou fantazie a magie aby divák nadále mohl fantazírovat o všem možném a nemožném, jenže tomu něco chybělo. Děj byl víceméně předvídatelný, ne, že by děj byl až tak "ubohý" ale spíš jak přes kopírák prvního filmu s mírnými úpravami tady a tady. Nejlepší postavou byl rozhodně již ikonický sněhulák Olaf a jeho dvou-(jestli vůbec)-minutové shrnutí prvního filmu. Přál bych si třetí film? Rozhodně, hezky to zakončit (přeci jen děj druhého dílu končí ačkoliv ne otevřeně rozhodně ne zakončeně), nebo děj trochu více posunout, nechat Disney Animation být více odvážnější. Nevím zatím zda mám hodnotit třemi nebo čtyřmi hvězdami.

The Morning Show - Rozhovor (2019) (epizoda)

Finále bylo zklamání. Anti-klimatické. Tedy, ano, ono tam bylo spoustu napínavých momentů, atmosféry bylo až až, ale bylo to plné očekávaných zvratů. Rozhodně, myslím si, to šlo udělat lépe. Trochu si to finále víc užít, věnovat tomu hlavnímu více než jen poslední čtyři minuty.

Šťastné a veselé a tak podobně (2019) (seriál)

On je to příjemný seriál, ale je to plné klišé takže seriál nepřináší nic nového, vše se dá předvídat. Na rychlé shlédnutí takhle během Vánoc určitě fajn, ale nemyslím si, že by měl seriál hodnotu opakovatelného sledování. Outlaws byli to nejlepší na seriálu.

National Theatre Live: Fleabag (2019) (divadelní záznam)

Dokonalost. Pro fanoušky seriálu to sice nepřineslo moc nových věcí, ale to vůbec nevadí. (I když několik nových věcí tu bylo, nebo věcí, které v seriálu nebyli či pozměnili jako linku o morčeti, festivalovou pařbu v lese atp.) Naopak, řekl bych, bylo to parádní i právě kvůli tomu. Sledovat, co se upravilo pro seriál, jak příběh vůbec "vypadal" na prknech... Phoebe Waller-Bridge je dokonalá, vše má do posledního kousku vypilované, každý pohled, úsměv a přesto nevypadá jako namazaný stroj, který se jen hýbe na pokyny. Perfektní záznam perfektní show. V jednoduchosti je krása, Phoebe to dokazuje právě touto show. / Viděno v Dublinu 12. & 14. září.

Politik (2019) (seriál)

Tohle bylo velmi příjemné překvapení. Pravda, někde v polovině těch osmi epizod jsme se z politického "drama" dostali do telenovely, jenže to je divák už vtažen a kliknutí na 'další' po skončení epizody je jaksi nevyhnutelné. Ben Platt byla příjemná změna v tom všem viděném a rozhodně příjemný hrdina seriálu. Gwyneth Paltrow zde také příjemně překvapila a zářila. Stejně tak jako celý tým kolem hlavní postavy. Jessica Lange od Murphyho dostává stejné role pod jiným jménem, ačkoliv její výkon byl v pohodě ničím nepřekvapil. Poslední epizoda se naprosto povedla a sakra, jak já doufám, že se druhé série dočkáme.