Já, legenda (2007)

Skvelé obsadenie, príbeh, flashbacky, hudba (James Newton Howard), prostredie a hlavne atmosféra, ktorá sprevádza celý film a dodáva tomu šťavu. Druhá verzia je tiež dobrá, ale záleží na tom, kto má čo rád - či hlavný hrdina umrie (kino verzia) alebo či prežije (alternatívny koniec, režisérska verzia). V alternatívnej verzii je pridaných ešte pár scén navyše, ale obe verzie hodnotím rovnako, aj keď priznávam, že kino verzia, kde sú zombíci v závere furt nemilosrdní bastardi sa mi ľúbi o trošku viac. Obľúbený soundtrack: Sam's Gone, Reunited. Theatrical Cut 95% - 5* / Alternative Cut 90% - 5*

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Sci-fi komédia Paul je komédia, ktorá si občas robí srandu aj s kultových sci-fi o mimozemšťanoch (Aliens, Predator, Blízke stretnutie tretieho druhu, E.T. a podobne). A čo sa týka tohto štýlu, tak sa jej to darí dobre. Hlavný malý zelený kamoš menom Paul je sympaťák väčší ako hlavné ľudské duo (Frost, Pegg). Srandy sa tu nájde kopec, ide len o to komu aký štýl humoru vyhovuje. Ja som sa začal naplno baviť skoro až ku koncu. Začiatok mal trošku slabší rozbeh. Na začiatku sa mi ten humor zdal taký dosť idiotský ako aj hlavné postavy, čo ma do deja vôbec nedostalo. Ale ako náhle príde na scénu hlavný šoumen už je to fajn, len niekedy to má trošku slabšie chvíľky. 70% - 3*

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

1diel - 95%, 2diel - 90%, 3diel - 90%, 4diel - 85%, 5diel - 95%, 6diel - 100%. Gods of the Arena je prequel seriálu Spartacus, ktorý odporúčam pozerať až po prvej sérii Blood and Sands, čiže presne tak ako sa to natočilo, kedže úvodný diel prezradí ako skončí prvá séria Spartakusa. Bohovia arény sa natočili ako výplň, kým sa Andy Whitfield nedá trošku viac dokopy (boj s rakovinou), pred natáčaním druhej série - Vengeace. Napriek rýchlemu tempu tvorcovia dali dokopy zaujímavý príbeh. Andy Whitfield tu pochopiteľne byť nemôže, ale Dustin Gannicus Clare je veľmi dobrá náhrada. Veľká časť hercov tu ostala (Crixus, Oenomaus, Barca, Ashur, Batiatus, Lucretia, Solonius), pozrieme sa na ich začiatky, ukážu sa niektoré scény, ktoré sa neskôr v Blood and Sands spomenú a celkovo je tiež je tento 6 dielny seriál na vysokej úrovni - brutálne akcie, podvody, erotika. Blood nad Sands sa mi trošku viac páčil, podla mňa bol lepší v príbehu, ale trošku dobrej minulosti v rovnakom štýle, kde posledná časť je opäť bombová rozhodne poteší. 95% - 5*

Návrh (2009)

Nie je to žiadna špecialitka, ale musím povedať, že mňa osobne to príjemne prekvapilo keď toto romantické zbožíčko dorazilo na trh. Nie som známy tým, že by som pozeral romanťáky, ale pokiaľ je v tom zamotaná komédia a dobrý herci, tak si občas nájdem čas aj na takýto film. Takže čas som si našiel a rozhodne môžem tento film len doporučiť, pokiaľ hľadáte romantickú komédiu s dobrými hercami, tak je to stvorené akurát pre vás. Mňa to zas až tak moc nepohltilo (ale vás romantických hrdinov to asi doslova zožerie), dej išiel dopredu celkom plynule a počas celého filmu sa tu nájde aj celkom slušná sranda, no niektoré miesta mi prídu s časti dosť hluché. Aby som to zhrnul, jedná sa o príjemnú srandu. Myslím že hlavný herci môjmu hodnoteniu dosť napomohli, aby hodnotenie nekleslo nižšie. 80% - 4*

Sucker Punch (2011)

Audio-vizuálna bomba, ktorá má gule aj keď hlavné postavy sú ženského pohlavia. Mňa osobne ešte Snyder nesklamal a vždy ma dokáže zaraziť do sedačky niečím sakra dobre akčným. Akcie sú fakt premakané a pekné ako Abbie Cornish a ostatné kočky, ja osobne som sa ponoril do toho príbehu rovnako ako u ostatných Snyderových filmov nechal sa unášať tým čo mi naservíroval. Pri tých akciách, kočkách, tempe a celkovej atmosfére som len fandil hlavným hrdinkám a vždy som čakal čo príde ďalej. Podla trailerov a recenzií som čakal väčšiu fantasmagoriu, ale ten Snyderov štýl mi proste vyhovuje taký aký je. Update: každým ďalším pozretím čoraz lepšie a Director's cut tiež ponúkne niekolko zaujímavých scén. Pridané scény do Director's cut: https://www.movie-censorship.com/report.php?ID=746855. Kino verzia 90% - 5* / Director's cut 95% - 5*

Správci osudu (2011)

Dlho som váhal medzi 3 a 4 no nakoniec som sa pridal k tomu lepšiemu, pretože koniec sa už trošku rozbehol.Nie že by sa celý film nerozbiehal, on sa rozbiehal, ale nie vždy takým vážnejším zistením.Proste to bolo len fajn a vždy sme čakali čo bude ďalej, no až záver tomu dodal tu správnu šťavu. Ale aj tak by som privítal trošku niečo viac, celé tie keci boli vlastne dobré a v podstate poučné a mix žánrov bol tiež dobrý, tak ako aj herci, ale skrátka mi tam niečo chýbalo.Celý čas sa to nieslo v dobrej atmosfére a vždy si tento film vedel divákovú pozornosť niečim udržať, ale chýbala mi tam nejaká neočakávaná scéna, alebo nejaký zvrat. Takto nás George Nolfi prinútil hľadieť na niečo zaujímavé, ale nevymačkal s toho maximum a nedokázal nás zaraziť do sedačky.Takže aby som to zhrnul - nie je to zlé, len keby to bolo o trošku lepšie už je to skoro dokonalé. 80% - 4*

Spartakus (2010) (seriál)

Spartacus: Blood and Sands (100%) je ďalší seriál z dielne HBO, ktorý je predovšetkým kvalitný. Možno vám to príde ako vykrádačka 300 a Gladiátora, ale presne tak to aj malo byť. Tvorcovia mi naservírovali posvätnú pôdu, na ktorej ukázali fajn akcie. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak u mňa herecký objav Andy Whitfield rozhodne zabojoval a svojou charizmou dokázal moju pozornosť upútať aj pri menej zaujímavých scénach. Ostatný herci boli tiež dobrý (Manu Bennett, Peter Mensah) a dokonca by som povedal, že si tie role podaktorý aj užívali (John Hannah, Lucy Lawless). Tento seriál, ale neokúzli len 300-vkovým vizuálom, ale aj prekvapivo brutálnymi akciami, erotikou, skvelou hudbou a hlavne dobrým príbehom, ktorý je v každom diely dosť zaujímavý aby ste sa nenudili. Za seba môžem povedať, že som sa moc nenudil a skôr som si to užíval ako tie dobroty, ktoré som konzumoval počas tých 13 hodín. Spartacus: Vengeance (85%) nadväzuje presne na Blood and Sand. Potom čo Spartacus dobil Batiov dom on a hrstka ostatných gladiátorov sa skrývajú v kanalizacii mesta, či v lese a ide za pomstou. Príbeh už nie je tak dobrý ako v prvej sérii, za to akcii pribudlo viac a sú aj zaujímavejšie. Najvačšie mínus druhej série je strata Adnyho Withfielda, ktorého som si skutočne oblúbil. Jeho nahradník vyzerá skôr ako zahradník a nie ako Spartacus. Ale nejde tu len o svaly, Liam McIntyre nevzbudzuje také sympatie ako Whithfield, no naštastie sú tu aj staré známe tváre, ktoré je radosť vidieť bojovať bok po boku. Hovorím nie len o čoraz lepšom Manu Bennettovi (Crixus), či Peterovi Mensahovi (Oenomaus), ale hlavne o Dustinovi Clareovi (Gannicus), ktorý je rozhodne prínos a tým pádom prequel God of the Arena nie je len obyčajný prequelom, ale v niektorých dejových linkách sa tu v ňom pokračuje. Spartacus Vengeance je stále dobrý seriál, no najväčšie mínus je preobsadenie postáv a slabší príbeh. Spartacus: War of Damned (95%) je zavŕšenie celého seriálu, kde sa Spartacus stretne zoči voči jednému s najvyšších generálov. Týchto posledných desať dielov je rozhodne zaujímavejších a výživnejších ako v predošlej sérii. Predovšetkým som si zvykol už na nového Spartacusa a príbeh ma rozhodne väčšie grády. Spartacus už ma dosť veľkú armádu a tak sa neschováva len v lesoch, ale ide dobiť rovno celý Rím. Akcie sú veľkolepejšie a prepracovanejšie ako v minulej sérii a rovnako je na tom aj príbeh, ktorý v každom diely ma čím prekvapiť. Taktiky útokov nikdy neprestanú prekvapovať a sila Ríma a záporných postav je nie len dvojnásobná, ale skutočne hrozivá. Obzvlášť potom čo si obľúbite niekoľko postáv. Záverečná séria je rovnako brutálna ako predošlé a rovnako neprestane prekvapovať. War of Damned si môže pripísať body predovšetkým za akciu, ktoré sú veľkolepejšie a dramatickejšia ako kedy koľvek pred tým.