Ulice (2005) (seriál)

Nejlepší česká seriál co kdy vznikl. Tak geniální dialogy, příběh plný zvratů a napínavost. Ty brďo jediný co tohle dělí od mexických a argentýnských telenovel je to, že ty jejich počiny jsou obsazeny nádhernýma kočkama a tak se u toho dá alespoň usnout.

Máš minutu! (2011) (pořad)

Trapná imitace Hodiny pravdy, která běží na ČT 1 mixnutá s pořadem typu Chcete být milionářem. Nezachraňuje to ani Genzer se Suchánkem, kteří už začínají být okoukaní.

Top Gear (1978) (pořad)

Skvělý počin, který svým humorným obsazením a jeho počínáním přitáhne pozornost všek diváků.

Pianista (2002)

Nedokážu si to peklo 2 světový války moc představit, ale bohužel mi k obohacení představivosti nepomohl ani tento film. Nevím, na co si autoři přáli tímto snímkem poukázat ale pokud to mělo být o utrpení Židů, které mělo být demonstrováno na hlavní postavě, tak se jim to sakra nepovedlo(až na začátky kdy probíhala průběžná degradace jejich životní úrovně). Snímku chybí surovost války to se mi zdálo jako největší problém. Ne že by to, co tam Němci předváděli hlavně v první třetině filmu nebylo dost kruté, ale ve filmu tomu chyběly emoce, hudba která by to umocnila nebo něco co nedokážu popsat. Filmu nepřidává ani to, jak je místy strašně natahován, obzvláště po polovině, kdy uteče za druhou část zdi. Část filmu, kdy je zavřen v obou bytech a jen čeká na příchod poslíčků s jídlem a kouká z okna když se tu a tam stříli mi přišla naprosoto zbytečná, nic nevypovídající a film natáhla o cca 20 minut, kdy jsem se příšerně nudil. Na válečný film málo akce, na poučné osobní drama málo emocí a u mě neztotožnění s hlavní postavou ( Adriena nemám jako herce rád, ačkoliv tady ten ,,žebrák'' mu mc slušel) . Průměrný film, který pro mě osobně je nevýrazným.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Tahleta verze o Beowulfovi je jedna z nejrealističtějších, které byli vytvořeny. Troll jako znetvořený zmutovaný obr, který se nezačlěnil protože divně vypadal a oplýval silou jako nikdo, joo hold za incest se platí tvrdou mincí ikdyž tady to bylo ještě mírný. Jenže bohužel tohle má být legendární příběh plný silných Vikingů, prapodivných stvoření, hrdinství atd. Tady ale nic z toho vyjmenovaného nevyniká. Připluje banda otrhaných Vikingů a dobrodruhů, kteří nevypadají jako legendární družina Beowulfa a sám Beowulf v podání Butlera vypadá jak vyžraný vychlastaný chvástající se hrouda všeho, jen ne hrdinství a síly. Nezaujaly postavy, nezaujalo podání příběhu ani technická stránka filmu. Dávám dvě hvězdy alespoň za toho Trolla, který když se objevil stálo to aspoň chvilinku za to. O to víc mě štve. že takovou bandu vožralů nevyřídil kvůli nějaké osobní cti nebo kvůli čemu.

Predátoři (2010)

Co víc k tomu dodat. Ani se mi nechtělo psát komentář, jak jsem byl znechucenej filmem a pak i následnou diskusí u tohoto filmu. Jediný co k tomu řeknu, že to cítím téměř identicky jako většina těch co hodnotili 1* až odpad. Je to ubohost, že si člověk v takovém fenoménu musel hledat sebemenší důvod alespoň k té jedné hvězdě. Identický pocit z filmu : Enšpígl

Sherlock Holmes (2009)

Hodně stručně: 5* výborná práce herců, triků, vtipných dialogů, správný záporák atd atd. Bravo. Hodně dlouho jsem se tak nezasmál a nepodíval na kvalitní film.

Gamer (2009)

Nejdříve mě film naprosto znechutil svým podáním natolik, že se mi ani nechtělo v tom nějaký pointy hledat a vůbec cokoliv. Dal jsem tomu 1* a nijak jsem nad tím nepřemýšlel, ale teď zpětně si uvědomuju, že to pointu má a hlubokou takže měnim na 3* a to proto, že vizuální podání mě štve stejně jako před rokem a půl. Skutečně to je podle mě hned vedle Asimilace a multikulturalismu druhá nejtíživější kulturní otázka. A popravdě je to jako mor, protože svět pokračuje dál a čím dál tím více lidí dáva přednost tomuhle rádoby perfektnímu imaginárnímu světu. A od katastrofy nás děli skutečně jen prozatím nedokonalá technická vyspělost jako v tomto snímku.

Sin City - město hříchu (2005) odpad!

Chtěl bych vyjádřit svou lítost hereckému hvězdnému repertoáru... že je nastěhovali do takový vymaštěný komiksový slátaniny... a to mam vcelku všechny co tam hrajou rád... ale WTF?

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Takový lehký nadprůměr na který to vytahuje akorát herectvo. Jinak scénář nic moc a film těží hlavně z dobrých kamerových záběrů z NY a ze scén kdy jsou v záběru padouch a dobrák. Jinak představit si v tomhle filmu Stívna Segala a jako zlouna někoho, koho radši ani neznat... tak by ten film si myslim spadl do hodně velkých černých hlubin v hodnocení.