Čističi (2018)

Důležité a aktuální téma, ale nic co bysme už dávno nevěděli....

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Ou tohle tak moc bolí, možná jsem až moc kritický, ale nemůžu si pomoct. Všechny tři hvězdy jsou za zvuk a jednotlivé lokace, kde se film odehrává, protože ty byly dle mého nadesignované skvěle, tím to pro mě ale bohužel končí. Jasný, asi nikdo z nás si k nové partičce neudělá tak vřelý vztah, jako k té staré bandě v původní trilogii, nebo k jejich velice zdatným nástupcům z té prostřední. To se snažím ze svého hodnocení vytěsnit, protože by to nebylo objektivní, ale že mě bude většina z nich takhle štvát a budou mi takhle moc volný, to jsem teda nečekal. Celé SW byly vždy tak trochu naivní pohádka, to je v pořádku, ale toto? Nebudu se moc rozepisovat, co mě naštvalo, protože by to bylo asi na dlouho a musel bych spoilerovat, ale jednu zmínku si stejně neodpustím, Generál Hux, WTF? Nedám dvě hvězdy, jenom z úcty k prvním šesti dílům jedné z nejzásadnějších ság filmové historie. Temná strana začíná pomalu, ale jistě vyhrávat :-(

Město podivínů (2018)

V podstatě povedenější díl krajních mezí, roztažený na celovečerní stopáž. Je vidět, že většina rozpočtu šla na Hirsche a Derna, ale vlastně to ani nevadí. Kvalitní béčko, proč ne.

A.X.L. (2018)

Viděno na Filipínách....ve filipínštině.... ale stejně bych tomu nedal víc :-)

Dokonalost (2018)

V podstatě dva filmy v jednom. Ten první, řekněme končící u jezera je za plný počet a pokud by vznikl jako samostatná krátká povídka, tak by byl pro mne osobně super. Druhá část je totálně na hlavu, ale musím přiznat, ač se trošku stydím, že jsem si ji vlastně taky užíval. Bohužel ke konci je to trošku překombinované. Celkový dojem 3 a 1/2, ale za odvahu zaokrouhluji nahoru.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Zajímavý nápad, u kterého asi nemá cenu koukat na neinteraktivní, rozuměj staženou verzi, ve které nelze rozhodovat. Bez rozhodování to skoro nedává smysl. Ale i tak, Od Black Mirror čekám prostě víc, někdo kdo v životě hrál nějaké interaktivních hry, si z toho na zadek nesedne. Pozitivum tohoto vánočního dílu je hlavně to, že ho bude následovat celá nová série, na kterou se jako obvykle moc těším. Ve vánočních dílech tak zůstáva jasnou jedničkou White Christmas z roku 2014.

Climax (2018)

Trošku silnější matroš než jsem čekal, co teprve chudáci tanečníci. Gaspar je blázen, podobně jako Lars nebo Darren, ale stejně se na jejich filmy těším několik měsíců dopředu a to se o moc režisérech říct nedá. Je to dost nepříjemný film, má lepší polovička to vzdala ještě před úvodníma titulkama, ale na její obranu, ty se tam objeví až po třičtvrtě hodině :-) Málokdy se stane, že jsou vám hrdinové filmu v podstatě ukradení, vlastně jsem se o nich nedozvěděl skoro nic kromě toho, že jsou to tanečníci a až na vyjímky to byli dost nesympatický kokoti, ale stejně jsem s nima trpěl každou vteřinu. Obsahově úplně prázdný, ale po audiovizuální stránce elektrizující a pohlcujicí. Dříve nebo pozdeji, si tuhle sangrii namíchám ještě jednou, prozatím 4 hvězdy.