Novodobí Robinsoni (1998)

Nic nového pod sluncem. Rodina, pustý ostrov, vtipné opice, neschopní piráti a a výsledek nemůže být jiný, než takový ten drobný film pro děti na jedno kratké odpoledne.

Moje superbejvalka (2006)

Jaj, to je škody. Těšil jsem se na prima komediální oddechovku, která by mohla zahrát na struny mých romantických snů. Mno, nadšení se nakonec dostavilo, ale jen pro první půli filmu. Druhá část už je bohužel taková směsice zašmodrchaných patálií s težce nesympatickým rozuzlením, které táhne celý snímek hodně hluboko dolů. Hlavní role jsou doslova utopené až na milou Annu Faris. Nu což. Přitom si myslím, že téma "chození se superhrdinkou" by mohlo být rozvinuto mnohem lépe a hlavně vtipněji!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Royal with Cheese", "Zed's dead, baby", "Dead nigger storage" a "Do they speak english in what" jsou hlášky, které se nezapomínají. Takový úplně jiný film, kde se moc neděje, ale spoustu napovídá, se stal kultem. Právoplatně a bez jakýhkoliv dodatku. Scénář, S.L.Jackson a Harvey Keitel jsou fenomenální.

Iluzionista (2006)

Mám rád pohádky, mám rád nadpřirozeno a mám rad Edwarda Nortona. Kvůli tomu jsem si myslel, že i přes nechvalnou kritiku od známých, budu vůči chybám a nedostatkům snímku tolerantnější. Ne jen, že se žádný herecký koncert nekoná (ať už je to velmi sklíčený prostor pro Nortona, mdlá role Biel) s výjimkou vyšetřujícího Giamattiho, ale bohužel velmi předvídavá zápletka kazí bystřejšímu divákovi snahu jakkoliv přemýšlet. Ono by to možná nevadilo, kdyby jen to vykonstruování nebylo tak banální. Jelikož se nechci o trapném konci ani vyjadřovat (suveréně nejodfkláknutější část filmu), tak nám už zbývá se jen kochat malebnými kouty naší země či Prahy a velmi citlivou hudbou Philipa Glasse. Problém je, že já jsem se nešel koukat na dokument!

Zastav a nepřežiješ (2006)

Pokud hledáte nazávaznou oddechovku, kde zapínat mozek je tuze zbytečné a namáhavé, tak jste na správné adrese. Pointa filmu je pomerně originální a nabízí spoustu možností, jak ji využít k vzniku totálního absurdistánu. Mnoho scén mě pobavilo tak, že jsem padal ze sedačky, ale taky je tu spoustu hluchých míst, které zanechají v divákovi spoustu základních otázek typu "Proč?", "Jak?" a "Cože?!". Pokud vám nevadí šílený střih a až moc velká hustota Stathamových zarputilých výrazu na vteřinu, tak Crank nemůže zklamat. A konec, ten stojí za to.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tenhle díl mě nějak minul. Ne, že bych čekal kdo ví jak mnoho, ale přeci jen mi scházely emoce, děj, něco! Je mi líto, že se poslední díl zvrhl v jakousi totální magickou přestřelku, kdy na sebe všichni háží kouzla jak smyslu zbavených, což degraduje celou tuto ságu na úroveň školní bitky. Přijde mi právě i naopak trochu škoda, že je zde vidět až moc úpěnlivá snaha diváka co nejvíce ohromit pomocí triků, aby si nestihli uvědomit, že se vlastně nic neděje. Bohužel taky díky tomu, že jsem četl knižní předlohu, tak chápu celý ten finální zvrat, protože ve filmu jsem to nějak jaksi nepochopil. Nědy méně je více.

X-Men: První třída (2011)

Nevím, jestli mám být z toho smutný, ale Matthew Vaughn mě zatím nedokázal zklamat. Když jsem viděl, kdo sedí v režisérském křesle, tak mi bylo jasné, že se na nás valí další pecka. Težko jsem mohl uvěřit, že může pátý pokračování mít takový nápad. Tentokrát přibyly i peníze a tak vznikl napínavý akční mix, který šlape jako set sakra dobře namazaný stroj. James McAvoy si odehrál své v roli mentorského Proffesora X, ale kdo hlavně exceloval (budu opakovat), byl Micheal Fassbender, který si svojí schyzofrénní postavu užíval s gráciíí, kterou bych u něho nečekal. Reputaci si u mě zlepšil i Kevin Bacon. Epický závěr; já jsem byl naprosto spokojený, děkuji!

Ospalá díra (1999)

Ale jo, budou to 4*. Nebyl jsem tentokrát z Deppa úplně mimo, i když nutno podotknout, že grimasy a hraní podívínů je jeho parketa. Kdo by si zasloužil více místa je Christopher Walken; jeho rytíř je démonický od hlav..teda od ramenou až k patám. Elfman ve formě, Burton težce stylový. Místy se najdou nějaké nelogičnosti a možná by neuškodilo zmenšit počet "masakrovacích" scén, ale krom toho pastva pro oči.

Londýnský gangster (2010)

Na Farrella jsem se moc těšil, protože mám dojem, že z něho zraje všemi couly vyspělý herec. Bohužel, i když odvedl to, co měl, tak se jeho výkon utopil v této poměrně monotóní melancholické gangsterce plnou trapných a nepochopitelných dialogů, bez žádné elegance, kde musíte Mitchelovu minulost hádat nejlépe v křišťálové kouli, jinak je velká šance, že se budete během filmu neustále ptát. Paradoxně mi nejvíc vyhovoval konec, který upřímně adresuje, jak to v dnešním světě chodí.

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Upřímně řečeno, film je poměrně o ničem. Ale jen kvůli nonplus-ultra výkonu Seana Penna a sličné Jennifer Jason Leigh dávám o 1-2 hvězdy víc.