Příšerky útočí (2019) (TV film)

Když nevíš, co natočit, tak natoč něco, co už někdo natočil. A tak se na scénu po skoro 30 letech vrátili critters. Na výborné první dva díly to bohužel absolutně nemá, takže jde vyloženě o jednohubku pro fanoušky série nebo béčkových hororů obecně.

Americký ninja 2: Konfrontace (1987)

Moje hodnocení patří verzi s obrazem ze 129. kopie VHS a jednohlasým "dabingem", kterou jsem viděl v letech 1989-1992 celkem 47krát. S normálním dabingem a v HD už to nějak není ono.

Slunce, seno, erotika (1991)

Recyklace buranství z prvních dvou dílů sice jakžtakž funguje, ale humor se bohužel z většiny scén vytratil, takže zbyla spíš ukázka toho, jak si autor (a s ním možná i celá řada tehdejších Čechů a Slováků) představoval, že to tady teď bude vypadat, když jsme konečně součástí té správné Evropy. Tehdy by to asi na 3 hvězdy stačilo, zpětně musím jít dolů.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Je to slabší než loňská Janákova pohádka, ale aspoň průměrné hodnocení si zaslouží. Hlavní problém vidím v příliš jednoduché zápletce, některé pohádky jsou v tomto ohledu až překombinované, ale tady šlo naopak všechno až moc snadno a plynule, bez nějakých velkých zvratů. Obavu jsem měl z obou hlavních představitelů, kteří mi do těch rolí moc nepasovali, ale nakonec patřili ke kladům.

Sudá a lichá (1978)

Svým způsobem se dá říct, že filmy Spencera a Hilla jsou z 80 % všechny stejné, ale aspoň pro mě to znamená, že jsou stejně zábavné, takže se na ty jejich nejlepší kousky můžu občas podívat znovu. I tady je to stejná šablona: Bud je dobrosrdečný bručoun, Terence ukecaný vychcánek, akční scény se střídají s komickými a nakonec všechno dopadne (téměř) dobře.

Instinkt lovce (2019)

Když Nick Cage poprvé bojoval s vyšinutým zabijákem (tehdy jich bylo víc), byl v mnohem lepší formě, film měl mnohem větší rozpočet, lepší obsazení a žádná CGI zvířata. On se vůbec v poslední době nějak moc motá v béčkových vodách a kvalitu ve své filmografii nahrazuje kvantitou. Primal ale přece jen v té záplavě (pod)průměrných filmů patří k tomu lepšímu.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

John McClane v rámci pátrání po synovi vyráží na "dovolenou" do Moskvy. Dovolenou si ale vzala hlavně logika. McClane Sr. a McClane Jr. se dlouhé minuty honí s gangstery v ulicích Moskvy a šrotují přitom jedno auto za druhým (a nezničitelný Bruce přežije bez škrábnutí několik kotrmelců s náklaďákem a pak i náraz obličejem do kapoty terénního Mercedesu a pak do silnice), aniž by to vzbudilo jakoukoli pozornost místní policie. Vlastně to vypadá, že má policie taky dovolenou, ale když zločinci použijí coby cíl pro trénink střelby z Mi-24P moskevský hotel, tak se aspoň pár aut s majáky objeví, ovšem do děje nijak nezasáhnou, takže McClane & McClane mohou v klidu následovat své protivníky do Pripjati, aby si v této počítačové hře zahráli poslední misi. Předpokládám, že šestka (jestli vznikne) se už bude odehrávat v domově důchodců.

Sledge Hammer, policajt s.r.o. (1986) (seriál)

Sledge: "Byl jsem zrovna v obchodě, když vešli dva lupiči a ohrožovali pistolemi prodavače, tak jsem vytáhl magnum a zabil je. Pak jsem si koupil vajíčka, mlíko..." Reportérka: "Bylo to nezbytné?" Sledge: "Ano, neměl jsem už žádné jídlo." Už 1. díl naznačí, jakým směrem se bude seriál ubírat. Sledge Hammer, policajt drsnější než Drsný Harry, který problém s ostřelovačem na střeše budovy vyřeší tím, že bazukou odstřelí celý barák, nefunkční automat na pití "opraví" pistolí a vždycky nejdřív střílí a až pak se ptá.