Zimní spáči (1997)

Mno, filmek jsem kdysi dááávno viděl myslím v televizi. A když se mi po pár letech dostal do ruky znova, tak jsem si ho s chutí pustil. Měl jsem totiž pocit, že se mi minule líbil. Ale nyní se ten pocit už nedostavil. Naopak, přišel mi zdlouhavý a roztahaný. Asi na něj musí mít člověk náladu anebo se opravdu nudit, aby ho film nějak vtáhl. Každopádně vím, že až se mi dostane do ruky za dalších pár let, tak si ho nepustím.

Zodiac (2007)

Přiznám se, že jsem čekal víc. Byla to vlastně taková klasická detektivka ve starým stylu. Nic speciálního se v ní neděje. Nic moc vzrůšo, nic moc vtipu, nic moc akce. Prostě opravdu taková "ze života".

Wanted (2008) odpad!

Stupidita, blbost, kravina. Správná ukázka toho, jak jsou některý akční filmy trapný a naplněný nesmysly. P.S.: Vychrtá Angelina působila staře a na roli sexy kočky se nehodila. Myslím, že by už mohla mít vyděláno na to, aby si filmy vybírala a nebrala vše jen pro prachy. Ale kdo ví. Koneckonců Morgan Freeman se kraviny účastnil taktéž. Mno, třeba to dělali pro nějakýho svýho známýho.

Stmívání (2008)

Vzor všech filmů pro náctileté:) Upíři toho moc nepředvedou, nejpodstatnější je lovestory mezi nově příchozí studentkou a dokonalým studentem, který se od všech drží dál, protože je „jiný“. Nová studentka ho ale samozřejmě zaujme a tadáá, romantický příběh je na světě. To, že je jeden z nich upír, je jen takové malé občerstvení, asi aby byla lovestory originálnější či co. Krvavých tesáků se člověk nedočká, upíři jsou totiž hodní a lidí se straní. O upírech to teda defuckto neni (což jsem nečekal).

Smrt čeká všude (2008)

„Jednoduché“ (= bez kupy postav, kupy efektů, střelby, výbuchů a hrdinských keců) znázornění války a ukázání, jak na člověka působí. A v této jednoduchosti je síla. Trochu mi to připomělo film Válečníci, zejména podobné použití supermarketu s kupou jídla na konci:)

Válečníci (1999) (TV film)

Skvěle udělaný film o válce a o tom, co přináší. Jde vidět, že dobrý film nepotřebuje haldu triků a efektů.

Antikrist (2009)

Prolog (cca 5 minut) byl skvělý. Vizuálně i hudbou (*****). Pak to sklouzlo k "normálu" - promítnutí ztráty dítěte do psychiky rodičů a rozebírání dopadu tragédie (***). "Koukatelnost" ale končí momentem, kdy je Dafoe při hrátkách praštěn kládou do rozkroku a po upadnutí do bezvědomí vyhoněn ke krvavému výronu semene:)) (odpad!). O zbytku se není třeba zmiňovat - ať by totiž kdokoli vymyslel cokoli a přemluvil pana Triera, aby to do filmu hodil místo již natočeného materiálu, tak by se kvalitě příběhu nic negativního nestalo (protože níž klesnout nelze - příběh už je zabit). Je to už jen o obrazech a drsnosti, která ale vlastně ani moc drsně nepůsobí, protože divák od výše popsaného "odpadního" momentu pochopil, že sledovat příběh a vžívat se do postav nemá smysl a tak pouze očekává co dalšího krvavého si postavičky provedou. Jenže když divák drsnotinky očekává a ví, že hlavní herák přežije defuckto cokoli ( - záleží na libovůli vyprávějícího), tak ony drsnosti nejsou už tak drsné a šokující. Film měl asi vtáhnout svou atmosférou a uměním, mě ale nevtáhl. Celkovou jednu hvězdičku tedy dávám jen za ten dokonalý pětiminutový prolog.

Cesta (2009)

Tohle je správně apokalyptickej film. Povedená atmosféra. Žádný davy lidí. Hezký konec světa. Nějak takhle měl být natočenej film 2012, kdyby ho Emmerich myslel vážně a né jako parodii, kterou natočil. Navíc je to jeden z mála filmů, který se může směle srovnávat s knižní předlohou. Opravdu se jí držel. Film je na stejné úrovni a možná knihu i lehce převyšuje.

He Died with a Felafel In His Hand (2001)

Psychologie - sociologie - troška filosofie - humor - úletové situace... kdo má tohle rád, bude se mu film jistě líbit :) Navíc dobrá hudba, zajímavá kamera a povedený hlavní představitel (ten jeho "zaseknutej" pohled fakt stojí za to). Nemůžete vůbec předpokládat, kam se příběh bude ubírat dál a co se stane. Nechápu, že je film tak neznámý. Po kouknutí bych čekal, že to je nějaká kultovní záležitost nebo tak něco, ale nikde žádný komentář, hlášky, prostě nic. Divné. Jako by nikdy nešel do distribuce či co... Záááhada.

District 9 (2009)

Pěknej akční filmek co má tempo. A celej se odehrává na smeťáku:) Ale na "pěkným" smeťáku. Prostě se na to dobře kouká a vypadá fakt opravdově. Tempo zakolísalo vlastně jen jednou. Pár chybek a akčních blbůstek se tu najde a samozřejmě je tu opět lehké kamarádíčkování s mimozemšťany, ale tak už to bývá. Ani nic k zamyšlení se tu vlastně nenajde. Je to prostě víc akční než sci-fi. Ale i přesto, že akční filmy nemusím, tak dávám 4 kvězdičky, protože mě to prostě bavilo a za nějaký čas (až zapomenu průběh) se jistě rád kouknu znovu. P.S.: Perfektně zahranej hlavní, lehce psychotickej hrdina