Hospoda - Vynálezce (1996) (epizoda)

JUDr. Zatloukal neskonale trpí a divák s ním :). Jeden z nejnudnějších dílů první série. Potenciál nesporný, ale výsledek bohužel dost pokulhává.

Hospoda - Reklama (1996) (epizoda)

Chmelomok, božský lok! Kdo by tuhle klasiku neznal, pravděpodobně nejlepší díl celého seriálu :)

Noc rozhodnutí (1993) (TV film)

Obdařit inscenaci, která se odehrává všehovšudy ve třech místnostech, takovým napětím a atmosférou, že vám ani na okamžik nedovolí vydechnout, tomu se říká scénáristické a herecké umění par excellence. Elita české herecké scény se zde sešla, aby nám předvedla jednu z nejtěžších hodin našeho národa. Všichni podávájí fantastické výkony, ať už jde o Františka Němce, Josefa Abrháma, nebo samozřejmě geniálního a nenapodobitelného Rudolfa Hrušínského. Pravděpodobně nejlepší český herec všech dob se skutečně nemohl rozloučit lepší rolí. Postava vzdělance, právníka a intelektuála, který si naložil větší břímě, než mohl unést, je opravdu derniérou jak se patří. Asi není náhodou, že mistr Hrušínský na tom byl při své poslední roli zdravotně velmi podobně, jako JUDr. Hácha v osudném březnu 1939. Pane Hrušínský, smekám.

Narcos - Konečný pád (2016) (epizoda)

OBSAHUJE SPOILERY Zatím poslední díl tohoto skvělého seriálu rozhodně nezklamal, ze začátku trochu pomalejší budování atmosféry a napětí, a potom už velká jízda, která očekávaně skončila Escobarovou smrtí. Osobně jsem byl rád, že se scénáristé stejně jako po celý seriál drželi historie, a nevymýšleli si berličky pro zvýšení sledovanosti, skutečnost je stejně vždycky zajímavější než fikce :). Na tomto místě také nejde nepochválit Wagnera Mouru, jeho hraní bylo po celou dobu neskutečné. Zahrát drogového krále a masového vraha tak, aby vám ho nakonec bylo skoro líto, to je opravdu umění a vysoká škola herectví. Doufám, že si seriál udrží svou vysokou úroveň i bez něj. Na konci přišlo skvělé navnazení na třetí řadu, která se zřejmě bude zabývat kartelem z Cali, hodně se budu těšit na osudy další skvělé postavy, agenta Javiho Peñi.

Vyšehrad - Zápisné (2016) (epizoda)

Nadávka „ty kriple“ pro mě po zhlédnutí tohoto dílu nabyla úplně nový rozměr ;). Opět vynikající, moc se těším na další díly.

Železná srdce (2014)

Jak už tu psalo hodně lidí, filmu obrovsky uškodila závěrečná scéna boje na rozcestí. Tak nerealisticky natočená bitva se jen tak nevidí a taky představa, že by si prapor SS tak dlouho nedokázal poradit s jedním nepojízdným tankem je směšná (nota bene když je Norman aka Machine poprvé zpozoroval, neslo hodně Němců na ramenou Panzerfausty...). Do té doby jsem se ale velmi dobře bavil, hlavně část s "rodinnou pohodou" byla bezvadně natočená, stejně jako všechny akční výjevy. Tyto kvality zastínily i některá žánrová klišé, kterým se ale skoro nejde vyhnout (příchod nezkušeného nováčka, velké štěstí provázející protagonisty...). I proto je dvojnásobná škoda poslední třetiny až čtvrtiny filmu, nebýt té, byly by to minimálně 4*.

Naše krev je Sparta (2014) (TV film)

Spartu sice opravdu nesnáším, ale tomuto dokumentu není moc co vytknout, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

Ronald Reagan (2011) (TV film)

Dokument mi připadal poměrně radikálně rozdělený na první část, ve které prakticky nepadlo o Reaganovi jediné křivé slovo, a na část druhou, kde v drtivé většině vystupují Reaganovi odpůrci a která ho líčí ve velice nepříznivém světle. Proto nechápu slova o propagačním videu. Další věc, kterou nechápu, jsou slova o poválečné depresi, v roce 1980 už válka ve Vietnamu nebyla úplně aktuálním tématem.

Baby (1934)

Zhlédnuto 26. 9. 2014 na CSFilmu.

Taxík (2008) (pořad)

Díly s Monikou Absolonovou jsou za 5* :).