Maléry pana Šikuly (1999)

Inteligentní humor. Konečně film, který se lišácky vysmívá firmám, fungujícím na principu drůbežáren. Vzbouřenci proti všednodennosti. Po těžkém dni v práci není nic lepšího, než si ho pustit a alespoň na chvíli si představit, jaké by to bylo, kdybych byl jako oni, kdybych mohl prudící šéfstvo (obrazně) nakopat do zadnice. Jo a kdybych se taky mohl vyřádit na věčně nefungující kopírce. :) Grrrrrr. Můj TOP TEN !

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Naprosto nejhorší Indy z celé čtyřdílné ságy. Nebýt skvělého Harrisona Forda a také scény s vozíky, dal bych „odpad“, paní Spielbergová ať si ječí jak chce.

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Mám rád horory a rád se bojím. Tento snímek ovšem v mých očích nefunguje. Obrovská reklamní kampaň, která ve své době kolem něj běžela, na mě nezabrala. Na většinu lidí bohužel ano. Jediné čemu tleskám, je právě tomu umění marketingu. Natočit kravinu levnou kamerou, zvolit úderný název, vrazit milionek do reklamy, navodit trošku tajemna a vytřískat stamiliony. Bídný film. Splasklá bublina, přesto z diváků udělala ovce. Co by mě nohem více zaujalo, by byl pravdivý dokument o té partičce, která Blair Witch natočila. Dokument o všem, co provázelo vznik filmu od nápadu, až po jeho cestu do kin. Dokument o tom, jak něco tak hrozného prodat distributorům, jak z ničeho vytřískat maximum.

RoboCop 2 (1990)

Slabší než jednička, přesto boduje. Následující RoboCop filmy a seriály jsou bohužel jen samý odpad.

RoboCop (1987)

Film z kategorie MUST HAVE. Naprostá klasika žánru. Další z mých TOP TEN.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Sám doma 1 a 2 jsou podle mě nejlepší vánoční filmy všech dob. Škoda jen, že se k nám nedostala západní rozšířená DVD edice s brilantním obrazem a bonusy.

Sám doma (1990)

Osvícení (1997) (TV film)

Tak teprve toto zpracování je podle mého gusta. Nezáří až tolik herci, ale film drží pěkně pohromadě. Parádní kousek, který funguje.

Batman (1989)

Nolan + Bale = tragédie. Nolanovské batfilmy stojí za prd a navíc obsadit do role člověka jménem Bale? Už jen pohled na jeho rtíky v masce je komický. Novodobý Batman je jen obyčejný akčňák. Ale tento film je umění - naprostá klasika i z dnešního pohledu - učebnice všech komiksových předělávek. Cokoliv co na toto téma přišlo po Burtonovi s Keatonem, je jen shit.