Alibi na klíč (2017)

Taká klasická francúzska romantická komédia, pri ktorej si každý milovník podobného žánru príde na svoje. Ak máte zlú náladu, tento snímok vám ju určite zmierni. Nápad celkom fajn a aj pár odkazov na iné filmy potešili. A Eloide je nádherná ženská. Taká príjemná jednohubka na nedeľné popoludnie. 65 %

Ďábel v Amityville (1989) (TV film)

Neviem, na základe akej pohnútky šiel Stern natočiť tento televízny remake už tak pošramoteného hororu, ale toto ak malo byť aspoň trošku strašidelné, tak to skôr bolo na smiech. Hlavne tie lacné a neúčinné triky na úrovni škôlkara. Hrozné. Je len veľká škoda, keď vcelku originálne námety sa prznia tak škaredo a pomerne pravidelne. Tento film nie je výnimkou. 20 %

Ta, která odešla (2016)

Toto je asi ozaj prvý film z filipínskej produkcie, ktorý sa ku mne dostal, tak som bol zvedavý. A v zásade to až tak nesklamalo, ale zároveň ani nenadchlo. Príbeh väzenkyne, ktorá sa nespravodlivo odsúdená vracia a chystá pomstu - staré známe klišé ako vyšité. V tomto prípade to bolo len poňaté viac umelecky, či už čo sa týka čiernobieleho obrazu, tak aj dlhých scén, ktoré ulahodia hlavne milovníkom pomalých a sekvenčných filmov. Ja takýmto snímkom veľmi neholdujem, preto u mňa je to len ťažký priemer. 50 %

O těle a duši (2017)

Taký zaujímavý maďarský romantický bizár, ktorý divákovi ponúkne trápno-dramatickú romancu založenú na spoločných snoch hlavných protagonistov a na ich vzájomnom postupnom zbližovaní napriek ich rozdielnosti. Herecké výkony fajn, hlavne Slovenka potešila. Každopádne na mňa moc pomalé a bez nejakého výrazného emocionálneho vypätia. 65 %

Esa z pralesa: Dobytí jižního pólu (2011) (TV film)

Žiadna sláva. Priemerný francúzsky animák, ktorý vykráda Ice Age v súčinnosti so spievajúcimi tučniakmi. Neviem, aj tá krátka stopáž svedčila o tom, že tvorcovia toho nemali veľa vymysleného a v zásade nič nové nepriniesli. Animácie pre zmenu fajn, takže aspoň to som si ako tak užil. 45 %

Hurvínek a zrcadlo (2004) (divadelní záznam)

Slabučký odvar legendárnej hurvínkovskej série v divadelnom prevedení. Hurvínek a zrcadlo alias Hurvínek pobehuje po rozprávkovej ríši a hraje sa na hrdinu. Také akési nesúrodé, hlúpe a bez akejkoľvek výraznej hlášky. Tvorcovia už len varia z vody. 40 %

Brazil (1985)

Asi som zistil, že tak trošku nerozumiem 80-tym rokom, nakoľko pre mňa sa vtedy točili ozaj čudešné filmy, a Brazil je jedným z nich. Asi som ešte nedospel na podobný typ snímku, ale pre mňa toto sledovať bola jednoducho ťažká muka s nenormálne pretiahnutou stopážou vzhľadom k deju a takisto tá "kultová" fantasy atmosféra ma teda nedostala. Vlastne stále rozmýšľam, o čom tento snímok vlastne bol. Ak máte rád umenie ako také, tak sa na to vrhnite, ale v opačnom prípade sa tomuto filmu vyhnite širokým oblúkom. 40 %

Hurvínkův rok (2003) (seriál)

Petráň prišiel so zaujímavým motívom obnoviť večerníčky Spejbla a Hurvínka a "zmapovať" celý rok ich života. Vtipné to samozrejme už nebolo tak ako tie staršie diely, ale malo to svoje čaro a občas som sa aj zasmial. Samozrejme cielené je to na úplne iné publikum, ako som ja, takže účel to zrejme splnilo. 50 %

Blade Runner (1982)

Vizuálna podmanivosť vs dejová bezútešnosť. Aj takto by sa dal charakterizovať tento snímok, ktorý sa pred rokmi stal kult podľa viacerých filmových kritikov. Ja osobne si to nemyslím a naozaj aj vzhľadom na recenzie som od tohto filmu očakával o dosť viac, ako som nakoniec dostal. Ford a Hauer skvelé voľby, ale ja som sa počas celého trvania snímku nudil a nepomohla ani upokojujúca hudba od legendárneho Vangelis. 40 %