• Pohádka

Rande pro šílenou Mary (2016)

Jestli je Mary v tomhle filmu nesnesitelná, tak Charlene je přímo na přes hubu. Film, který se snaží ukázat nám, jak často končívají holčičí přátelství odkudsi ze základky, pokud si holky včas nedokáží přiznat, že každá už je jednou nohou někde jinde a zdvořilostní pokec u kafe jednou za 2 roky úplně stačí. Je to dobře zahrané, má to atmosféru, ALE....pokud byla Mary zavřená půl roku a svět kolem ní se změnil jako by uběhlo 5 nebo 10 let, je něco špatně. Ona by se z Charlene taky nestala taková sebestředná kráva ze dne na den. Mě tedy ten časový nesoulad očividně iritoval. Ten film je zmařená šance, přitom stačilo jen víc si pohrát se scénářem.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Toho dne se možná změnilo všechno, ale natočením tohoto filmu se nezměnilo vůbec nic. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je knížka, který podporuje představivost a fantazii a ta Burtonova je samozřejmě fantastická a obrazově dokonalá. Bohužel, to je to jediné, co tady funguje. Postavy jsou studené jak psí čumák a příběh nedokáže vtáhnout.

Kurz negativního myšlení (2006)

Přehlídka nekorektního černého humoru, která si vzala na mušku věčný americký úsměv, nechala ho zamrazit v mrazáku a pak rychle roztát tak, aby vynikla jeho neupřímnost a rozplizlost. Normální je totiž být negativní.

Talisman (2012)

Předvídatelná romantika na sobotní odpoledne. Nic víc než vyplněná šablona, ale aspoň se při ní žehlička paní domu smýká jako o závod.:-)

Hra o trůny - Východní hlídka (2017) (epizoda)

Tak Jamie si pár kilometrů zaplaval v BRNĚNÍ!!!! Jon si ochočí draka a Daenerys zařve "drakarys" a myslí si, že ji budou všichni milovat. Když se hraje o trůny, jde holt logika stranou. Ehm, logika..., co to vlastně je? Hádám, že tohle slovo na Severu, v Západozemí a v širokém okolí vůbec neznají.

Po strništi bos (2017)

Po strništi bos a v hlavě vymeteno. Absence příběhu, absence emocí, klucííí hráli jako když čtou svoje texty ze čtecího zařízení. Ale to je vlastně jedno, protože tak zoufalý scénář by nezachránilo nic. Film, který svou zbytečností předčil dokonce i Donšajny a snad svým tvůrcům nastaví zrcadlo. Když nemám o čem točit, tak prostě netočím. Tečka. Jedna. Na víc to vážně není.

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Tak Jon si zaplaval v oceánu severnějším než je ten Severní ledový v kožíšku a vůbec ho to ochlupení nestáhlo dolů. Ale kdyby jen to, on když vylezl, dokonce ani nezmrzl. V kontextu tohoto už snad komentovat nesmyslnost celého dílu ani nemá cenu.

Žena v kleci (2013)

Nevěrohodný děj střihlý trochou napětí. Nevím, jak to bylo v knize, ale pokud ani tam autor nevysvětlil, proč psychopat čekal nejdřív cca 30 let, než se odhodlal k činu a potom zase další roky, než ho dokonal, pak se jedná o standardní kravinku na ukrácení volného času.

Vítr v kapse (1982)

Jak se dospívá v Americe, ví dneska už díky teenegerským filmům kdekdo. Jak se dospívalo za socíku ukazuje na jedné straně "....a bude hůř" a na straně druhé Vítr v kapse. Záleží jen na vás, kterou stranu jedné mince si vyberete. Já si vybrala Petra Nikolaeva, i když musím přiznat, že mezi teen žánrem se Vítr a kapse určitě neztratí. 50%

Julieta (2016)

I když Márdimu v duši sedí Robinson a až potom pláče Julieta, tak mně se Julieta usadila přímo v duši hned a nechce se potvora odtamtud hnout. Tenhle film má napětí a člověk od začátku do konce hltá, co bude dál a co se vlastně stalo. Plný počet nedávám jenom proto, že se pointa nakonec rozplizla a finále se nedostavilo. Škoda.