Na straně osm (2011) (TV film)

Na televizi ( i když dá se tak BBC vůbec brát?) hvězdné obsazení mi přišlo krutě nevyužité. Chybí tam pořádné napětí, pořádný zvrat něco co by film vytrhlo z jednotvárnosti. Naštěstí plusy převažují. Bill Nighy s Gambonem to je skutečná paráda. Fiennes záporáka taky zvládá na výbornou, pouze Rachel Weisz jako jediná dost selhává a nevěřil jsem jí ani slovo. Film se nesnaží o nějaké velké vysvětlování "pro diváka" spíše sledujeme Nighyho osudy a film nás nechává si udělat vlastní obrázek.

Sirens (2011) (seriál)

Sirens nejsou ani situační komedií či chcete-li britcomem, ale spíše černou komedií. Tři hlavní postavy jsou sympatické i když složení cizinec, gay a "normál" mi přijde zbytečně účelové. První čtyři díly jsou především o sexu pak teprve dojde i na vztahové linky. Zajímavě popsané problémy záchranářů i vypořádávání se s nimi. Pohodových a povedených šest dílů bez velkého cliffhangeru do další sezóny. Rozhodně se těším na další osudy.

The Best and the Brightest (2010)

Ani vlastně nvm proc nedám rovnou odpad asi se mi pár motivů a nápadů líbilo ale to je tak vše. NPH snad nejhorší herecký výkon, co jsem od něj viděl. Za celý film má dvě grimasy jedna je na plakátu a v druhé se tváří zmateně-nervózně. Nevtipná komedie se sice slušnými dialogy ale jinak nic. Sice jsem nerozuměl celému filmu (americký slang zas tak neznám), ale to by mého hodnocení a prožitek z filmu nezachránilo.

Všechno musí pryč (2010)

Ferrell ve vážné roli je docela úkaz, ale funguje to a baví to. Žádné obří zvraty, žádná romantika, žádná záchodové vtipy jen jednoduchý film který příjemně plyne a působí hlavně melancholickou atmosférou. Bavil jsem se víc než u Other Guys rozhodně doufám, že Ferrell zkusí ještě někdy něco podobného.

United (2011) (TV film)

Tragická, dobře podaná událost a skvělý David Tennant. Tenhle film má vlastně jediný problém: je příliš krátký na to, jak dlouhou dobu se snaží obsáhnout. Řešením by bylo buď natáhnout délku na dvojnásobek nebo se zaměřit na osud jediného člověka. Navíc je to film o fotbalovém klubu a fotbalu si tam vůbec neužijete(jediný dobový záznam gólu Bobbyho Charltona je prostě málo). Takhle se jedná o nedotažený pokus o televizní Damned United a i přes Tennanta je lehký nadprůměr (fanoušci United ať si mé hodnocení klidně o hvězdu zvýší).

Hudba hrát nepřestala (2011)

Dost emotivní a celkem střídání nálad stejně jako Gabrielových vztahů. Musím se, ale přiznat, že tenhle snímek mne dostal a nejen díky silnému příběhu a parádní muzice. Dalším velkým kladem jsou herecké výkony především J.K. Simmonse a L.T. Pucciho. Na to že se jedná o režisérskou prvotinu a nezávislý film vše funguje nic neskřípe kulisy a kostýmy vypadají dobře. Flashbacky fungují a posouvají děj, žádné pouhe natahování délky filmu se nekoná. Rozhodně doporučuji!

The Perfect Game (2009)

Obvyklý příběh o podceňovaném týmu, který dokáže nemožné a navíc podle skutečně skutečné události. Sice chybí velké hollywoodské hvězdy,ale filmu to nijak neškodí možná právě naopak. Co tenhle film opravdu dostává nahoru je hodně povedený soundtrack, který kromě mexických kytar obsahuje třeba i dobový rock n' roll i trochu popu. Logika moc neskřípe akorát je to v závěru divně sestříhané při záběrech na lidi v Monterrey kolem rádia(výsledková tabule nesedí s děním na hřišti). Bavil jsem a nejen proto, že podceňovaným týmům se prostě fandí, ale i vedlejší linky filmu a vtípky jsou prostě fajn. Pokud nemáte odpor k tomuhle druhu sportovních filmů tak se na něj podívejte určitě

Swinging with the Finkels (2010)

Milá komedie, která pobaví, i když nepřináší nic nového. Vynikající herecké obsazení, slušný scénař, dobré vtipy, ale na mne až příliš přeslazený konec. Mandy Moore a Martin Freeman podávají dobré výkony. Pro mne nejlepší hláška : "Do you want my cucumber?"

Franklin a Bash (2011) (seriál)

Parádní komediální seriál z prostředí soudní síně a právnické firmy. Nemám, co vytknout. Metody hlavních hrdinů jsem neobvyklé ale účinné a setsakramentsky zábavné. Zatím jsem povedlo: aby si svědkyně při svědectví sundala blůzku; opít se v soudní síni; líbat se s klientkou v soudní síni. I když to zní šíleně ke každé téhle akci mají důvod, který pomáhá vyhrát případ. Obvykle na právnický seriál nekoukám, ale tenhle mne dostal a pro mne nejlepší seriál léta 2011. Doufám, že nezklame ani v roce 2012...