Memento (2000)

Bylo to neotřelé, bylo to originální, bylo to.... zmatené. Asi jsem se kvůli tak originálnímu vyprávění musel až moc soustředit a málo vychutnávat. Možná jsem si měl vychutnat soustředění, ale nevychutnal. Jsou to přesně ty čtyři hvězdy, které dáte filmu, který ve vás vyvolá ohromná očekávání a pak jen... pfff! Je za vámi a vy si první půl hodinu říkáte, že byl docela hustý. Pak zapomenete.

Travička zelená (2008)

Proč 4*? Především za moc dobře zvládnutou řemeslnou práci, než cokoli jiného. Spousta strašně trapných vtipů, které působí dojmem, jakoby byli zcenáristi, režisér a herci zhulení... počkat...! Jo proto je to tak autentické! ;)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Paul je hrozitánský sympaťák, akorát... všichni ostatní mě dost srali, dokonce i duo Pegg - Frost. Pravdou ale je, že jsem nepobral spoustu vtipných narážek nerdovského prostředí. Všehovšudy jsem pro sebe samého napočítal tři vtipné vtipy. Ne.

Všemocný (2011)

Když máte postavu naprostého génia, tak ho jednoduše musíte stavět jako génia! Takže když týpek napíše přes noc knihu, je to ok. Když mu ale dochází hezkých pár dnů, že jeho superopička poskakující mu za očnímu důlky dělá neplechu kvůli pilulkám, tak si říkáte, jak je hloupoučký! A když mu to dojte, tak vám zase přijde, že mu strašně dlouho trvá, než si dá vyrábět vlastní kousky. Když si domů pořídí superpancíř, proč si nepořídí superbouchačku, když ji má v Americe každý idiot a ví, že mu jdou po krku. Hlavní je, že má bodyguardy, které by beztak ani moc nepotřeboval, protože dokáže rozsekat několik chlapíků v pěstním souboji. Proč? Proč? Proč? Nejhorší je, že ten původní nápad fakt válcuje, ale... TEN FILM NEMÁ DUŠI!

Sexbomba od vedle (2004)

Zezačátku jsem měl problém ty puberťáky snést, ale ke konci z toho nádherně a elegantně vybruslili. Připočtěte si spoustu pornohvězd a strašně hustého záporáka a je hotovo! Objektivně ten film nemá ani zdaleka tak velké kvality, ale teď mu tam subjektivně napálím plnou kalbu, prostě jen proto, že můžu!

King Kong (2005)

Note yourself: Kongův svět nedrží pohromadě. S fyzikou a spoustou dalších, dost podstatných věcí, si dělá, co se mu zlíbí (viz. chování dinosaurů). Snad nejzajímavější postavu tu hraje Jack Black, všichni ostatní vypadají spíš jen jako propriety, než jako postavy, které by nějakým způsobem dýchaly. Hlavní hrdinka je nádherná a naprosto okouzlující, ale i když mi na ní pořád něco chybí, tak kouzlo NW působilo naprosto náramně. Ohromný rozpočet znamená spoustu skvělých triků, byť postrádají onu esenciální logiku, což mě vedlo k tomu naprosto podivnému pocitu, kdy se člověku něco líbí i přes to, že ví, jak velká blbost to je. Důvod, proč jsi tomuhle filmu dal takhle vysoké hodnocení je právě ta úžasná atmosféra, kterou během prvních dvou hodin vypracoval, chvíle, kdy ses bál, co přijde dál a snad i chvíle, kdy se PJ rozhodl tam nahodit nějaký černohumorný kousek ("Tohle je NYC, tohle je svatá půda...!" *plesk*).

Pěsti ze železa (2012)

Tyvole... kluci si dali pěkně záležet na tom, aby vymysleli hezké a slušivé zbraně. Problém je, že jsou všichni tak sexy a hustí a se svýma pěstma, nožema, vidlema a extra velkýma pérama tady všichni vypadají tak... leskle a ploše, že mám pocit, jako bych se koukal na bezpohlavní gay párty, kde nemá tolik sexy asiatek co dělat, hlavně když si ty chlapy umí takhle omotat (ano, nejpovedenější zbraň, pokud se ptáte mně). Postavy jsou ploché jako hrudník 14 leté holčičky, důležité je, že do Tajemné komnaty se dostanete vložením klíče do vagíny. Když začala trochu stříkat krev, na chvilku jsem si vzpomněl na Kill Billa. Pak jsem se profackoval a řekl si, že to jak KB možná tak vypadá, ale chybí tomu duše. RZA a Eli by možná měli přestat fetovat a srát se tady do řemesla. P.S. Zhu Zhu si vůbec nepohoršila, co do jména, protože se jmenovala Chi Chi. Pobavilo mě to asi stejně jako to, že černoch (the black guy, you know...) se jmenuje Smith a jeho povolání není o nic méně hustý: Blacksmith.

Umshini Wam (2011)

"I'm old enough to bleed. I'm old enough to breed. I'm old enough to crack a brick in your teeth while you sleep."

Šéfové na zabití (2011)

Tři naprosto retardovaní troubové proti třem padouchům. Každý z padouchů má asi tak 4x větší charisma než kterýkoli ze tří troubů a postupem času mě hlavní hrdinové štvali víc a víc a padouši se mi líbili víc a víc. Vyjímkou je snad jen zfetovaná hlava CF, která nedostala dost prostoru. Hlavní hrdinové jsou přesně to trio, které mě dokáže totálně nasrat (i když často byť jen tím, že se kamarádí s debilem s pisklavým hlasem). Nemůže se mi líbit film, ve kterém idioti porazí ty zajímavé.

Nespoutaný Django (2012)

Pokud se může některý z QTových filmů opravdu nazvat komedií, pak je to určitě nespoutaný Django. Ne že by v jiných filmech bylo těch gagů nějak méně, ale v Djangovi jsou prostě jenom lépe vidět. Vozík s naprosto legračním zoubkem na pružince, Djangův první oblek aneb: "To si jako můžu vybrat, co budu mít na sobě?" a v neposlední řadě také scéna pseudoKKK a jejich prostěradel na hlavě, která byla až na hranici patosu. Za mně osobně ale říkám ano. I přes pár hluchých míst (jako je úplný začátek, nepochopil jsem, proč scéna vypadala, jak vypadala), konec (jakmile přestane tančit Waltz, tak naráz cítíte, jak tam v té třaskavině něco chybí!)a jednu z nejslabších Tarantinových epizodních rolí vůbec se ten film náramně povedl. Ohromnou zásluhu na tom má hlavní herecký čtyřtet dua pistolníků, plantážníka a jeho prohnilého sluhy, kteří jsou jeden vedle druhého skvost vedle skvostu, přičemž ostatní se drží spíše ve chvostu. Pak jsou tu prvky typické pro jeho styl, jako třeba... Však já toho řekl dost. Teď alou do kina! :)