Octopus 2 (2001) odpad!

Slovo "beckovej smejd" dostava v tomto pripade novy rozmer. Takovy Rimmerworld jsem jeste nevidel. Ty uzasny triky, to museli snad vystrihat z papiru 12lety deti a nalepit o vytvarce na ctvrtku a potom to pan Wein pouzil do sveho mistrovskeho dila. Vskutku uzasny film, jemuz chybel k dokonalosti snad jen americky pohreb se slzami v ocich, zajizdejici rakvi omotanou americkou vlajkou a preletajici stihacky na cistem nebi bez mracku. Nastesti mi slza dojeti ukapla na ovladac a ten zkratoval televizi.Od te doby se bojim ji znovu pustit, aby na me z hloubky sve obrazovky nevykoukla ona krvelacna chobotnice z Certovky.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Tak to je hollywood damy a panove. Typicka slatanina, ktera je čitelna jak slabikar. Lacina zabava, ktera se snazi byt cool, ale je to spis kůl.

Cesta do fantazie (2001)

Clovek co tohle vyprodukuje musi mit naprosto neuveritelnou az detskou predstavivost. Je to nadherny pohadkovy fantasy pribeh plny originalnich napadu, ktere jen tak nekde neuvidite. Dovolim si tvrdit, ze kazdy komu zbyl alespon kousek detske hravosti a fantasie, si tento pribeh vychutnal a ani chvili se nenudil. Komu to prislo nudny toho je mi uprimne lito, protoze to uz v sobe nema a o hodne prichazi.

Mimzy (2007)

Tak presne takovyhle druh filmu ja miluju.Filmy zabyvajice se vecmi nevsednimy opredenymi tajemstvim s kapkou mysteriozna, sladenymi s nadcasovosti.. Navic kdyz hlavni roli hraje mala roztomila herecka. Proto taky serial Uneseni je muj BEST. Ovsem tady nefunguje vubec nic "krom te male roztomile hrdinky". Pribeh to nebyl spatny, ale spatne poskladany. Jako kdybyste mel puzzle kde by vam spousta dilku chybela a vy si proste zbytek jenom dokreslujete. Navic k tomu hraje beckova hudba, ktera se hodi ledatak do domaciho videa. No hold tenhle kralicek Mimzy Duracel od Intelu mel hodne slabe baterie.

Přehlížený (2007)

Rozhodne to neni becko a fakt, ze bych se na to podival rad znovu, vypovida o tom, ze bych to uplne nezatracoval. Filmarsky to neni buhvi jak povedene(ono se ani neni cemu divit, kdyz se podivate na portfolio pana rezisera, který by se opravdu raději měl držet psaní scenaru). Ovsem skryte kouzlo to melo. Ta nenavist a soucasne ten magnet mezi Margaritou Levievou a Justinem Chatwinem, ktery je ve filmu citit uz od prvnich minut, je patrny a fakt, ze k naplneni obou techto emoci nikdy nedojde, dava pribehu daleko vetsi velikost. A ac to neni objektivni davam 4* ackoliv by si to z pohledu ciste ryzi filmariny zaslouzilo tak max. 2*.

Až na krev (2007)

Pane jo, tak tady byl oskar pro Daniela opravdu na miste. Uplnej J.R.Ewing. Solidni poctiva filmarina, okorenena excelentnim vykonem v podani Daniela Day-Lewise s hudbou, ktera dodava pribehu tu potrebnou atmosferu a s kamerou, ktera vleze vsude dokonce i skriptce do penezenky.

Tahle země není pro starý (2007)

Pomalu se linouci pribeh, plny mrazeni v zadech a strachu pred nepolapitelnym zabijakem. Pripadalo mi to Sumavskou strelu, jak si v poklidu a preci jen s napetim jede po krasne sumavske krajine, lide jen s napetim ocekavaji, kdy v zime prestane topit, kdy selzou brzdy a kdy se zaseknou okenka a v kabine bude nedychatelno. Pote dojede do stanice, nekteri cestujici odejdou druzi nastoupi ale v kabine stale zustava ten temny zabijak revizor Javier Bardem(mimochodem uzasny) Vlak jede dal a neudela s tim nic ani strojvedouci Tommy Lee Jones.

Noc patří nám (2007)

Solidni prace rezijni a predevsim herecka. Phoenix je brilantni.Takovy punc solidnosti filmu dodava Robert Duvall, to byl tah na jistotu. Dej je pozvolny, akcema se to prilis nehemzi, coz ovsem nemusi byt a v tomto pripade neni na skodu. Ovsem kdyz uz tam akce je, tak je dokonala(viz. automobilova prestrelka) jak kamerove tak vizualne. Co ovsem pokulhava je scenar a sem tam nam dej vytvari diry jak na ceskych silnicich. Je to skoda protoze mi to pripadalo daleko zajimavejsi nez skryta identita.

Solaris (1972)

Nevim cim to je, nedokazu to popsat, ale jako by me film vtahl no neuveritelneho absurdniho sveta, kteremu nerozumim a jenom se divim vsemu co vidim a nevychazim z udivu. Ale kdyz pochopite o to vetsi zazitek to bude!

Velká ryba (2003)

Tak to vypada, ze Forrest ma konkurenta ! ! !