Londýnský gangster (2010)

Rozhodne ne spatna gangsterka s paradnim obsazenim, ale k dokonalosti ji preci jen neco chybi. Urcite prubojnejsi scenar s par nezapomenutelnyma hlaskama. Slapnout trochu na plyn a pridat v urcitych sekvencich tempo. Hodila by se i hutnejsi atmosfera, nevyvetraneho studentskeho pokoje!!! Takhle vam jen London Boulevard prosumi kolem hlavy!!!!

Burke and Hare (2010)

Pokud se u komedie zasmejete jen jednou, neco je spatne. Navic kdyz tam hraje Simon Pegg, to je pak tuplem neco spatne. Spatne je tu hned nekolik veci a zacnu asi hned tou nejdulezitejsi. Scenar, ktery nevi zda chce byt vtipnou variantou britskeho humoru, nebo temnou thrillerovou hrickou je asi ten nejvetsi problem a je to sakra skoda, kdyz vezmete v potaz celou plejadu perfektnich komedialnich hercu v cele s Peggem a Sarkisem. K dobru je treba pripocist vyborna dobova atmosfera spinaveho skotskeho mesta. Pribeh je vcelku originalni a divaka nenudi. Ovsem divak zhyckany slovnim britskym humorem by cekal marne, to humorno je tu pouze vyobrazeno jemnou nadsazkou ve vyhlazovani edinburgskeho obyvatelstva....

Síla country (2010)

Srovnani s Crazy Heart je asi opravdu na miste, zvlaste pred oscarovou sklizni a opet s hudebni nominaci. A nutno rict ze hudba a pisnicky tu musi a hraji hlavni roli. Bez nich by to byl jen nemastny prumerny dramaticky snimek.

Finanční krize (2010)

V podstate nic noveho pod sluncem. Jen konstatovani, ze svetu vladnou financni korporace, rizene majetkuchtivymi lidmi, kteri i kdyz maji letadlo, chteji dalsi tri. Naivni dobra vule chtit pomoci druhym je az na tretim-ctvrtem miste. Je to asi lidska prirozenost, i ten nejchudsi, nebo nejvzdelanejsi ci nejinteligentnejsi clovek, kdyz se dostane k moci prevladne prirozenost hrabat majetek!!! Je to hnus, nespravedlnost, ale i kazdodenni realita! Protoze jenom svine se muze dostat nahoru, kdyz clovek mysli na druhe a nejen na sebe nahoru to nedotahne, proto svet ridi jen svine!!!!

Battle Royale (2000)

Velike zklamani, ona dramaticka a klicova pointa vubec nefunguje a z filmu zbyla jen absurdni detska vyvrazdovacka a veskery potencial tak zustal nevyuzit.

Hon na čarodějnice (2011)

Uz pomalu zacina byt tradici, ze kde se objevi Nicolas Cage, tam ocekavejte blbinu. A mozna i diky tomuhle ocekavani jsem byl mile prekvapen. Jedna se sice opet (co se tyce scenare) o kycovity, blbymi hlaskami prekypujici, humus nicmene vcelku neotrely pribeh s par zvraty dela z tohohle filmu koukatelne becko.

Lovná zvěř (2010)

To co filmu nejvic skodi je zanrova nevyvazenost. Doug Liman do posledni chvile nevi zda se ubirat tou thrillerovou cestickou a nebo tou zivotopisne dokumentarni. Bohuzel obe skloubit neumi a tak je z toho nemastna a neslana zalezitost, ktera ma rozhodne navic nez jen postavat pred dverma do kina a pitome se usmivat. Doug ma jen velkou kliku ze vsechno zachranuji Sean a Naomi. . .

Zelený sršeň (2011)

Mozna uz jsem zhejckanej zbesilou streetcar-akci, ale rozhodne jsem nebyl u vytrzeni ikdyz akce bylo dost a nutno rict, ze byla dobra - ale k dobrymu filmu je treba vic. Predevsim se zbavit sablonoviteho pribehu a ac jsou ve filmu prekvapive chvilky kostra je preci jen porad stejna. Musim ocenit radu originalnich napadu a vykon nejvetsiho pancharta Ch.Waltze. Seth je porad stejne pitomej, ale ne vtipnej a role Cameron je jen povinna soucast kultovniho americkeho hollywoodskeho deditstvi, kde v kazdem filmu musi zadkem kroutit nejaka ta pekna buchta.

Hlavně nezávazně (2011)

Ploche, nevtipne, neromanticke a chladne. Bez vetsi dramaticke zapletky. Daleko vice emoci jsem videl v OBI ve fronte u pokladny. Jediny kdo si muze piskat je americky Hugh Grant ala Ashton Kutcher, protoze ma dalsi zarez a to dokonce oskarovou Natalii. . . :-)

Vanishing on 7th Street (2010)

Celkem prijatelna atmosfera, kde hlavni roli hraje ČEZ. To je co do vyctu kladnych veci asi vse. Vsechno narazi na nulovy pribeh s pitomym scenarem, ktery by i predpubertalni vačnatec napsal lepe. Ale co je nejhorsi? Bizardni nulova pointa kterou nam chteji tvurci asi pripomenot, ze jsme se zase nachytali na spek. A ze to byl pekne naducanej spek.