Charly (1968)

Neskutočne silný film ktorý musí zapôsobiť na hocikoho kto si v tom vie nájsť to svoje

Millerovi na tripu (2013)

Asi najorginálnejšia rodinná komédia posledných rokov, kde si hlavné postavy robia srandu z klasických klišé a konceptov amerických rodinných a romantických komédií (aj keď ako bolo už spomenuté v ostatných komentoch, zopárkrát sa tomu tvorcovia ani sami nevyhli, našťastie v minimálnom množstve a v podstate to tam ani tak nevadilo) a do toho zaujímavá myšlienka pašovania drog cez hranice pomocou vytvorenia fiktívnej rodiny.

Kocour v botách: Tři ďáblíci (2012)

" I shall call you Perla because you are one of a kind. And you, Gonzalo, for your scrappy temper. And you will be, eh... Sir Timoteo Montenegro the third. Because sometimes, a title is all you need." – Puss in Boots. Zábavný krátky dobrodružný animák ktorý rozhodne stojí za pozretie.

Do You Love Me? (2012) (studentský film)

V podstate tích zopár originálnych nápadov aj spolu s vizuálnou stránkou boli fajn, len tie dialógy sú strašne amatérske

Hitchcock (2012)

Po obsahovej stránke je to o niečo lepšie ako pred rokom film A Dangerous Method (vážne si myslím že na takéto filmy je stopáž hodina a pol veľmi málo a chce to aspoň 2 h 15 aby sa tam mohlo objaviť viac detailných zaujímavostí ktoré tu divák proste očakáva ), no po hereckej a hlavne atmosférickej stránke je to dokonalé. Anthony "Hannibal" Hopkins je geniálna kastingová voľba na rolu Hitchocka (vážne aký herec by sa na Hitcha charakterovo viac hodil, ak nie Hopkins ktorý dokáže byť v jednu dobu charizmatický a hned o chvílu tak zvráteno- slizko-diabolský). Hellen Mirren úplne vedie v úlohe jeho ženy Almy, vďaka čomu nakoniec vytvárajú perfektnú dvojicu.Osobne si teda myslím že ide o vydarený film.

Král Kalifornie (2007)

Skvelé pozrieť keď sa človek zobudí o druhej ráno, hľadá niečo zaujímavé v TV a uvidí tento film niekde v polovici. Michael Douglas je po dlhom čase znova v dobrodružne ladenom filme a pri sledovaní ma napadlo že keby sa oholil pokojne by tento film mohol vyzerať ako sequel "Honby za klenotom Nílu" po 20 rokoch. Evan Rachel Wood (dosť prirodzená bola aj v SK znení začo môže skvelý dabing Kristíny Svarinskej) je vyspelá 16 ročná dcéra trochu vyšinutého otca ktorý sa vráti z ústavu pre duševne chorých a spoločne pátrajú po stratenom španielskom poklade. Páčilo sa mi to pojatie príbehu ako niečo medzi drámou, rodinným filmom a dobrodružnou komédiou, čo u mňa vyvolávalo pocit, že sledujem niekoho z môjho okolia kto sa naháňa za víziou pokladu. Filmu v podstate nemám čo vytknúť len by som rád vedel, prečo v televízii Doma tento film nedávali v lete keď by som veľmi chcel niečo podobné vidieť, ale v polovici decembra.

Pomsta bez výčitek (2006)

Dosť dobré béčko, zaoberajúce sa paranoiou, natočené v dosť civilnom štýle, kvôli čomu som to o tej tretej ráno v TV dopozeral. Mimochodom popis tohto filmu je dosť zavádzajúci pretože príbeh bol o trochu viac zamotanejší.

Slunce v síti (1962)

Dosť zaujímavý slovenský film. Okrem kamery ktorá dokonalo zobrazuje Bratislavu 60 rokov je zaujímavá aj celková atmosféra tohto snímku ktorá diváka rýchlo vtiahne do deja (scéna v ktorej sa počas búrky slepá žena v izbe rozpráva sama so sebou a vypočuje si ju jej dcéra spôsobuje dosť melancholickú náladu). Taktiež mi celý film svojím štýlom pripomína staré české, slovenské či poľské knihy na ktoré som v detstve občas narazil (hlavne keď postavy začnú hovoriť spisovnou slovenčinou a spomínať veci ako "tranzistorák" alebo" vyzeráš ako Holanďan"). Je to rozhodne jeden zo slovenských filmov ktorý treba vidieť.

Asterix a Obelix (1999)

Klasika môjho detstva. Niekomu môžu pripadať tie hlášky obyčajné a nezaujímavé, no podľa mňa v sk dabingu dokážu správne vyniknúť (hlavne dabing Asterixa a Obelixa ktorých hlasy nahovorili Peter Marcin a Ján Kroner sa neuveriteľne podaril). Pre niekoho zlý prepis komiksu, no pre človeka ktorý na tom vyrastal budú momenty ako "bitka so smradľavými rybami" alebo robenie si srandy z rimanov( "Hej ty tam čo máš tie konáriky na hlave pootoč sa. Veď to je Július...") znova neopakovateľný zážitok.