Predátor (1987)

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, na který se dá podívat třeba tisíckrát.

Polda z Marsu (2008) (seriál)

Seriál na jedno shlédnutí. Poprvé mě celkem zaujal, protože jednotlivé díly se celkem povedly. Ovšem začal jsem ho sledovat s domněním, že půjde také trochu víc o sci-fi, že hlavní hrdina bude více pátrat po tom, jak je možné, že se ocitl v minulosti atd. Proto jsem asi také vydržel až do konce, až do "velkého rozuzlení". Jenže právě ono rozuzlení mě dost zklamalo, přišlo mi to dost odfláknuté. No a pokud víte, jak to skončí, pak už jde jen o obyčejný krimi seriál, který ničím nepřekvapí.

Super 8 (2011)

Normálně mi to nevadí, ale v tomto filmu mi všechny napínavé momenty zkazil fakt, že se všechny odehrávaly v totální tmě. Napětí tedy žádné, mimozemšťana jsem skoro neviděl, tak o čem ten film vastně byl? Na jedno shlédnutí ještě na tři hvězdy, ale radši už na to znova koukat nebudu, obávám se, že bych musel hodnocení ještě snížit. Jinak ty hvězdy jsou za kvalitní herecké výkony a za těch pár zajímavých momentů ve filmu, které bylo i přes tu tmu vidět (ale ty bych spočítal na prstech od ruky).

Bílý Elephant (2011)

Dvě hvězdičky jenom za občasné světlejší akční momenty. Jinak ale dějově o ničem - měl jsem dojem, že se to celé skládá jenom z toho, že hlavní hrdina si vždycky pokecá se svým anglickým (trochu jako captain Price z COD znějícím :D) přítelem a pak jede někam vyzkoušet svou novou odstřelovačku na pár nic netušících mafiánských gorilách. NUDA!!!

Truman Show (1998)

Dávám čtyři hvězdičky, protože ač jde o film velmi zajímavý a rozhodně s originálním nápadem, zpracování mi po některých stránkách úplně nesedlo.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Po dalším shlédnutí hodnocení o hvězdu zvedám, pořád jsem přesvědčen, že nejde vyloženě o světoborný film, jak mnozí tvrdí, ale musím uznat, že se tu najde několik scének, které lze jen těžko zapomenout :D

Já, legenda (2007)

Přestože nejde o úplně úžasný film, stejně jsem při jeho sledování cítil mrazení v zádech. Důvodem mého mrazení byl jistě výborný výkon Willa Smithe, pěkná hudba a především výborně počítačově upravený New York. Mimochodem rozhodně dopručuji shlédnout alternativní konec tohoto filmu, podle mě dává mnohem větší smysl: http://www.youtube.com/watch?v=ZpKvwRDsbI0

Země krásná neznámá (2006) (seriál)

Z počtu hodnocení je vidět, že toto téma asi moc lidí nebere. Což je ale velká škoda, neboť dokumenty jako tyto opravdu dokážou donutit k zamyšlení nad naším chováním k přírodě a k celé Zemi. Na druhou stranu, aby na ně lidé koukali, musely by je televizní stanice vysílat jindy než ve tři odpoledne.

Všemocný (2011)

Velmi slušný výkon Bradleyho Coopera v hlavní roli je asi největším plusem tohoto filmu. I jinak se jedná o kvalitní snímek, ale nejde o žádnou senzaci. Také se pořád nemůžu zbavit dojmu, že "všemocný" člověk, který dokáže za týden vydělat dva miliony dolarů, by asi dokázal rychleji přijít na způsob, jak se zbavit závislosti na droze. Nebo by si aspoň dokázal onu drogu sám vyrobit.

Pařba v Bangkoku (2011)

Na jedničku to nemá, působí to opravdu "méně skutečné", jak tu někteří psali, také je to dost jedničce podobné. Ale i tak dávám čtyři hvězdičky, líbilo se mi oživení hlavně v podobě automobilové honičky.