• Krátkometrážní

School Rumble (2004) (seriál)

Nenarazil jsem při sledování na jedinou situaci, kdy jsem se nebavil! Tohle je tak neuveřitelně zmatený, že ani postavy se v tom samy nevyznají. Nepoznal jsem jedinou postavu, která by mi byla nesympatická, ba naopak, Harima je svým vzhledem něco prakticky výjimečného, takový "západní" ideál, i když o několik let zpátky. I přestože je situace prakticky od prvního do posledního stejná, způsob, jakým toho scenáristé docílili je naprosto odzbrojující. Dílo je prakticky na hranici nadpřirozených sil, ale nepřesahuje jí tak, aby vytvořila nějaký zásadní plot twist, čili je to vlastně spíš takové přikořenění, které ve skutečnosti buď nemusí být, nebo není vůbec. Chvilkama mi hodně připomíná Gintamu s tím, že Gintama přecijen i to, co paroduje tak ve skutečnosti dělá, něco takového ve SR nehrozí. Nejsympatičtější postavy: Eri, Harima a Yakumo. I když natvrdlá Tenma a bůhvíco Karasuma jsou taky srandovní.

Fairy Tail (2009) (seriál)

Nenene... to se mi zdá? Co dělá něco jako Fairy Tail mezi nejlepšími seriály? Proč? Nehodí se sem, případně výš (určitě výš) spíš Gintama? Jo, shounen je bomba, ale i Naruta bych tu viděl radši. Ne, no tak podle mě je to hrozný, příběhem sice zajímavé, animací špatné (ne od začátku), celkově hrozivě neoriginální. Trochu mě tohle mrzí. A že jsem vydržel dlouho, 150 dílů nebo tak, všechny ty zvraty, které byly tak nečekané... atd.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Skončil jsem po odchodu posledního z původní pětice. Rudy byl teda jen chabá záplata, ač taky docela šel, ale v kombinaci s novejma tvářema to bylo na prd. Prostě neba, Nathan ftw! EDIT: Tak jsem to dokoukal, Abbey byla fajn, což jsem nečekal.

Ryan vs. Dorkman (2003)

Nejlíp zpracovaný fanouškovský souboj se světelnými meči!

R´ha (2012) (amatérský film)

Výborné, všecko možné udělané vážně skvěle na projekt jednotlivce. Být do delší, bylo by to ještě lepší!

Jokohama kaidaši kikó (1998)

Připadá mi to jako takový experiment s postavou, která ve skutečnosti není ničím výjimečná, není důvod ji mít jako hlavní postavu. A fungovalo to vlastně docela dobře. Vše, co se děje je o ní a ona je to hlavní, co je v tom seriálu skoro pořád. Víceméně se nic neděje a to funguje hodně dobře. Myslím, že se dílo snaží tak nějak zapůsobit tou postavou, nějak v ní ztělesnit onoho diváka a v tom udělali velmi dobrou práci.

5 centimetrů za sekundu (2007)

"A chain of stories about their distance." Obsahově vlastně vyprávění, kterému poslední dobou dávám přednost před akcí, navíc ten obsah... Asi nějak měknu no, líbilo se mi to. Technicky mě to ale taky dost bavilo, hlavně ten "retro" vzhled, kdy se mně zdálo, že ta animace je jako z 90. let.

Beyblade (2001) (seriál)

Je trochu škoda, že to není k dispozici japonsky, aby zakomplexovaní otaku nestrkali své "odpady" někam jen proto, že to viděli anglicky. (Mimochodem, viděl jsem japonský RAW, obsahuje dost dalších záběrů, které americká verze ne, proto jsem se vykašlal na překlad, japonsky skoro nepípnu.) Američani co se jim nelíbí si neberou, co se jim líbí si přetočí sami a to, co by se mohlo líbit dětem otřesně předabují, jen tak, aby se neřeklo. Jinak příběh je ve skutečnosti výborný a ta myšlenka je taky fajn. Viděl jsem spoustu horších anime, hlavně puberťáckých shounenů s kozatými ženskými, které více fňukaly než mluvily. ("Kurosaki-kun, Kirito-kun...") J, příběh je možná ne tak úplně reálný, ale to snad ani nikdy být neměl. Je to prostě výborná záležitost, není to ani tři měsíce, co jsem si shlédl celou sérii a začal horečně hledat po domě svoje staré Beyblady a hledal soutěže po internetu. Bohužel už na to nemám věk no, ale celá ta věc je po technické stránce vcelku zajímavá.

Příběh filmu: Odysea (2011) (seriál)

To ten vypravěč nic neví? Na vše se ptá? Alespoň tak to zní? Co věta, to otázka?

Assassin's Creed: Embers (2011)

Škoda, že bojová animace není moc dobrá, postavy jsou trochu prkenné, ale příběh o dívce z Číny je super! Škoda, že v současné době se již AC odehrává po kolonizaci Ameriky, starověká Čína musí mít silné kouzlo.