Opravdová kuráž (2010)

Skutočná guráž, skutočné sklamanie. Očakávajúc drsný a surový výlet na Divoký Západ, honbu za pomstou, napätie a pach pušného prachu, dostanem rodinnú "zábavu" o výlete troch priateľov do prírody. Chválim mladú Hailee Steinfield, ktorej by som toho Oscara skutočne doprial, taktiež Jeff Bridges vie svoje o skutočnom hraní. Nevýrazný Matt Damon je skôr sklamaním. Ale čo ma skutočne mrzí, sú nudné postavy. Bridgesov Cogburn, meniaci sa ako chameolón z drsného, ale spravodlivého marshalla, nešetriaceho nábojmi a strieľajúceho od chrbta, ktorý sa lusknutím prsta zmení na nezodpovedného ožrana, ktorý sa nedokáže udržať na svojom koni. A čo malá Mattie? Čo ju viedlo k túžbe po pomste? Kto bol jej otec? A kto mal byť dočerta jeho vrah, ten tupý Tom Chaney? A aké boli vzťahy medzi nimi? Chápte ma, nenávidím filmy, kde sa namiesto príbehu riešia len vzťahy, ale tu mi to skutočne chýbalo. Vedieť viac a nesledovať len postavy, ktoré mi vlastne nechcú nič povedať. A oželel by som pritom epizódne putovanie indiánskym územím, kde ústredná dvojica stretne za celý film jedného-jediného Indiána.