Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Dvakrát nevstoupíš do stejného Města Hříchu. Nejvíc mi asi vadilo že tomu chyběla taková až antická tragičnost které z prvního Sin City sálala. Dost mi chyběl i černý humor kterého bylo v prvním Sin city více než žádné množství. Eva Green vytěžená až ... na kůži lehce přehrávala (což byl možná záměr). Absolutně mi seděl Josh Brolin a odkazy na povídky z prvního Sin City mě až skoro dojímaly. Krev a noir atmosféra se skvělým soundtrackem tečou ze všech pórů Old townu.

Medvídek Pú: Jaro s klokánkem Rú (2004)

Dcera si tenhle film pouští už asi pátý den, tak mám snad právo ho trochu strhat:-) Nesnáším časové paradoxy a Deus ex je mi ze srdce protivný. Proto dávám pouhé čtyři hvězdy. Ale příběh, zápletka, písničky a vlastně i to poselství jsou skvělé. Jenom nechci vidět co všechno budeme muset absolvovat na Velikonoce. PS. Je konec září a mi dnes barvili velikonoční vajíčka.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Na tenhle film jsem se chytal dlouho. Dost mě odrazovalo že je to ten psychouš David Lynch. Samozřejmě že anotace mluvila o tom, že to není ten psychouš, ale úplně jiný David Lynch. Tenhle snímek je citlivý, poetický a byť všechny jím sdílené pravdy všichni známe, podává je tak, že mi to vůbec nevadilo. A navíc dokonalý soundtrack. Jo a jestli bych kvůli něčemu jel do USA, tak je to Louisiana (viz Klíč) a americký středozápad (viz Alvin).

Godzilla (2014)

Mě se ゴジラ moc líbila a je mi líto, že jsem ji v kině nedal šanci. Rozhodně měla několik silných momentů (elektrárna a hlavně San Francisko od seskoku padákem až do konce). moc se mi líbily odkazy na jaderné pokusy v Pacifiku a celá myšlenka filmu. A vůbec jsem to nevnímal jako ekologickou agitku. A postupné budování napětí bylo taky geniální.

Justin: Jak se stát rytířem (2013)

Fakt mě to bavilo. Nevím co na časem řekne naše dcera, ale malí kluci by z takové pohádky mohli být nadšení .

Strážci Galaxie (2014)

Vizte vy malověrní. Vizte vy nevěřící. Vizte vy kteří jste již přestali věřit Marvelu. Vizte vy kteří jste již znechuceni všemi těmi papundeklovými Thory, Hulky, Iron Many a Capitainy America. Toto jsou hrdinové kteří ve vašich ztvrdlých srdcích probudí malé kluky a holky ukryté kteří dřímou pod nánosem dospěláckých starostí a šedí všedních dní.

Zuřivá salsa (2014)

Es bueyes la salsa, es que todo el corazón. Skvěle jsem se bavil a to nejen proto že Latino mám rád. viz Buena vista Social club. Frost je naprosto skvělý a uvěřitelný, jeho sestra takřka geniální a nejgeniálnější je Ian McShane. Skvělá letní komedie. Asi už tuším na co vezmu ženu do kina až budeme trávit příští týden honey moon (bez dcery).

Králové léta (2013)

Když tak o tom přemýšlím tahle americká Chata v jezerní kotlině mě sice neoslovila tak mocně jako Mud a i výkony Joea a Patrcika nebyly tak přesvědčivé, ale přesto musím dát z 4. Proč Protože jsem četl Walden, protože jsem si vždycky chtěl postavit chatu jezerní kotlině, protož i já ví že krev není voda. A navíc absolutně v pravdě geniální Biaggio skvělé ztvárnění klukovských snů o svobodě a neskutečné bubnování na potrubí.

Pryč od pece (2013)

Tak tohle mě bavilo velice. Skvěle natočený civilní film o jedné pomstě. Hercům role padnou jako na míru přitesaná rakev, atmosféra je hustá jako tér, soundtrack vše skvěle podkresluje a nebýt slabší linky vtahu Russella a jeho dívky, napálil bych téhle žánrovce pět hvězdiček. A civilnost celého snímku oceňuji snad nejvíc.