Závrať (1958)

Pouze Alfred Hitchcock dokáže filmu dodat záhadné mysteriózní prostředí k tomu napětí, kterému divák propadne hlouběji a hlouběji. Po filmu Psycho a Okno do dvora tento snímek doplňuje mé TOP 3 filmy od Hitchcocka. Jako vrchol geniality film obohacuje vynikající soundtrack od Bernarda Herrmanna. Jeho filmy mě jednoduše baví bez ohledu na rok vydání. Do budoucna bych rád viděl všechny filmy jeho bohaté režisérské kariéry!

DonT Stop (2012)

Úžasná první polovina filmu, na které jde vidět, že parta mladých kluků, která nechce zapadat do tehdejší každodenní šedi Socialistického Československa žije tehdy u nás novou hudební vlnou jménem PUNK. Všechny své úspory investují do hudebních nástrojů, aby ve staré garáži mohly celé hodiny svobodně projevit své myšlenky v podobě nabroušených Kytar a bicích. Stará punková klasika The Clash sem náramně zapadá. Bohužel v druhé polovině filmu jakoby toto nadšení z hudby úplně vyprchalo a vystřídalo ho rvačky, alkohol a drogy. Až sympatický konec v zimě u Vltavy mě opět naladil zpět do filmu a potěšil. Jednou až skončíme tlustý, plešatý a připosraný si už budeme jenom ztěžovat, že nejlepší roky jsou v prdeli dobře budeme vědět, že nejlepší to bylo právě TEĎ... NO FUTURE!

Predátor 2 (1990)

Jistě nelze překonat první kultovní snímek z roku 1987 z prostředí deštného pralesa a tehdy se Schwarzeneggerem, který byl na vrcholu své kariéry. Lovecké prostředí predátora se určitě hodí spíše do džungle, ale tropické Los Angeles, kde zuří války drogových gangů není vůbec špatné. Záběr na stojícího predátora na mrakodrapu s pozadím bouřky má něco do sebe. S naprostou jistotou mě pokračování slavného filmu vůbec nezklamalo. "A víš co?" Život je svině!

Ratatouille (2007)

Nádherný animovaný film z prostředí krysího a kulinářského života. Úžasně zpracovaná Paříž v animovaném podání. Již od mala mám k těmto zvířátkům velmi kladný vztah a dokonce šestý rok máme pravidelně nové potkany doma. Gusto měl pravdu!

8. míle (2002)

Od mala vyrůstám v prostředí rockové atmosféry a rapové hudbě absolutně nerozumím. Pamatuji, že tenkrát ještě na Základní škole byl tento film velkým hitem. Po shlédnutí se mnoho mých kamarádů začalo o tento hudební žánr velmi zajímat a patřičně se oblékat. Spíše v té době jsem tyto lidi odsuzoval. Po několika letech jsem náhodou tento film našel na starém CD s českýma titulkama. Možná prostředím opuštěného Detroitu a chladným výrazem rapera Eminema a jeho těžkým životem na ulici se dnes na tuto hudbu koukám jinak. Má své kořeny a názory to se musí nechat. Konečný moment ve staré uličce a songem Lose Yourself má v sobě sílu!

Jeepers Creepers (2001)

Vynikající první půlka filmu u kterého člověk vydrží tiše sedět a napnutě sledovat každou minutu filmu. Bohužel od momentu, kdy neznámý tvor začne likvidovat policejní jednotku na střeše automobilu a sekat hlavy jde křivka filmu prudce dolu. Od tohoto momentu se z filmu stává hloupý teenegerovský film u kterého nezbývá nic jiného než se smát. O pokračování druhého dílu nemá cenu vůbec hovořit. Do kolonky Horor bych spíše napsal Komedie.!

Na západní frontě klid (1930)

Již knižní vydání protiválečného románu od E. M. Remarque bylo pro mne úžasným zážitkem. Knihu jsem četl prakticky jedním dechem. Film neztrácí ani ve vteřině kvalitu adaptace slavného románu. Drasticky až brutálně zde jsou zobrazeny hrůzy a útrapy I. světové války v zákopech. Mladí kluci, kteří jsou naverbováni do armády se při vojenským výcviku musí změnit na nemilosrdné vraždící stroje. Je zde krásně vyobrazena nesmyslnost a hloupost války. To, aby ti nahoře si nahrabaly a mladí kluci zfanatizováni bojovaly za svůj "stát". War is business...!

Hory mají oči (2006)

Rozlehlá poušť, kde není jediný náznak civilizace, opuštěné vojenské prostory, které sloužily pro testování jaderných zbraní a hrstka zmutovaných lidí, která se zde zdržuje. Báječná myšlenka a prostředí, kde natočit dobrý hororový snímek. Bohužel je film trochu přehnaný se spousty nelogických trhlin. S jistotou jde tento horor zařadit mezi ty lepší novodobé horory.

Poslušně hlásím (1957)

Česká klasika na kterou se vždy rád podívám kolem Vánočních svátků společně s otcem. Náš český humor je opravdu ve světě ojedinělý. Povaha Švejka vystihuje povahu našeho národa. Věci nadlehčovat a neuznávat autority. I v dějinách my češi nemáme v povaze válčit nebo být konfliktní národ. I takhle co cestuji po Evropě tak vidím, že nás čechy mají ostatní státy rádi a berou nás. Rum, Kontušovka, Čert, Jeřabinka, Ořechovka a Vanilková...

Pes baskervillský (1983) (TV film)

Napínavé až do samého konce. Báječně zpracovaná adaptace jedné z nejznámějších povídek od Arthura Conana Doyla. Ponurá atmosféra močálů, kde číhá smrt na toho, kdo do ní vstoupí.