Tajemství Shangri-La (2009)

Dokument opisujúci len výpravu archeológov - horolezcov do jaskynných komplexov v skalných stenách, kde nájdu tisíce starých dokumentov, ktoré sa po dva roky snažia zachrániť. Nič nové z histórie sa ale nedozviete.

Tajemství katakomb (2010) (TV film)

Tím vedcov objaví niekoľko nových miestností v už známych Rímskych katakombách s ostatkami tisícov mŕtvych. Pod ťarchou dôkazov (nájdené mince, zranenia viditeľné na kostiach) sa snažia, tak ako vždy, domyslieť si príbeh života tiel, ktoré sa v katakombách našli. Po celých 49 minútach sledovania sa však nedôjde k nejakému šokujúcemu záveru, iba že za úmrtia mohla zrejme nejaká choroba. Je tu pekne zdokumentovaná práca archeológov, no aj krásne poukázaná niekedy nezmyselná domýšlavosť historikov.

Plný signál (2010) (TV film)

Až čas ukáže aký vplyv na biologické systémy, teda aj na nás ľudí majú rôzne druhy vlnenia. Jedným z možných "ničiteľov" ľudskej populácie sú aj rádiové vlny, ktoré využívajú naše mobilné telefóny. Dokument je zameraný na varovanie ľudí pred rádiovými vlnami, no nijak zvlášť nepotvrdzuje, ale ani nevyvracia škodlivosť rádiových vĺn. Čo je však alarmujúce je fakt, že v minulosti sa na Zemi takáto intenzita rádiových vĺn nevyskytovala, čo sa určite nezaobíde bez negatívnych vplyvov, medzi ktoré bude s najväčšou pravdepodobnosťou patriť práve rakovina a choroby spojené s centrálnym nervovým systémom. Môj článok o rádiovlnách čítaj tu: http://lukoh.yw.sk/personal.htm#personal/blog017.htm

Pyramidy? (2009) (seriál)

To ako to všetko naozaj bolo sa už asi nikdy presne nedozvieme, no bolo by prinajmenšom hlúpe, uvažovať len jeden pohľad na históriu starého Egypta, teda pohľad súčasných historikov. Je dobré oboznámiť sa s teóriami nie úplne (pre normálneho človeka) pochopiteľnými. Tento dokument vám ponúkne pohľad na Egyptské dejiny z trochu iného uhla, ktorý vás bude nútiť zamyslieť sa.

Tajemný původ člověka (1996) (TV film)

Stopy ľudí (obrov) a vedľa stopy dinosaurov, obrovské precízne stavby v Teotihuacane, Reisove mapy či konštalácie pyramíd. Je to všetko náhoda, alebo sa za tým skrýva nami doposiaľ nezistená civilizácia, ktorá tu žila státisíce, možno milióny rokov dozadu? Tento dokument vám túto otázku s istotou nezodpovie, no podá vám riadne zaevidované artefakty, ktoré sú ale odsúvané na vedľajšiu koľaj, pretože sa nehodia do nami zaužívanej histórie. Odporúčam tento dokument najmä ľuďom, ktorí majú radi nevyriešené záhady našej minulosti!

Naléhavý případ (2010)

Najprv únos ženy, potom fúzia dvoch farmaceutických firiem a následne odhalenie sfalšovaných klinických testov nového "lieku" na rakovinu. Docela tuctový scénar, no v čase nudnej chvílky dobré zaplnenie času.

Jak to vidí Liz? (2010) (seriál)

Každý kto mal rád kreslenú verziu Liz, Dariu, si seriál určite obľúbi.Riešenie klasických teenegerských problémov neklasickým spôsobom Liz ma veľa krát pobavilo. Proste občas sranda.

Cesta lidstva (2009) (seriál)

Dokument popisujúci všetky možné teórie rozmachu ľudí po tejto planéte. Je podložený testami DNA, archeologickými nálezmi a klimatologickými odhadmi. Pár teórii o možných cestách ľudí mi tu síce chýbalo, ale tie teórie, ktoré sú už desaťročia uznávané ako možné tu sú predostrené pekne.

Vzpomínky na válku (2011)

Celkom vydarený snímok rozprávajúci príbeh mladého vojaka, zberateľa, ako mu jeho dedko, keď bol malý rozprával zážitky z 2. svetovej vojny podľa vecí, ktoré si odložil. Dosť sa tu prelína línia súčasnosti, detstva hlavného hrdinu a práve 2. svetovej vojny. Každý z príbehov je ale veľmi kvalitne spracovaný a myslím si, že sa pri tomto filme nudiť nebudete. Nečakajte príliš akcie, skôr veľa dramatických vojnových momentov.

Last of the Living (2009)

Jeden z naozaj lepších zombie "hororov", aj keď by som tento film z 80% zaradil ako komédiu. Dobrý výber hercov, "realistické" scény, dobrá kamera a strih a hlavne dobra muzika. Po pomalšom začiatku sa film pekne rozbehne. Áno, takto má vyzerať zombie film!