Práskač (2013)

V hlavní roli Dwayne Johnson. V roli chápavého a trochu znechuceného otce vůči justici, se sklony rvát se za svého syna, zahrál tuto roli perfektně. Ve filmu jde cítit marnost, napětí se stupňuje, konečná akční zápletka vyvrcholí v dobrý závěr. Od filmu nic převratného nečekejte. Kromě honičky s kamionem a trochou střelby jde jen o mluvené slovo.

Warrior (2011)

Film, ve kterém jde hlavně o příběh. Efekty žádné, z počátku cca 20 minut strašná nuda. Pak vás ale pohltí děj. Jde tam hodně cítit boj o vítězství, zklamání z otce, starost o rodinu a nakonec to vyvrcholí semknutím rodiny. Na druhou stranu nadsázka v podání dvou bratrů, kteří jsou pár let z ringu a porazí všechny šampiony jen silou vůle, to mi přišlo trochu vedle. V tomto filmu i mě nakonec ukápla slza. Jde opravdu o silný příběh.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

V hlavních rolích hrají Josh Hutcherson a Dwayne Johnson. Z čehož jsem usuzoval, že to bude film hlavně o Johnsonových svalech a občas nějaký jeho pohled a šarvátka. Netušil jsem, že tam bude hrát spíše vedlejší roli. Film bych doporučil dětem. Je tam hodně zajímavých efektů jako např. let na včele, obří ještěrky a mnoho dalšího. Přirovnal bych to k filmu Nekonečný příběh. Hodně pohádkového prostředí dodává filmu tu správnou šťávu. Podle mě je to pěkný film na nedělní večer.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Zajímavé, poutavé, akční, řekl bych že z hlediska akce mnohem lepší než první film. Na druhou stranu chybí tomu nádech příběhu. Zatím co v prvním filmu Sherlock měl případ od začátku, tady ho trochu postrádám. Nesrovnával bych oba filmy. Jsou oba dobré. Tento má více humoru, akce, vynálezů. Vidím v tom trochu Jamese Bonda. Rozhodně stojí za shlédnutí.