Madžimodži Rurumo (2014) (seriál) odpad!

Po třech epizodách, mohu se 100% jistotou prohlásit, že je to naprostý odpad. Netřeba dalších slov na tomhle anime je špatně asi vše.

Bokura wa minna kawaisó (2014) (seriál)

Tři hvězdičky, mírný nadprůměr, bohužel. V ideálním světě bych dal jednu, v moderním Japonsku jsou ale schopní vyprodukovat až deset mnohem horších anime za sezónu. Kýčovitá kresba a ploché postavy, střídání dobrých a horších vtipů.... je to nadělení, ale aspoň jsem se občas zasmál, aspoň to předstíralo že tam někde existuje příběh, aspoň se snažili dosáhnout nějaké úrovně a to oceňuji, mnoho jiných se ani nepokusí.

Kuro no su: Chronus (2014)

Půl hodiny je na realizaci něčeho takovéhoto prostě málo. Všechno je uspěchané a nevysvětlené. Jako koncept, který někdo dále rozvine, by to bylo obstojné.

Steins;Gate (2011) (seriál)

Říkejte třeba že jsem to nepochopil, ale když chcete cestovat časem aspoň se rozhodněte na nějakých zákonitostech. Svět Steins;Gate se totiž jednou chová nějak jindy jinak a z toho navíc většinu času naprosto postrádá logiku. Začátek slibný a pokud vás zajímá jaké to je v hlavě mentálně postiženého, tak tohle je jedinečná příležitost. Už před půlkou, ale dojde šťáva a začne nuda. Konec byl pro mě zklamáním, protože vynucené happy endy fakt nesnáším. Emoce se ze mě tvůrci snažily ždímat vrchem i spodem, bohužel dočasná smrt mě fakt ani po čtyřicáté osmé nerozbrečí. Nepřekvapivě tak celý seriál stojí a padá na nedomyšleném fungování cestování v čase, které dělá z většiny postav idioty a jejich akce stupidní.

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem (2003)

Nikdy jsem nepochopil čím se Daft Punk liší od obyčejného popíku. Tenhle film (videoklip) mi to nevysvětlil a ani jsem to od něj neočekával. Animace je pěkná a příběh jednoduchý. Interstellar se lehce dotkne problémů našeho světa, lehce naznačí to, co všichni, kromě samotných posluchačů Lady Gaga, věděli a pak zase zmizí do veselého světa v jiné galaxii nebo vesmíru nebo co to bylo. Ano, je tam satira, kritika hudebního průmyslu, mimozemšťani a laserové pistole. Ne, nepatří to do žebříčku nejlepší sci-fi.

Akuma no Riddle (2014) (seriál)

Nuda. Pokud máte strach z krve a chcete sledovat partu školaček jak mluví o zabíjení a o tom, který lak na nehty je nejlepší, tak tohle je přesně pro vás. My ostatní budeme náš čas věnovat něčemu, co má aspoň trochu úroveň (i když třeba pochybnou). Skončil jsem po čtvrtém díle a nemám dojem že by se něco mělo v příštích měnit.

Vlk z Wall Street (2013)

Asi jsem viděl jiný film než všichni ostatní. Možná že po troše koksu bych tu také rozhazoval hvězdičky jako někteří, bohužel ale nejsem Leonardo DiCaprio, takže jsem ty kurevsky dlouhé tři hodiny musel vydržet ve bdělém stavu. Začnu tím co se mi líbilo. Konec. A myšlenkové konverzace se švýcarským bankéřem, ty mě málem srazily ze židle. No a teď k tomu co mě donutilo dát tak málo hvězdiček. Narace, kdyby Leo popisoval co se děje ještě trochu víc, nemuseli tu knihu zfilmovat, pustil bych si audiobook. Podivné televizní spoty, které byly jenom otravné a první u kterého jsem se zasmál byl taky ten poslední. Dále, bylo tam málo čehokoli. Když mám tři hodiny sedět u obrazovky očekávám že se budu buď aspoň bavit (intelektuálně nebo prostě jen záchodovým humorem), nebo má film nějaké hluboké poselství a změní zbytek mého života. Jenže na mě film působil jen jako nudná reklama na porno. I když vynechám fakt, že to co film zobrazuje je totální humus, tak mi pořád zbyla průměrně vtipná, tři hodiny dlouhá komedie.

Harmonie (2014)

Zajímavý nápad na jehož realizaci, ale 25 minut nestačí. Takhle v podstatě není o čem mluvit.

Z/X: Ignition (2014) (seriál)

Nevydržel jsem ani jeden díl. Nebudu hodnotit hvězdičkami, ale radši jděte na rektální vyšetření.

Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007) (seriál)

Seriál má perfektní temnou atmosféru, občas ji možná narušuje detektivní duo, ale vůbec mi nevadí se i zasmát. Pokud patříte mezi lidi, kteří chtějí všechno vědět hned, asi se vám nebude líbit že mnoho věcí zůstane nevyřčeno a nevysvětleno. Postavy se chovají uvěřitelně, i přes epizodní styl vyprávění se vyvíjejí a mění. Samotné epizody jsou si, ale příliš podobné. Celkem hodně mi vadila generická akce, prostě Li má pokaždé stejný styl boje ať už bojuje proti komukoli. Po shlédnutí převažují příjemné pocity.