Vražedné utkání (1982) (TV film)

Československá televizní premiéra (ČST 1) : 28.8.1987 ( režie českého znění (ČST Praha) = Etela Balgová - Harantová, překlad = Jiří Lexa), další vysílání: 31.7.1988. Hagmana dabuje Luděk Munzar.II Naivní báchorka o jednom pilotovi vrtulníku, který se rozhodl riskovat život pro svou starou lásku, která ho kdysi odkopla a stejně ho teď tahá za fusakli. Logika jednání postav chybí, střih bojových scén je prazvláštní a "džejár" jako akční hrdina je k smíchu. Prostě další akční televizní béčko, ke kterému mě neváže žádná nostalgie z dětství, takže můžu s klidným svědomím dát **.

Cyborg Cheerleader: Fuckdown in Hockey Mask Camp (2007) (amatérský film)

Film bych chápal spíše jako poctu žánru nebo "žánru" filmů kategorie B a C, než jako pokus vyprávět dobrý příběh. Jako poctu by si to možná zasloužilo o * víc, ale já mám moc rád dobré příběhy a mohou být klidně krátké. Z hereckých výkonů bych vyzdvihnul postavu zabijáka, ztvárněnou Tomášem Mannem, kterému nečinilo problém se sžít s rolí. Za slabou stránku snímku považuji naopak výkony obou ženských představitelek (postavy Shauna Doll a Cindy Hard), které by mi mnohem víc seděly ve filmu úplně jiného žánru, ke ke kterému se toto dílo snaží taky trochu přiblížit, ale jedna topless scéna jaro nedělá.

Obhájce pravdy (1989)

Slušné soudní drama, které pro mě o hvězdičku výš vytáhl tradičně skvělý James Woods.

Fantastická cesta (1966)

Některé filmy nestárnou vůbec, některé pomalu a jiné zase hrozně rychle, tohle je ten poslední případ. Prkenné a patetické dialogy, triky dnes k smíchu = grandiózní nuda a tedy žádný důvod film vidět. ** dávám za to, že ve své době (před mnoha a mnoha lety) to mohla být jakš takš zábava.

Smrt v patách (1988)

Slučná, ale ničím nevybočující akční krimi, odehrávající se v atraktivních scenériích kanadské divočiny. Film si pamatuji matně z dětství, hodně se mi tehdy líbil, ale dnes už mě tolik neokouzlil. Dát víc * nemůžu ani kvůli dabingu Stantina (Poitier) Petrem Štěpánkem, který mi tam vůbec nesednul a i díky němuž mi byla jeho postava dost nesympatická.

Švýcarský Robinson (1960)

Barevná, dobrodružná a lehce slaboduchá pohádka od Disneyho o tom, jak si ztroskotavší rodinka z Bernu udělala v džungli jihovýchodní Asie takové malé idylické Švýcarsko, plné záhonů květin a alpské pohody, a ještě stihla jen tak mimoděk vyprášit kožich partě zlých malajských pirátů. Ve své době možná pecka, ale dnes naivní až za hrob. Velmi volný přístup tvůrců dokládá výskyt čistě afrických (a většinou stepních) zvířat v pralesích Nové Guinei (pštros africký, zebra...:-)

Svědek na zabití (1974) (TV film)

Česká tv premiéra (ČST): 8.9.1979 (překlad: Jiří Lexa, režie českého znění: Zdeněk Hruška).

Cestující v dešti (1970)

Pro mě hodně velké zklamání. Na ten film jsem se hodně těšil, ale málem jsem se u něj unudil k smrti. Snad celkovému špatnému dojmu napomohlo to, že jsem film neviděl nadabavaný, ale ve francouzštině. A slyšet Bronsona mluvit francouzsky je dost divné. Divná byla taky M. Jobert, jejíž postava mi přišla hysterická a neskutečně mě celou dobu iritovala. Bronson se zase celou dobu potutelně usmívá, ale já se spíš mračil. Tak takhle ne!

King Kong (1976)

Pro mě první a nejlepší Kong, vyznění filmu je nejsmysluplnější a taky se mu dostalo dabingu na úrovni z Barrandova.

Stůl pro pět (1983)

Přiznám se, že pro tenhle film mám slabost. Jakkoliv neoriginální se to může zdát příběh, tak zpracování je zdařilé a herci uvěřitelní. Co filmu v tomto případě výrazně pomáhá, je dabing FS Barrandov. Ten nejde nezmínit, protože se spolupodílí a ovlivňuje celkový dojem z filmu. Tyhle staré kinodabingy mají jakési kouzlo, jakousi zvláštní zvukovou patinu, která postavám v nich nadabovaným dodává na uvěřitelnosti a procítěnosti a zvyšuje prožitek z celého filmu. Obsazení dabingových rolí ( i těch vedlejších) bývá dost často přehlídka skvělých herců, kteří i herecky bývali výraznými osobnostmi a v dabingu to jen potvrzují (narozdíl od různých dnešních seriálových dabingových rychlokvašků). Např. zde se v jedné z hlavních dětských rolí objevuje Michaela Kudláčková (ano, ta malá blondýnka z My všichni školou povinní), která byla nepřehlédnutelná i sama na obrazovce, natož když se má prosadit jen hlasově. Celkově velmi silné 4 *, právě i díky dabingu.