• Krátkometrážní

Válka o planetu opic (2017)

Zakončení parádní triologie o Caesarovi, které u mě ale zůstalo lehce za očekáváním. Obzvlášť pak první polovina hodně drhne, a několikrát jsem se v kině načapal, že se tak trochu nudím. Naštěstí dvě nové postavy, "Bad ape" a ta malá holka přinesou trochu svěžího větru a humoru a už to není jen taková ta rutinní cesta za pomstou. Tím se dostáváme do druhé poloviny filmu, která zbořila má očekávání. Čekal jsem jiný film a zápletku, dostal jsem něco úplně jiného ... a to mě bavilo. Celkově o chlup horší než Úsvit, a na Zrození to nemá ani zdaleka. 82%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Zase trochu jiná Marvelovka (i když to marvelovka vlastně vůbec není). Taková pohodová letní jízda, s úspěšně restartovaným pavoučím mužem ... no spíš klukem. Díky skvělému uvedení Spidermana v Avengers, jsme si nemuseli znovu projít smrtí strýčka Bena a tvůrci do nás už od začátku můžou prát úplně nový příběh. Záporáka s tváří Michaela Keatona považuji za jednoho z nejlepších z Marveláckých filmů, a to jak herecky tak i typem postavy. Naopak záverečnou "epickou" bitvu považuji za jednu z nejhorších jakou jsem v poslední době viděl. Jako by někdo dostal nůžky s pokyn "hrej si". A tak to celé nesmyslně sestříhal, bez jakéhokoliv náznaku logiky a smysl. Ale je to asi jediná kaňka na celém filmu. 78%

Volání netvora: Příběh života (2016)

Ždímačka na city, které tak trochu chybí koule na větší drámo. Je to fajn, postavy jsou jako vystřižené z příručky "Nástrahy rodinného života". Funguje to, ale mám pocit, že by se dalo ještě víc přitlačit na pilu. A po pár dnech od shlédnutí to bije do očí ještě víc. A tak ve mě mnohem déle zůstane umělecké ztvárnění "příběhů" a hlavně samotná postava Monstra. 75%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Krásný příklad toho, jak by měla vypadat příšerná marketingová kampaň. Trailery propagovali epickou fantasy akci, která byla vzhledem ke zvolenému tématu dost mimo mísu (Artuš versus sloni o velikosti standardního mrakodrapu ... to jako vážně ???) a upřímně, všechny ty ukázky byly hrozné. Jenže ... on je to vážně dobrý film. Hlavně proto, že ve výsledku je úplně jiný než ho prezentují trailery. Mnohem víc je to taková malá gangsterka, s několika fantasy prvky, dobrým CGI a překvapivě málem papundeklových kulis. Hunman konečně vyfasoval roli, která mu sedí jako prdel na hrnec, a společně s Judem Law tvoří ústřední dvojici. A oba jsou perfektní. Co ovšem táhne film do výšin je zvolená hudba. Tvůrci odvážně zvolili moderní rytmický podkres, který svou energičností strhává film do správného tempa. Pro mě milé překvapení a krásných 75%.

Příchozí (2016)

To si takhle přiletí vesmírné chobotnice trochu pokecat na matičku Zemi ... jenže jim nikdo nerozumí. A tak milý studenti, začíná hodina angličtiny. Ale teď vážně. Arrival je skvěle obsazené komorní sci-fi drama, kde se Villeneuve docela vyžívá v pomalých detailních záběrech ale přitom všechno uteče tak rychle. Moc mě potěšila ona mysteriózní linka, byť si nejsem tak úplně jistý jejím vyústěním. Ale vem to čert, co člověk to jiný názor. Příchozí jsou prostě originální, kvalitně zpracované a hlavně perfektně natočené drama. 85%

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Takto si představuji čistokrevnou popcornovou zábavu. Oblíbené postavy, víc akce než v prvním díle, mnohem víc vtipných scén a hlášek, především Drax si po komediální stránce krade celý film pro sebe a trikově jsou Strážci taky špica. A tak jediná věc, který divákovi zbývá k tomu aby si film dokonale užil je vypnout mozek. Příběhově je to prostě slabé a tak trochu ohrané. Ale to mi vůbec nevadí. Bavil jsem se královsky, ani si nedokážu vzpomenout, kdy jsem se v kině tak smál. 85%

Coherence (2013)

Za málo peněz, hodně muziky. Pomalu rozjíždějící se snímek, které napětí dávkuje s dokonalou přesností. Snad neexistoval okamžik, kdy bych se nudil a nezapojoval mozek s nadějí, že tomu prostě přijdu na kloub. Dokonalá ukázka toho, že stačí mít jeden dobrý nápad, obvolat pár známých a natočit parádní sci-fi. Vadila mi snad jen jedná věc ... takové to typické přemýšlení "myslím, že bychom se měli rozdělit". 82%

Rande na jednu noc (2008)

Takový malý film o jedné kouzelné noci v New Yorku. Cera hraje podivína jako vždy, ale Kat Dennings ... mám pro ni slabost, přiznávám to ... je prostě dokonalá. A chemie působící mezi nimi zabírá a působí věrohodně. Prostě taková feel good jednohubka se skvělým soundtrackem a zajímavými postavami. 75%

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Věřím, že už samotný fakt, že nejzajímavější postavou celého filmu je robot K-2SO jasně vystihuje problém Rogue one. Charaktery prostě nefungují. Jejich motivace a chování mě nechává zcela chladným, a tak, je těžké, si k filmu najít nějaký hlubší vztah. Něco se tam prostě děje, o něčem se baví a mě je to tak nějak jedno. Naštěstí poslední půlhodina výrazně zvedá celý film. Jako doplňkový film k sáze Star wars, to asi stačí, ale jako samostatný film ... no mohlo to být lepší. 72%

Monstrum z hlubin (2013) odpad!

Je to přesně tak špatné, jak vás napadne už jen při vyslovení názvu. Všechny postavy se chovají, jak největší oslové pod sluncem (taky jich drtivá většina skončí v čelistech mořského T-Rexe) a celkově je to hloupé, špatně natočené i zahrané. No prostě sračka. Ale jen tak na podívání z recese, když není co dělat ... proč ne. S partou přátel a pivem v ruce se člověk královsky pobaví. Navíc tam vystupují celkem pěkné baby v bikinách. 10%