Adžin - Season 2 (2016) (série)

Akcia rovnako dobrá ako v prvej sérii, škaredá animácia a kresba zostali naďalej škaredé, hudba výborná, postavy sú stále pútavé a zaujímavé, jediné, čo sa mi zdalo ako mierne zhoršenie bolo, že dej sa stal predvídateľnejším. V každom prípade Ajina mám veľmi rád hlavne kvôli tomu, že keď si pustím epizódu, tak o päť minút skončí a ja sa musím naozaj ísť presvedčiť, že ten diel nebol taký krátky, ale trval normálnych 23 minút. Som spokojný a budem trpezlivo čakať na ďalšiu sériu. 13/13 - 80%

Frequency (2016) (seriál)

Podobne ako Timeless, epizódnosť seriálu dosť značne uberá na kvalite a záujme diváka. Navyše som si myslel, že sa v seriály budú tvorcovia snažiť upraviť isté prešľapy oproti filmu, ktoré z neho robili len dobrú oddychovku, ale mohol byť bez nich niečím oveľa lepším. Bohužiaľ, dejovo bolo zmenené minimum, skôr sa všade popridávala nudná vata a nezaujímavé jednodielne detektívne skoro prípady. Po štvrtej epizóde mi bol vrah a jeho chytenie už úplne ukradnuté, tak isto ako aj všetky postavy. Popravde, asi mu fandím, nech ich všetkých pochytá. 9/12 - 55%

Timeless (2016) (seriál)

Už dobre našliapnutý a akčný pilotný diel zabíjali tri hlavné postavy, ktoré sú buď absolútne nezaujímavé, otravné alebo jednoducho hlúpe a ani herci im nedodávajú žiadnu charismu. Ďalej sa to nijako nevylepšilo, skôr sa to ešte zhoršilo. Timeless taktiež nepomáha epizódnosť, kde každá časť sa odohráva v inej dobe a história a následne aj prítomnosť sa mení, ako to aktuálne scenáristom pasuje. Videl som v tom na začiatku celkom silný potenciál, no nemyslím, že budem mať vôbec chuť dopozerať celú sériu. 10/16 - 50%

Marco Polo (2014) (seriál)

Veľká škoda, že Netflix nepredĺžil seriál pre tretiu sériu kvôli jeho nákladnosti. Táto bojová štylizovaná verzia Marca Pola sa mi totižto zatiaľ sledovala najpríjemnejšie. Dej bol nepredvídateľný, scenérie neopozerané (samozrejme okrem tých zo Slovenska), herci výborný na čele s Benedictom Wongom, ktorého by som nikdy nespoznal ako toho istého herca, čo hral aj v Doctorovi Strangeovi. Niekedy bolo síce až priveľa rozprávania na úkor posunu v deji, no tým, že človek nemusí čakať týždeň na ďalšiu časť sa to nedá brať ako veľké negatívum. Možno raz sa dočkám aj tretej série. 20/20 - 80%

Kizumonogatari II: Nekkecu hen (2016)

Gradácia vo všetkom oproti predchádzajúcemu filmu. Či už sa to týka vykreslenia a detailnosti prostredia, zbesilosti akčných scén, hudby, ecchi prvkov, dialógov medzi Araragim a Hanekawou, ktoré aj tú najotrepanejšiu dejovú zápletku (som na teba hnusný, aby si sa držala odo mňa ďalej a neublížila si) dokážu predať originálnym spôsobom. Najviac by som ale hlavne chcel vyzdvihnúť strih, človek, ktorý dokáže prekladať v desiatich sekundách desať nechronologicky usporiadaných záberov, tak že dáva scéna zmysel a vyjadrí ešte aj vnútorný chaos a strach, ktorý cíti postava je hotový kúzelník. Ako napísal Scalpelexis, pre ľudí, čo nevideli Monogatari sériu nepozerateľné a pre ostatných odmena za prebojovanie sa aj cez tých zopár najnudnejších častí a zmätku, ktorá séria kam časovo zapadá. P.S. Chcem to v treťom filme ešte viac prehnané. 2/3 - 100%

Fate/Grand Order: First Order (2016) (TV film)

Po vyčerpávajúcom prehľadávaní wikipédie môžem potvrdiť, že ako človek nehrajúci visual novels od Type/Moon som vo Fate sérii úplne stratený. Rekapitulácia toho, čo ale zatiaľ viem by bola: Práve vyšiel úvodný film k novej hre Fate/Grand Order z alternatívneho univerza k Fate/stay night, kde 12 rokov po jeho udalostiach musia cestovať ľudia do minulosti, lebo Holy Grail War sa nikdy neukončila a vytvára paradox ničiaci svet. Potom sa pripravujú tri previazané filmy Fate/Heaven's Feel o alternatívnej ceste so Sakurou vo Fate/Unlimited Blade Works. Pripravuje sa na tento rok aj seriál Fate/Extra Last Encore z iného alternatívneho univerza, kde sa hlavná postava ocitne vo virtuálnom svete a musí sa prebojovať až ku grálu a sú tu postavy z Fate/stay night. Ďalší tohtoročný seriál je Fate/Apocrypha z úplne iného alternatívneho univerza, kde bol grál odstránený z mesta pred Fate/Zero a Fate/stay night, takže udalosti z nich sa nikdy nestali, čo vyústi v boj medzi čiernou a červenou frakciou mágov, kde každá povolá 7 servantov a grál povolá vlastného pätnásteho. Type/Moon má ale ešte do zálohy ďalšie visual a light novels: Fate/hollow ataraxia (sequel k Fate/stay night), Fate/Prototype (pôvodnú verziu Fate/stay night, ktorá vyšla raz ako OVA v Carnival Phanatsm), Fate/Labyrinth (vedľajšia story k Fate/Prototype) a nové série lolifestu Fate/kaleid liner Prisma Illya stále pribúdajú. To všetko sa ešte k tomu odohráva v rovnakom univerze ako Kara no Kyoukai a Lunar Legend - Tsukihime. Oukej. 60%

Nacume júdžinčó - Go (2016) (série)

Anime zostáva, priebežne po celých osem rokov čo vychádza, nemenné ako kvalitou, kresbou, animáciou, hudbou, tak aj dejovo. Vždy je to o jednotlivých epizódkach, ktoré ma striedavo pri všetkých jednotlivých sériách buď nudili, pobavili alebo potešili nápaditým rozuzlením a pri piatej sérií som si už konečne zvykol na to a pripustil, že nejaká zápletka, ktorá by sa tiahla cez viac dielov, by bola vlastne pre Natsumeho len na obtiaž. Nyanko sensei perfektný ako vždy. 11/11 – 70%

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Herci hrajú výborne a každý ma dostatok priestoru v deji, hudba sa hodí a rozhodne to nenudí. Problém je v tom, že celý seriál stojí a padá na tom, na koľko sa dokáže divák vžiť do problémov jednej z viacero hlavných postáv, aby ho to mohlo začať citovo vydierať tým správnym spôsobom (celkom okato to už naznačuje aj názov). Mne sú ale všetky ich strasti úplne cudzie, v nikom z nich sa nevidím a tým pádom potreba pustiť si ďalší diel sa vôbec nedostaví. PS: Mám dosť silné podozrenie, že Justin Hartley tam vlastné hrá sám seba s ohľadom na jeho účinkovanie v istých nemenovaných seriáloch. Drop 3/18 – 60%

Trickster: Edogawa Ranpo "Šónen tantei-dan" jori (2016) (seriál)

Tak nejako som do konca toho štvrtého dielu očakával, že to stratí na detinskosti a zaujme postavami alebo dejom, ale nič také sa nestalo a uvedomil som si, že ma to vlastne nebaví pozerať. Pritom samotné zápletky detektívnych prípadov nie sú na zahodenie, ale je to podané nevhodnými postavami a s príliš mnoho šónenovými cliché, ktoré v krimi nemajú, čo robiť. TOP 3 OP jesene 2016. Drop 4/24 – 40%

Jedna noc (2016) (seriál)

Po technickej a hereckej stránke výborne zvládnutá krimi/dráma, čo je ale nakoniec od HBO produkcie tak nejako očakávané, takže z toho prekvapený veľmi nie som. Prípad je zaujímavý a aj vykreslenie súdneho systému vyzerá byť bohužiaľ dosť blízke realite, no roztiahnuť to na osem skoro hodinových dielov tomu absolútne nesvedčí. Minimálne trojnásobne prepálená stopáž z toho robí miestami až na nevydržanie nudný počin, takisto ako aj to, že zápletka vlastne neobsahuje žiadne dejové zvraty a všetko sa odohraje presne tak, ako to človek od prvého dielu očakával, pričom stupidita správania hlavnej postavy sa ani nedá v niektorých chvíľach opísať slovami. Pripomenulo mi to však oveľa lepšie spracovanú podobnú tematiku súdnictva v japonskom Soredemo boku wa yattenai, kde celý film vlastne zobrazuje len konanie súdneho procesu, no nenudí to ani na chvíľu. 8/8 – 60%