Simpsonovi - Série 30 (2018) (série) odpad!

Je to odpad. To, co ze simpsonů dělalo zajímavý a zábavný seriál byl nekorektní humor. Ze zábavného amerického pořadu, který řekl to, co obyčejně lidé na veřejnosti měli obavu říct, se stal výchovný pořad o tom, jak se k sobě správní socialisté/komunisté (liberálové v USA) mají chovat. Vrcholem seriálu byl díl, kde tvůrci legitimizovali diskriminační chování žen vůči mužům. Až budou muži v USA dostatečně pokořeni a diskriminovaní, budou zakládat hnutí stejně jako zakomplexovaná část žen, která se nedovede smířit s tím, že jsou ženami.

Wolverine (2013)

Film trpí na mizerného režiséra, který se soustředí více na napětí a zápletky, než na opravdový potenciál mutantů, který dělá z mutantů právě ty oblíbené hrdiny všech fanoušků. Japonská tématika je parádní, hodí se i k mutaci Logana, navíc Jakuza atd. atd. Problémem filmu je, že režisér Wolverina oslabuje, aby byl film více napínavý. Nechtěl z filmu dělat rubačku, protože Wolverine je takřka nepřemožitelný, ale to byla chyba. Fanoušci takové rubačky milují. Navíc je evidentní, že režisér dostal téma Wolverine a aniž by o tomto mutantovi něco věděl, tak natočil film podle toho, jak si myslel, že bude úspěšný, ale o X-menech a téhle mánii nemá vůbec ponětí. Filmy s X meny by měli točit jen režiséři, kteří jsou fanoušky a ne člověk, který točí bez jakéhokoliv elánu a komixových hodnot. Režisér očividně neviděl ani předchozí filmy. Čepele po přeseknutí nebo vylomení Wolverinovi vždy dorostou a paraziti na srdci z toho dělají obyčejný akční film. Také potenciál doktorky Greenové a její mutace je velmi zanedbaný. Zápletky byly fajn, to je asi tak vše.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál) odpad!

Naprostý odpad. Očekával jsem zajímavé pokračování HB z r. 97 ideálně lepší pokračování Atlantidy, bohužel tato řada nemá již s prvními absolutně nic společného. Herci jsou očividně to nejlevnější, co bylo k dispozici a jsem přesvědčený, že i Teletubbies by pro ně byla náročná herecká role, kromě Carlayla. Posádka se skládá z psychicky labilních alogicky myslících členů a místy je to spíše telenovela, než ohromující sci-fi seriál. Vedení asi 70ti členné skupiny přeživších se ujímá zhruba 18ti letý chlapec, který si hraje na tvrdého vojáka a kupodivu ho tam většina lidí poslouchá. Vědec Rush zachrání posádku základny na nestabilní planetě přesunem na antickou lod, z nepochopitelného důvodu místo toho, aby mu byli vděční, mu házejí zachránění klacky pod nohy a staví se za všech okolností proti němu. Jeden z vojáků Grear na něj dokonce vytáhl zbran, což by v realitě skončilo vojenským soudem či zastřelením vojáka za vzpouru, ten samý voják ho napadl na poušti a dokonce záměrně postřelil jednoho z členů svého týmu. Jedinou motivací tohoto seriálu pro mě bylo čekat, kdy vlastně tento drzý a nadutý černoch konečně umře, bohužel se mu nějak nechce. Dokonce se dokáže prohrabat z bezvědomí přes více než tunovou suť, proběhnout úspěšně labirintem a poté ještě přeběhne planetu k bráně. Celá skupina se raději řídí vlivem primitivních a zaostalých vojáků, kteří prakticky ani nevědí, jak co funguje, místo toho, aby se řídili instrukcemi inteligentního a zkušeného vědce, který očividně ví co dělá. Tvůrce seriálu dal smyslu science fiction nový význam, protože v realitě by se skupina lidí rozhodně neřídila dutými vojáčky bez jakékoliv disciplíny, jinými slovy oblékněte hip hopera do maskáčů a nechte ho hrát vojáka v hvězdné bráně. No nejtrapnější bylo, když poručík Grear stojí vlese a říká jakémusi mimozemskému tygrovi "Pojd, jsem tady, tak pojd, hm, kde jsi, už tu čekám, pojd, tak co je, hm? Tak pojd, čekám na tebe." Poskakuje u toho do rytmu. Kdyby do toho jeho parták začal beat boxovat, možná by z toho byl celkem zajímavý klip na youtube. Celou seriálovou katastrofu završil asi 20ti letý wowkař se zastydlou pubertou, který získal více důvěry, než raketoví inženýři, kteří slouží v armádě již řadu let jen tím, že vyluštil kod v počítačové hře. 99% času plká trapné a nezajímavé hlouposti, hodné 13ti letého pubescenta. 1% času vymýšlí algoritmy, se kterými vlastně nikdy nepracoval a nevěděl co to vlastně algoritmus je, ale najednou z ničeho nic je z wowkaře, který měl brigádu ve fast foodu, expert přes matematiku a v nejzoufalejší chvíli ho napadne naprosto nesmyslné řešení, které pokaždé vyjde. Odmyslete si bránu, vesmír a zbyde vám Ordinace v růžové zahradě s prvky seriálu Ztraceni. Postavy v seriálu jsou tak inteligentní, jak se jeví evropanům američané - takové chytřejší opice. Tento seriál už by nezachránila ani Kártrová. A to jsem nezmínil odbíhání od děje do minulosti, do situací na zemi, které byly tak nudné, že je nešlo nepřeskakovat. Příklad: 90% z jednoho dílu bylo, jak blondýna z posádky chová dítě. A to nemluvím o amatérské grafice tvorů na planetách. Je to seriál z roku 2009, kdy lidé byli schopni udělat epického Avatara a místo toho je v seriálu grafika na úrovní plastationu 1 z 90. let. Další zklamání. Planety nejsou nijak rozdílné od planety země. Někde je poušt, někde je sníh, jinde les. Člověk si místy říká, že celý seriál se odehrává v nějakém podzemním suterénu ve Washingtonu a náklady na něj nepřesáhnou můj roční plat. Jediné, co se mi na seriálu líbí je příběh - téma, se kterým bohužel producenti naložili tím nejhorším možným způsobem. Nedostatek představivosti v rozvíjení příběhu je další hřebík do rakve. Každý díl se babrá v osobních starostech a problémech až se člověku zdá, že seriál zbytečně natahují, aby vydělali víc peněz zatímco naivní divák čeká, co se stane na konci. V serálu ani nedojde k žádné větší konfrontaci mezi lidmi a mimozemštany, žádné objevování smyslu a úmyslu nepřátel. "Prostě utečme." A poslední tečkou byl díl, kdy kapitán předal z naprosto nepochopitelného důvodu lod do rukou luciánské aliance. V jakém vesmíru může padnout do rukou antická lod z rukou 70ti členné posádky do rukou 10ti členného týmu luciánské aliance, která je zamčená v 1 místnosti, náááhodou má klíče k interním dveřím, unikátní 2000 let staré antické lodi? Vyjednávání se ujme liberální blbka, která vymění 4 své zajatce spolu s jídlem na několik dní za 3 své lidi s 1 mrtvolou. No kšeft století, ta by byla schopna na burze udělat další černý pátek. Přičemž se tato nadutá a arogantní asiatka, která má za to, že ve vzdálenosti miliardy světělných let od planety o něčem rozhoduje právě ona, a že by ji měli všichni poslouchat, nezapomene zmínit, že je špičková personalistka a měla by proto vyjednávat. V hlouposti se ji překoná už jen kapitán lodi, který se bezmyšlenkovitě rozhodne předat celou lod luciánům a nechat svoji posádku postřílet. Místo toho, aby v prvním okamžiku odsál vzduch s místnosti s luciány, probral svoji posádku a postřílel nepřátele zatímco leží v bezvědomí (Jak to funguje, ze zkušenosti z předchozích dílů) No samozřejmě 5 vteřin předtím, než všichni umřou je zachráí iracionálním způsobem Ilája. U první řady jsem si říkal, jak úžasný seriál se producentům povedlo stvořit. Po shlédnutí 3. řady se modlím, aby se už na další řadu vykašlali, protože je to čím dál horší. Na seriálu není absolutně nic zajímavého a ani vtipný O'Neill již není ten co býval. Z něj je nyní vyžilá nateklá příšera dřepící v kanceláři. No hnůj největšího kalibru, nejhorší seriál na sci-fi scéně a po druhé bych se na něj nepodíval, ani kdyby mi za to platili.