Yummy (2019)

Bejt cílovka, tak asi vrním blahem, ale tenhle (sub)žánr jakýchsi odlechčených variací na divný zombies s litrama krve a hromadou gore bez vážné hororové atmosféry nikdy nebyl a nebude můj šálek. Na druhou stranu to místama bylo fakt vtipný, semtam dobrá hudba a bylo vidět spousta tvůrčích nápadů a chuti do práce a proto - zkusí li to režisér příště s něčím jiným, budu určitě zvědavej. 4/10

The Offering (2022)

Docela dobře fungující démonický horor, v jehož ponuré atmosféře se tvůrci naštěstí snaží diváka spíše vystrašit než vylekat a i přes viditelně menší budget jim to jde celkem sympaticky a nevypadá to nijak zle. Neurazí, nenadchne, ale nenudil jsem se a konec to má jak se sluší a patří... 5.5/10

What Josiah Saw (2021)

Tomu říkám pop*či feel good movie.. Tady nestraší ani tak "pohádkově" hororové nadpřirozeno jako spíš opravdoví vnitřní démoni a po psychologické stránce to působí naprosto realisticky děsivě. A Robert Patrick je tu fakt ďábel 6/10

Úsměv (2022)

Uff, tak takovejhle sranec jsem po původních ohlasech a zde nadějném ( nyní 68% ) hodnocení rozhodně nečekal. Strašení těma nejvíc nejlacinějšíma lekačkama a lidma, co se škleběj jak dementi, mluví spolu jako dementi a celý je to zabalený do naprosto nefungující, nevěrohodné, nudné, hloupé, ubíjející a ve všem horší variace na poměrně dobrý Verbinskiho Kruh. Nespočítal bych na prstech obou rukou kolikrát jsem si řekl, jaká je to ale strašná píčvíteco. Achjo. 2/10

Two Witches (2021)

Rozhodně nemůžu říct, že by se mi to líbilo či že by se jednalo o "zábavnej" horror, ne. Je to strašně nepříjemný a i když to může znít úsměvně, jakési opravdové zlo je cítit protkané celým snímkem a proto hodnotím tak vysoko, i když bych klidně mohl dát 1-2 hvězdy ale v žádném případě by nebyly z důvodu nějaké nudy či pocitu, že se dívám na nějakou blbost či frašku. Zvláštní typ tyhle snímky, znovu si to teda už nepustím. 7.5/10

Městečko Twin Peaks - Návrat (2017) (série)

Stal se zázrak a jedno z mých starých nesplnitelných filmových přání se vyplnilo - dočkal jsem se pokračování Twin Peaks ( tím druhým vždy bylo pokračování Terminátora 2 s Arnoldem a režií Jamese Camerona ). Trvalo pár let, než jsem se odvážil do The Return nastoupit, protože ho většina fanoušků popisovala jako něco úplně jiného, než byly původní dvě série a měl jsem velký obavy, jestli mi to sedne, přecijen u mě v případe Twin Peaks jde o něco víc, než jen o oblíbený filmový svět, je to srdeční záležitost. A asi je dobře, že jsem na to byl předem připravenej, protože tohle pokračování jiný je. Ale jelikož - a to je to hlavní důležitý - si to celé vzal na svá bedra sám David Lynch, je tohle pokračování/rozšíření světa Twin Peaks nejen vytouženým návratem, ale taky pěkně solidním mindfuck námrdem alá starej známej badass motherfucker Lynch. "Starring KYLE MacLACHLAN na konci každého dílu mluví za vše. To co tu předvádí hlavní představitel starého dobrého Agenta Coopera je naprostej nářez a to se starého dobrého Coopera dočkáme jen na pár desítek minut. Vynikajicí hudba, staré i nové postavy, camea a ten konec... Jako celek perfektní záležitost, prostě perfektní, v dnešním světě a trendu televizní i filmové zábavy opět nevídané, odvážné, ale ve svých základech pevné, fungující. Nikdy nic nebude takové jako Twin Peaks. 9/10

Predátor: Kořist (2022)

No... ok. Těžké hodnocení pro mne jako naprostého milovníka původního (resp. prvních dvou dílu) Predátora. Jestli se jedná o hřejivou náplast po Evoluci či AvP ? To bez debat ! Bavil jsem se ? Celou dobu. Nasral jsem i nějaký to magi v kostkách při dost wtf brutal scénách a to je možná zároveň trošku kámen úrazu - nelze srovnávat s originálem. Ať tváři samotného Predátora, tak i tváří samotného snímku, tohle si jede svůj vlastní Rambo style style a podle mne se blíží spíše Predators než kultovnímu Otci z 1987. Bavilo mne to, ale pokračování původních dvou Predátorů to není, ale je to nejlepší film franšízy mimo tyto dva. 7.5/10

La abuela (2021)

Svině jedna... Po celou dobu nepříjemné sledování pro svou náladu a téma stáří. Nutno uznat, že dobře zpracované - znepokojivé samo o sobě, s pomalým tempem směřující k nevyhnutelnému ošklivému konci. Trochu jiný horor, ale rozhodně fungující, velmi znepokojivý a už to nechci nikdy vidět. Pořád ale uznávám kvalitu, protože se zde tvůrci obešli bez strašení duchy ( stačila babka, co vypadá jak mumifikovanej Jeremy Irons ), bez krve i bez lekaček a i když je to po celou stopáž vážné, ve výsledku to prostě strašidelný a hororový je a basta fidli. Svině jedna. 6.5/10 PS: Almudena Amor je zajímavá a krásná.

The Exorcism of God (2021)

Hmm, slušný... Říkal jsem si s nástupem závěrečných titulků. Pro mě hodně překvapivě, protože exorcistické filmy nejsou úplně můj hororový šálek - většinou jde především o exhibice masek, nechuťáren a posedlá postava je zahrávána na jedno brdo. To vše je i zde - takže fanoušci "vymítačů" si přijdou na své, ale tvůrci do žánru přidali něco podstatného navíc a právě to celý tento snímek v mých očích táhne v hodnocení směrem vzhůru. Po většinu stopáže je to dramaticky vážné a funguje to, atmosférou hororové to je rozhodně taky, má to myšlenku a skvělýho Padre alá sušenej Apollo Creed. Alejandro Hidalgo po La Casa del fin de los tiempos potvrzuje, že není žádnej tuctovej béčkař a rozhodně budu vyhlížet i jeho třetí snímek. 7.5/10

V/H/S/94 (2021)

Solidní úchylárna bez nějakých větších servítek, tvůrci utrženi ze řetězu a celý se to blíží hraně, co jsem ještě schopnej/ochotnej u filmů akceptovat. Jenomže - a to je pro mě naprosto zásadní, celý ty bizáry nejsou pouze samoúčelný, ale každá z celistvých povídek má svou hororovou atmosféru a klidně bych si je dokázal představit s delší stopáží. Suverénem je samozřejmě brutálně zvrácená jízda The Subject od Tjahjanta, která dá vzpomenout na Tetsua či Frankenstein´s army. 6.5/10