Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Jeden z nejlepších seriálů, těšila jsem se vždy na každý nový díl. Skvělé obsazení, super atmosféra a také prolínání časů. Líbila se mi rozdílnost dvou hlavních hrdinů a to, jak je vyšetřování postupně stále sbližovalo, ale v mnoha věcech také oddalovalo. Klasická detektivka podaná neklasickým způsobem. Velice jsem byla potěšena úvodní hudbou, která se stala součástí mého playlistu.

Konečně doma (2015)

Příjemná pohádka, veselá a moc se mi líbili Buvové, hlavně to, jak měnili barvu. Také musím uznat, že bylo hezky vymyšlení, proč Tipy neunesli.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Musím říct, že jsem se dlouho nechtěla podívat na poslední sérii, protože mi každý říkal, ať se na ní nedívám. Jenže zvědavost mi nedala, a tak jsem se po dlouhé době dostala k tomu, že jsem se na ni podívala. No neměla jsem to dělat, nebo lépe řečeno, neměla jsem se dívat poslední dvoudíl. Je potřeba říct, že první polovina seriálu byla lepší a pak to šlo tak nějak dolů, ale pořád se na to člověk s chutí podíval. Poslední díl mě však dostal. Ted se celou dobu honil za Robin? Jakožecože? Takhle to pak vypadá, že Tracy byla jen nějaká holka, se kterou měl děti než umřela. Další je, že nechápu, proč se celá 9. řada věnuje svatbě Robin a Barneyho, když se pak rozvedou? A na konci to Barneyho dítě? Musím říct, že to vše na konci bylo trapné, nepovedené a nedotažené. Takže kvůli tomu z 5* na 4*.

V hlavě (2015)

Podle prvního traileru jsem se strašně těšila na tuhle pohádku, začátek filmu je úžasný, to jak malá Riley roste a vyvíjejí se a mění se její emoce mě uchvátilo. Hlavně také to jak nečekaně se to mnohdy změní. Zajímavě byla také podána paměť, dlouhodobé a krátkodobé vzpomínky. Jen jsem čekala něco o maličko víc a ne klasickou putovní pohádku, kde se musíme dostat zpět do bodu A. Druhou polovinu filmu bych změnila a nechala ji ve stejných, nebo alespoň podobných kolejích jako první část. Ale musím uznat, že Smutek je úžasná postava a nejlepší scénka je u stolu při večeři, která propukne v hádku.

Bojovník (2015)

Ze začátku klasický film o boxerovi, který se nechce dát ničí zastrašit a nechce přijít o svůj dlouholetý titul. Do toho rodina ahlavně manželka, která se bojí o jeho zdraví a bojí se, aby zanedlouho neměla doma jen prázdnou palici. Po její smrti se boxer Billy dostává do nejhorší situace - přestane s boxem, přijde o dceru a dokonce se pokusí skoncovat se životem, což jsé já moc dobře nepochopila, protože nechtěl přijít ocdceru, ale kdyby se zabil, tak by to pro ni bylo ještě horší. V druhé polovině filmu poznává nejen pravé přátele, život bez peněz (znovu), ale také sám sebe. Príjemné drama, ale zkrátila bych ho tak o půl hodiny, ale ani u těch 2 hodin jsem se nenudila.

Jurský svět (2015)

Moc se mi to líbilo, jako i předešlé filmy (první byl nejlepší). Super záběry a atmosféra, úžasný hlavní hrdina Owen, který je nejen sexy, ale také se zajímá o dinosaury, o jejich duši, má k nim vztah, chvrání je a respektuje. Super jedinečný nápad s "ochočenými" raptory a také uměle vytvořeným dinosaurem jako největším, nejděsivějším a nejinteligentnějším tvorem, který se stane největším postrachem v celém parku. Napínavé, dobrodružné a prsotě super.

Velká šestka (2014)

Příjemný film s hlavními hrdiny, které jsou nečekala. Plný humoru, ale také emocí a vynálezů. Nejlevíce mě uchvátil začátek, když Hiro zápasil s pomocí malého robota, musím přiznat, že to mě skutečně pobavilo. Pak také scénky s robotem Baymaxem, hlavně ty jeho racionální připomínky.

V srdci moře (2015)

Úžasná atmosféra a zpracování, přiblížení práce na velrybářské lodi. Velice jsem si užívala záběry zpod hladiny. Druhá polovina filmu byla trochu horší, nechápala jsem proč nepřivázali čluny k sobě, pak by se nemuseli pořád hledat. Ale bylo dobře vidět, co s lidmi provede hlad a dehydratace a obrovská velryba. Nevěděla jsem, zda přát vítězství trosečníkům nebo velrybě. Velice příjemný film i jeho závěr.

Pinocchio (1940)

Z této pohádky jsem měla velice zvláštní pocit. Z té dobré stránky: příjemná pohádka, krásná animace, velice se mi líbí malá dílna a různé druhy hodin a také kocourek. Teď z té horší stránky: velice zvláštní děj, Pinocchio má jít do školy, ale nejde, jde hrát divadlo, víla ho osvobodí. Pak znovu, nechá se zlákat na místo, kde z chlapců dělají oslíky a prodávají je, dostane se z toho (nikdo už neřeší, co se tam děje a nepokouší se tomu zabrátnit a to ani sám Pinocchio). Nakonec ještě cesta za velrybou a cesta z ní, pro otce, kterého tam v podstatě sám dohnal. A závěr? Za to všechno si zaslouží, stát se opravdovým klukem. Rozhodně zvláštní pohádka, upřímně nemusím znovu vidět.

Bambi (1942)

Tuto pohádku jsem viděla až nedávno (ve 25 letech) a docela jsem se jí obávala. Všude jsem stále slyšela, jak je to hrozné, jak mu umře maminka. Upřímně musím říct, že to vůbec nebyla tak tragická scéna (možná by byla, kdyyby mi bylo o 20 let méně). Jinak se mi pohádka líbila, byla jsem mile překvapena. Šlo o příjemný příběh o životě zvířátek v lese, o zlu, které je potkává (pytláci, požáry, zima, hlad, atd.), což se v dnešních pohádkách moc neřeší. Navíc oceňuje realistické ztvárnění zvířat.