Divoký ostrov (1985)

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : VÍŤAZ (1) : Najhoršia herečka - Linda Blair (spolunominácia za viacero filmov).

S hlavou v pytli (1984)

Dokonalí (1985)

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (3) : Najhorší herec - John Travolta, Najhoršia herečka VR - Marilu Henner (spolunominácia za viacero filmov), Najhorší scenár - Aaron Latham, James Bridges.

Vášeň v prachu (1985)

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (1) : Najhorší herec - Divine.

Král David (1985)

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (1) : Najhorší herec - Richard Gere.

Rok Draka (1985)

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (5) : Najhorší film, Najhoršia herečka - Ariane, Najhoršia réžia - Michael Cimino, Najhorší scenár - Oliver Stone, Michael Cimino, Najhorší nový herecký objav - Ariane.

Revoluce (1985)

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (4) : Najhorší film, Najhorší herec - Al Pacino, Najhoršia réžia - Hugh Hudson, Najhoršia hudba - John Corigliano.

Fever Pitch (1985)

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (4) : Najhorší film, Najhoršia réžia - Richard Brooks, Najhorší scenár - Richard Brooks, Najhoršia hudba - Quincy Jones, Thomas Dolby.

Východ slunce (1927)

Dve hviezdy je strašne málo, a tento komentár berte viac ako obhajobu môjho nízkeho hodnotenia všekých starých filmov.. Éra nemého filmu prináša do filmu jednu nepeknú vlastnosť, ktorá v niektorých filmoch pretrváva aj do dnešnej doby, žiaľbohu.. Citová preexpandovanosť alebo inými slovami herecká preafektovanosť... Len dve herečky pôsobili na plátne prirodzene.. Zaslúžená držiteľka oscara Janet Gaynor a ešte jedna z úvodu filmu vo vedľajšej úlohe miestnej klebetnice... O hercoch nehovorím. Muži v nemom filme a ich grimasy.. Tak ako nemám rád slovo grimasa, tak aj nenávidím, keď ju niekto robí.. fuj.. Pre mňa je utrpenie pozerať.. Chápem nemý film užíva iné výrazové prostriedky, napriek tomu sa nedokážem odosobniť. Čo sa týka kamery, tá je na vysokej úrovni a ani si neviem predstaviť že v dvadsiatomsiedmom mali predstavu ako všeljako sa dá kamera využiť... Hm.. obľúbený problém filmov a hlavne starých je scenár... Aspoň teda pre mňa... Možno niektorý film bol vo svojej dobe orginálny ale v čase kěd ho ja pozerám mám už za sebou desiatky nápodobných námetov... A nanešťastie scenár tohto filmu sa podobá rozprávke pre deti, ktorých mám napozeraných dostatok.. Scenár filmu pre "dospelých" by mal mať viac ako priamočiaru dejovú líniu, boj dobra a zla a nejaký ten happy-end.. Pre mňa sú takéto filmy väčšinou (podotýkam väčšinou) nezaujímavé...

Rambo II (1985)

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : VÍŤAZ (4) : Najhorší film, Najhorší herec - Sylvester Stallone (spolunominácia za viacero filmov), Najhorší scenár - Sylvester Stallone, James Cameron, Kevin Jarre, Najhoršia pieseň - "Peace in Our Life", NOMINÁCIE (+3) : Najhoršia herečka VR - Julia Nickson-Soul, Najhoršia réžia - George P. Cosmatos, Najhorší nový herecký objav - Julia Nickson-Soul.