• Thriller

Lalecet Al Hamaim (2004)

Nenapadny film o vyrovnavani se s vlastni identitou, histori a hledani cesty k odpusteni. Pravda, misty pusobi trochu naivne a mozna by se tam naslo i nejake to klise, ale zustal po nem tak hezky pocit, ze to clovek rad odpusti. On ta naivita ma za spravnych okolnosti take sve kouzlo. Necekane mila zalezitost. Ctvrtou hvezdu pridavam za pointu.

Hon na lišku (2014)

Prekvapive intenzivni psychologicke drama mezi upocenymi svaly. Nesouci se v pochmurne mrazive nikam nespechajici atmosfere. Sedlo mi to, hlavne ke konci. Moc dobre zahrane vsemi tremi hlavnimi aktery. Steve Carell prekvapil, s jakou lehkosti az eleganci se dokazal vymanit ze skatulky komika. Mark Ruffalo neskutecne prirozeny a uveritelny vykon. Channing Tatum vytvoril rovnez hodne zajimavy charakter, klobouk dolu.

Ministerstvo strachu (1944)

Roztomila kombinace naivity dejove linky a noir atmosfery / napeti. Vzdycky me rozesmeje, jak se ve starych americkych filmech tvurci neparali se zavery filmu. Cake?!? :)

Lidský faktor (1979)

Zcela prumerny konspiracni thriller s postavami bez charisma a zapletkou, ktera nabizela mnohem mnohem vetsi moznosti. Postradam zde predevsim napeti. Trestuhodne nevyuzity potencial.

Kmeny (2015) (seriál)

Skinheads dil zatim asi top, Punk prima, hip-hop pusobil spise jako lyricka exhibice kombinovana s reklamou na Big Boss - imho trochu na ukor vypovedni hodnoty, coz je skoda. Prave od tohoto dilu jsem mel totiz asi nejvetsi ocekavani. Ale jako celek urcite fajn pocin a je dobre, ze se do serie tvurci pustili. Jsem zvedavy na dalsi dily ala sXe.

Smiley's People (1982) (seriál)

Absolutni spicka zanru podobne jako o tri roky starsi predchudce Tinker, Tailor, Soldier, Spy. Takhle si predstavuji kvalitni spy zapletku / konspiraci. O to vice pak biji do oci neduhy soucasne espionage produkce.

A Murder of Quality (1991) (TV film)

Poctiva staromilska kriminalka jak ma byt. I tak se ji nepodarilo vymanit se ze skatulky "spotrebka".

Malá bubenice (1984)

Zajimavy obsah & tema z pera genialniho Johna le Carré bohuzel znacne prevysuje lehce tragikomickou osmdesatkovou formu. Nepomohla ani (pro me) trochu iritujicim zpusobem hystericka Diane Keaton ani legendarni Klaus Kinsky. Tohle zpracovani me nechalo i pres par sympatickych momentu zcela chladnym.

Sicilský klan (1969)

Absolutne cista forma, Gabin nejvic stylovy. Ventura a Delon rovnez precizni. Vyraz tvare tu hraje prim. Skvely klenot zanru s minimalistickymi ale naprosto dostacujicimi dialogy. Jasny dukaz mistrovskeho citu Henri Verneuila pro rezii.