• Krátkometrážní

Nouvelles luttes extravagantes (1900)

Úžasná ukázka wrestlingu s trháním končetin a válcováním soupeře kouzelným způsobem pana Méliese. Střihy byly ještě trochu kostrbaté, ale výborný nápad od nich odvedl pozornost.

Cripple Creek Bar-Room Scene (1899)

Krátká scénka o drobné potyčce v baru, která skončí vyhozením výtržníka. Po provedení této akce je úsměvné, jak účinkující pokukují do kamery pro instrukce, co mají ve zbylém čase dělat.

Tenderloin at Night (1899)

Muž přijde do podniku, kde usne a je okraden přítomnými ženami. Když to zjistí, začne se vztekat a je vyhozet, tak si přivede strážníka. Jednoduché a nijak objevné.

Trick Bears (1899)

Cca 2 minuty trvající záznam představení medvědů, kteří na zadních krouží před kamerou. Jeden z nich má na hlavě dámský klobouk, ale vzhledem ke kvalitě záznamu je občas složité rozpoznat medvěda a krotitele.

Au cabaret (1899)

Další variace na hráče karet, kteří se pohádají a začnou bitku. To celé se odehrává před zahradní boudou.

Love and War (1899)

Na svou dobu poměrně komplexní film sestávající ze 4 scén - odchod muže do války, boj na poli, lazaret a návrat domů. To vše se zvládne do 2 minut. Vzhledem ke kvalitě záznamu není poznat, kdo je kdo, ale jednoduchý děj je rozpoznatelný.

Bicycle Trick Riding, No. 2 (1899)

Pár triků na kole - jízda pozadu, protočení řídítek, položení na řídítka. Špatná kvalita obrazu.

Dobrý absint (1899)

Muž si v restauraci objedná absint, ale něco se nepovede a on vyjede na číšníka, který ho pokropí vodou. Nepochopila jsem, co přesně se stalo, ale provedení bylo slušné.

The Serenaders (1899)

Špatná kvalita obrazu, ale zajímavý nápad s nakopnutím, které soka v lásce vyhodí o patro výš.