• Krátkometrážní

V sedmém nebi (1927)

Krásný romantický příběh s Janet Gaynor a Charlesem Farrellem jako lidmi ze dna společnosti, kteří se dají dohromady spíše náhodou, ale vytvoří spolu pevné pouto, které překoná i hrůzu první světové války. Jedná se o velmi příjemný nenáročný snímek, jehož hrozné výjevy jsou vyváženy těmi příjemnými. Některé scény jsou opravdu silné, např. ty mezi sestrami nebo kouzlo "Sedmého nebe". Jediná výtka by tak mohla směřovat k realističnosti prostředí.

My z Kačerova - Neopouštějte loď (1987) (epizoda)

První díl vyvolal vzpomínky na dětství a moje paměť mě překvapila, kolik si toho ještě vybavila. Navíc seriál si pořád drží kouzlo, nijak se netáhne a v tomto dílu je vysvětlena přítomnost Bubíka, Dulíka i Kulíka u strýce Skrblíka a kam se vlastně poděl Donald.

Báječný svět Myšáka Mickeyho - Honáci sýra (2020) (epizoda)

Minnie požádá Mickeyho, zda by nepřevedl stádo jejích sýrů do bezpečí. Na cestě je však čeká banda zlotřilých zlodějů sýrů, kteří se už těší na velkou omeletu. Je to jako sledovat MM, kterého stvořili tvůrci Sponge Boba. Podobné fóry, ulítlý humor, ale dětem se to líbí.

Není král jako král (2000)

Osvěžující disneyovka s minimem morálního poučování, ale vyváženým množstvím humoru, zábavy po celou dobu trvání snímku a příjemným tempem. Je pravda, že se na tuto pohádku patrně již nepodívám, ale jako jednorázový zážitek byla skvělá.

Bezhlavý jezdec (1934)

Pověst o bezhlavém rytíři, ale podaná hravě a bez velkého strašení.

Betty in Blunderland (1934)

Betty se tentokrát podívá do světa Alenky, zažije zmenšení, potká roztodivné postavičky a zažije dobrodružství.

Betty Boop's Rise to Fame (1934)

Betty předvádí pro novináře tři scénky ze svých filmů a mezi jednotlivými scénami se převléká. Zajímavý nápad na propojení animace a živého prostředí.

Na sluneční straně (1933)

Neskutečně diletantsky natočený snímek se zajímavou kamerou, která snímá neuvěřitelně špatně poskládaný děj. K tomu dětští herci, kteří se jako jediní snaží. Ale ta maminka Babuly, ta překonává i služebnou v Černém plameni, a to už je výkon. Tady je prostě všechno špatně kromě jediné věci, a to zcela unikátní záběr na holý kopec nad Palmovkou.

Betty Boop's Trial (1934)

Betty Boop se za rychlou jízdu dostane až před soud, ale samozřejmě vyvázne bez trestu, protože použije veškerý svůj šarm.

Aladinova kouzelná lampa (1934)

Aladin otročí pro obchodníka s lampami, pro kterého je leští, aby je mohl prodávat jako nové. Jedna z nich je všqak kouzelná a zajistí mu cestu k bohatství i krásné princezně.