LEGO® příběh 2 (2019)

Opět jeden důkaz, že nadstavovačka nemusí nutně skončit katastrofou. Lego příběh 2 je založen opět na poselství a krásné myšlence o pochopení, v jedničce rodič versus dítě, ve dvojce brácha versus ségra. Oproti jedničce to sice bylo průhledné jak celofán - od začátku jsem věděla kde to spěje a jak to skončí - ovšem to mi nemohlo ubrat super zážitky ze skvělého dílka, inspirovaného tolik milovanými kostičkami. Přišlo mi, že jednička byla více vtipná, dvojka zase více nápaditá (například ten geniální "armamaggedon" či "sestrální systém"). Pecka.

LEGO® příběh (2014)

Hele, je to fakt všechno boží. Tvůrci si asi museli trochu něčeho šlehnout, protože mám dojem, že tolik fantasmagorií se nemůže jen tak zjevit v lidském mozku - nicméně velmi podařená pohádka s dynamickým dějem, napěchovanými dialogy, slušným vtipem a dokonce i s poselstvím, což najít v moderních pohádkách je celkem problém. Ano ano, ten svět kostiček je tu právě pro mistry stavitele, nikoliv pro nehybnou nádheru a jen ten rodič, který to pochopí, může se aspoň trochu přiblížit tomu neskutečně krásnému dětskému pohledu na svět...

V kómatu (1978)

Výborné ! Četla jsem zamlada několikrát knížku, teď jsem si pustila film, který se knížky drží docela dobře, potěšil mě i Jeffersonův institut, věrně ztvárňující popisované praktiky péče o lidí v komatu v knížce...akorát mě trochu mrzelo, že romantiku trochu odflákli (on ten Mark se měl do Susan teprve zamilovat), ale to nijak neubralo na dobrém zpracování.

Monstrum (2008)

Něco jsem zřejmě nepochopila. Od začátku jeden velký chaos, ten jejich večírek samé kecy, co nedávají smysl, naprosto rušivá amatérská kamera, která mi každou vteřinou víc a víc lezla na nervy, pak jakýsi otřes a další chaos, občas nějaké chapadlo, náznak konečně něčeho podařeného v tunelu metra a zas chaos...předem avizuji, že nemůžu hodnotit celek, protože jsem někde ke konci filmu usnula jak mimino, což se mi u dobrých thrillerů a horrorů sakra nikdy nestává...prostě mi asi něco ušlo, když vidím tady to výborné hodnocení... Blair Witch je podle mě stokrát lepší.

The Voice Česko Slovensko (2019) (pořad)

Dávám jednu hvězdu za hlasy, které se tam předvedly, myšleno tak, že v tomto případě jedna hvězda znamená plných pět hvězd pro účinkující zpěváky. Tato hvězda nemá však vůbec nic společného s pořadem a hlavně porotou, nebo co to mělo být, ti čtyři týpci. Těm dávám "odpad", jelikož tolik trapných hovadin, co tam předvedli, se jen tak nevidí. Jediné možné vysvětlení jejich chování vidím v aplikaci nějakého matroše před vysíláním. Hodnotit to jako kalbu, to bych dala i tři hvězdy.

Na hraně zítřka (2014)

To vůbec nebylo špatný !!!! Úžasná časová smyčka, která dovede hlavního hrdinu až ke kýženému cíli. Výborné.

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Aby bylo jasno - je to totální hovadina. Ale ještě jsem neviděla hovadinu, která by byla tak správně ulítlá, optimistická, vtipná, rozkošná, překvapivá a přátelská. A pokud bych měla hodnotit něco úplně v superlativech, tak je to až neskutečná chuť do práce a naprostá loajalita ke svému zaměstnavateli té žluté houby s obracečkou.

Nedotknutelní (2011)

Nikdy jsem si nemyslela, že dělat si prdel z ochrnutého člověka může být tak zábavné. Svou bezprostředností zbavenou zbytečné lítosti a pokory Driss naprosto válcuje zažité stereotypy a pro své pobavení klidně využije i nedostatků svého nemohoucího zaměstnavatele - ale pozor, jenom tehdy, když se on baví taky. :-) Krásný film, pohlazení na duši. Čert vem handicap, když je život taková prča. :-)

Bohemian Rhapsody (2018)

Jedině obří plátno a ozvučení ATMOS !!! Kvůli grádům, velkolepé podívané a probuzení emocí velkého rozměru ! Hlavně u závěrečného koncertu jsem měla velké problémy nezpívat nahlas a nevyskočit ze sedačky s výkřiky a dupáním. Strhlo mě to neuvěřitelně. Co na tom, že to nebylo tak úplně dějově košér. Co na tom, že Rami měl kapánek větší předkus než Freddie. Prostě oslava talentu, individuality, výborných hereckých výkonů, lehkého humoru a legendárních písní. Naprostá bomba útočící na všechny smysly. Nepamatuji si, že bych měla v kině někdy takový zážitek...a kupodivu nebylo ani slyšet chroumání popcornu ! Paráda. A když jsem si doma pustila závěrečný koncert v originálu s Freddiem, nestačila jsem se divit, jak to precizně okopírovali !!!

Tiché místo (2018)

Excelentní horror, neotřelý nápad, výborné zpracování, vynikající herecké výkony, je nečekané, jak se dá bát v absolutně tichém světě. Dala bych mu nejméně čtyři hvězdy. ALE... SPOILER: Táta si všímá každého detailu, i nevinné hračky v rukách nejmladšího syna, ale cestou z obchodu klidně nechá toto dítě jít jako poslední - toto neudělá ani tatík v obyčejném lese, kde je nejnebezpečnějším zvířetem veverka. Chápu, že ztráta dítěte je pro celou rodinu hodně stresující, ale kompenzovat jí rizikem bolestivého porodu, po kterém následuje křičící dítě ve světě, kde se musí i jídlo servírovat na listech, aby talíř neudělal hluk - to je krajně nezodpovědné, hlavně když mají ještě další dvě děti. A naprostým vrcholem je taťkovo rozhodnutí vzít synáčka na velkou výpravu k vodopádům právě v čase, kdy může žena každou chvíli porodit, a nechat jí pouze s dcerou, která z důvodu potrhlého scénáře se naštve a také uteče z domu. A ty bestie byly taky trochu potrhlé. Žuchnutí pytle s prádlem ve sklepě je ve vteřině přilákalo, ale valící se auto s dětmi ignorovaly, ačkoliv byly nejméně dvakrát tak rychlé. Prostě mě dost mrzí, že na tak úžasný horror tam bylo tolik školáckých chyb.