Zahulíme, uvidíme (2004)

Vynikajúca komédia, ktorá prináša rad naozaj výborných srandovných scénok a rovnako skvelých hlášok. Dej filmu má neuveriteľný spád a šťavu. Párik vyhulených borcov na ich bláznivej ceste len preto, aby sa najedli hamburgerov z ich obľúbeného fast foodu, zažíva plno dobrodružstiev a zaujímavých situácií. Film proste hýri nápadmi, jedna bláznivá originálna scéna strieda druhú. Niektoré hlášky niekedy prekonávajú aj tie najlepšie hlášky Stiflera zo známych Prcičiek. Pre mňa jedna z najzábavnejších komédií.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Vynikajúca komédia, ktorá začína presne tam, kde skončil prvý film. Film sa opäť nesie na vlne vynikajúce zábavy v podobe niekedy naozaj trefných a srandovných situácií a hlášok. Dej je opäť správne pobláznený a tvoria spleť výborných scénok, ktoré tvoria jeden fantastický celok. Tento film je ako stvorený pre milovníkov krásnych žien a road tripov ale aj fanúšikov série Prcičiek. Jednotka bola lepšia ale tomuto pokračovaniu by som dal len o nejakých 10% menej.

Zločinec (2008)

Mám vážne rád filmy z väzenia a nevybavujem si hádam žiadny vyložene slabý film, ktorý by spracovával väzenské prostredie. Ani tento nieje výnimkou a aj keď je to príbeh v podstate dosť klasický, má svoje čaro, výbornú atmosféru a skvelých hercov. Hlavne Val Kilmer dokázal, že nepatrí do starého železa. Režisérsky tiež výborne zvládnuté, vzhľadom na minimalitu prostredia (všetko sa odohráva na malom priestore) si film dokázal zachovať dramatičnosť až do konca.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Druhý diel Hviezdnej pechoty si každý predstavoval úplne inak a trojka preto sľubovala návrat k prvému dielu vrátane hlavného hrdinu. Jednička patrí medzi legendy dvojka bola katastrofa a tretí diel je niekde medzi nimi. Poteší návrat známych z prvého dielu aj spôsobu akým je film podávaný. Nepotešia nedotiahnuté triky, ak teda nejaké vôbec boli a celkovo dosť chudobná výprava filmu, od ktorého sa čaká pravý opak. Inak najslabšia na filme je asi dejová línia, potešil ale návrat k starému dobrému "Chcete vedieť viac?". Mňa film celkovo potešil, pretože pripomínal jednotku, ale väčšie hodnotenie tomu dať nemôžem.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Jednoznačným tromfom a výhrou filmu, je výber hlavného protagonistu. Vincent Cassel je v koži Mesrina naozaj vynikajúci. Či už ako majster mnohých tvári, či už ako skutočne charizmatická postava vdychuje filmu život. Dej je epizodický, nemá však hlbšiu myšlienku, spojnicu, okrem toho, že Mesrine je fakt magor, ktorý to chce proste všetkým natrieť. Jeho kriminálne eskapády sa vŕšia jedna na druhú. Hlavná chyba je vo viditeľnej neskúsenosti režiséra, celý príbeh je podaný veľmi vlažne a nemá veľmi pevnú štruktúru.

Valčík s Bašírem (2008)

Film o hrôzach vojny nakrútený tak nevšedným spôsobom, že tu možná forma trochu prebíja obsah a posolstvo. Animácia je fantastická a originálna hlavne tým ako je zároveň realistická aj schematická. Tieto dve zložky sú v neustálom kontraste a vytvárajú tak jedinečnú atmosféru. Milujem animované filmy v takejto komixovej podobe. Animácia je naozaj strhujúca a rozhodne zaujímavá, postavy sú charizmatické a hudobný doprovod sa taktiež veľmi vydaril.

Čtyřicítka na krku (2008) (TV film)

Romantický snímok o tom, že v štyridsiatke sa život nekončí, ale vlastne opäť začína. Jednoduchý príbeh je skôr určený pre dámske publikum, ktoré tomu predsa len lepšie porozumie. Je to film pre tých, ktorí nemajú nič proti vzťahu muža so staršou priateľkou. Sám mám partnerku o 12 rokov staršiu. Tento film je práve o tom, že si lásku nevyberáme. Láska si vyberá nás. Heather Locklear nemám príliš v láske, v tomto filme mi ale vôbec nevadila, práve naopak. Akoby sa stala herečkou práve pre takéto postavy. Koniec presne taký ako som očakával a bol som spokojný.

Appaloosa (2008)

Veľmi dobrý a napínavý western v réžii hlavného predstaviteľa Eda Harrisa. Udržal ma v napätí až do konca, a to sa nedá o všetkých westernoch z poslednej doby, povedať. Bezchybné obsadenie hlavných i vedľajších rolí. Nádherná Renée Zellweger v netradičnej role. Western, ktorého kvalita spočíva ani nie tak v akcii ale vo veľmi kvalitných dialógoch, ktorými som sa výborne bavil. Film natočený klasickou metódou a bez zbytočne krvavých scén ma veľmi potešil. Aj v súčasnosti možno natočiť western, ktorý nie je len strieľaním a na ktorý sa dá pozrieť aj viackrát ako raz.

Zalknutí (2008)

Hlavný hrdina je jeden mladík posadnutý sexom, ktorého skvele stvárnil Sam Rockwell. Ten je pre mňa ako druhý Seann Wiliam Scott, teda druhý Stifler. Je zárukou kvalitných komédií a komických scén. Vtipných situácií je vo filme požehnane, i keď sa ani zďaleka nejedná o najlepšiu komédiu. Za zmienku stojí scénka, keď sa Victor zamýšľa, že o Ježišovom detstve nieje veľa informácií, že to tiež mohol byť kok*t. Jedná sa proste o trošku nadpriemernú komédiu, ktorá vás bude baviť ak od nej nebudete čakať príliš veľa.

Hledá se hrdina (2008)

Taký priemerný film, u ktorého sa síce nebudete nudiť, ale nijako zvlášť ani baviť. Cuba Gooding Jr. podal dobrý výkon. Je to film, ktorý veľmi nabáda k zamysleniu. Téma, ktorá tu bola už mnohokrát, takže určité odvetvia deju sú predvídateľné. Zo začiatku by sa dalo predpokladať, že sa jedná skôr o drámu. Prijemne prekvapí aj hudba. Nie je to oddychovka a človek musí byť pri sledovaní sústredený, ale za trpezlivosť sa vám film odmení zaujímavým zážitkom.