Americká idyla (2016)

Snímka o pubertálnej feministickej liberálke, ktorá lezie na nervy svojim koktaním. Ide o režijnú prvotinu Ewana McGregora. Ujal sa tejto pozície s odvahou, pretože príbeh a štýl predlohy nie je ani ľahko sfilmovateľný, ani pochopiteľný pre masy divákov. V úlohe otca neideálnej rodinky pôsobí McGregor tak ako má, úprimne, citlivo a poctivo. Sexi Jen Connelly rovnako zvláda úlohu milujúcej matky a neskôr ženy navonok silnej, ale osamotenej v nefunkčnom manželstve, s drvivým vedomím, že najskôr vychovala vrahyňu. Snímka je zbytočne dlhá a sú v nej hluché miesta, navyše postava Dakota Fanning je neuveriteľne protivná. Priemer.

Perfect Blue (1997)

Doteraz neviem o čom to bolo, ale to čo som si najviac z filmu zapamätal bola typická uškriekaná aziatka a celkovo nechápem, čo ma núti sledovať japonské animáky v japonskom dabingu, pretože to je fakt k nevydržaniu. Animácia nie je zlá, ale na dobu vydania filmu sme mali možnosť vidieť už aj lepšie kúsky. Postavy sú otravné a nesympatické a s hlavnou hrdinkou sa nejako neviete stotožniť a skôr si prajete jej skoré znásilnenie jej voayerom. Hudbu som neregistroval v snímke žiadnu, skôr len nejaké tóny. V tomto animovanom filme sa neudeje nič, čo by ste si pamätali roky.

Tráva je zlatej důl (1998)

Príšerne nudná zlátanina z ktorej si neodnesiete nič. Žiadne ponaučenie, ani kopu zábavy, ani skvelý filmový zážitok. Snímka plná nesympatických hercov, slabé ako roadmovie, slabé ako komédia, slabé ako thriller. Billy Bob Thornton robí čo sa dá, aby utiahol snímku, ale bohužiaľ on nie je ani hlavná postava a ako vedľajšia to má márne. Film postráda aj pekné herečky aby sa bolo aspoň na čo dívať, hudba sa mi nevryla do pamäte. Navyše neznášam feťákov a tak sa mi ani nepáčil samotný príbeh o pestovateľoch trávy a huličov v jednej osobe. Snáď vám ušetrím čas ak vám tento film neodporučím.

Koule (1998)

Snímkov tohto druhu je veľa. Z vesmíru, kde ale nevyleziete z rakety a nepreletíte sa vesmírom a ste len zamknutý medzi železnými plechmi. Čo je pre mňa škoda, pretože práve to mi na vesmírnych filmoch chýba. Film nadhodnocujú hviezdy 90.rokov 20.storočia Dustin Hoffman, Samuel L Jackson a Sharon Stone, u ktorej mi však často vadí ten jej nechutný lezbický krátky účes. Niet nad The Quick and the Dead, kde jej to pristalo. Film je v skutku napínavý a vy až do finále neviete, kto je na zlej strane. Takže je to dobré aj ako Krimi, kde sa snažíte prísť na to, od koho dostanete dýku do chrbta. Veľmi dobrý filmový zážitok.

Zuřivost (1999)

Celkom zaujímavá a podarená komédia plná super hereckých hviezd. Neviem ako sa mi film mohol tak dlho vyhýbať a nenarazil som naň ani cez VHS, ktoré som si často na prelome tisícročia požičiaval z videopožičovní. V snímke excelujú hviezdy Gary Sinise v role psychopata, Jeff Daniels v netradične vážnej role, Josh Brolin rovnako v netradičnej polohe nadržaného puberťáka na rozdiel od drsného zabijaka ako ho poznáme dnes.. a tiež skvelý a vtipný David Schwimmer, ktorý hrá nechutného buzika, navyše v interracial vzťahu. Ako komédia to naozaj ujde a aj si zastrieľame.

Mládí (2015)

V skvelom hereckom obsadení nájdeme vedľa Michaela Caina a Harvey Keitela tiež božskú Jane Fondu, sexi židovku Rachel Weisz alebo dobrého Paula Dana. Zaujímavosťou je aj veľké množstvo známych nehercov, ktorí vo filme hrajú sami seba. Aj v tomto filmárskom počine Paola Sorrentina je zrejmé, aký veľký význam prikladá hudbe a tiež vizuálnemu spracovaniu. Každý obraz je majstrovským dielom, ktoré si máme chuť zapamätať navždy. Netreba sa báť, že by sme celých 118 minút museli pozorovať zosychajúce staré telá a počúvať hovory o počte liekov a problematickej prostate. Režisér starnutie nezatvára na samotku, konfrontuje ho s mladosťou okolo a mladistvým nazeraním na svet, ktoré nie je závislé od ročníka narodenia.

Železný obr (1999)

The Iron Giant sa rovnako ako Rodinka Úžasných vracia do minulosti a to dvojakým spôsobom, prostredníctvom ktorého oslovuje ako naivné, tak poučené publikum. Jednak je zasadený do 50.rokov, kedy pripomína studenovojnovú atmosféru v spoločnosti, jednak sa odkazuje k filmom nielen v danej dobe vzniknutým, ktoré ono napätú klímu tematizovali. The Iron Giant v čase svojho prvého života sa vymykal zo súčasnej produkcie animovaných diel. Počin, ktorý namiesto vtedy vďaka pixarovkám populárnej počítačovej animácii uprednostňuje dvojrozmernú kresbu a svoje 3D prvky maskuje. Počin, ktorý oproti disneyovkám oslovuje dospelejšie publikum svojou významovou ambicióznosťou, oslobodením sa od epizodického rozprávania pozostávajúceho z muzikálových i dobrodružných atrakcií a uprednostnením spomienok na dobu minulú pred formou bájky.

Zákop (1999)

Snímku som si pozrel kvôli téme prvej svetovej vojny a Danielovi Craigovi. Prekvapivo vyzerá snímka, akoby bola z nejakého roku 2015 a nie 1999. V skutku. Dokonca aj ten Daniel Craig vyzerá nie ako mladík, ale ako Bond z Casina Royale. Na druhú stranu treba napísať, aby ste sa netešili ako ja, že tam neuvidíte skoro jediný výstrel a zo zákopov sa ani nedostanete. Všetko je to vlastne len o kecaní. Pochválim sa ale že na stene cez projektor to malo svoje čaro, ale z tých kecov si po týždni človek na nič nespomenie. Škoda. Posledná scéna konečne nakopne film a bum. Koniec. Titulky.

Deadpool XXX: A Porn Parody (2015) odpad!

Pravdepodobne sa jedná o najnudnejšiu porno snímku, akú som doteraz videl. Tieto XXX parody za veľa nestoja, ale už som ich pár videl a toto je rozhodne katastrofa. Jediným pekným spestrením je Jessa Rhodes, ale ani ona mi nedokázala rozprúdiť krv v tele a dať aspoň jednu hviezdu. Kostýmy sú príšerné, vôbec nesedia, objavujú sa tam krížom krážom divní hrdinovia, dokonca Wolwerine. Nie je to komické, nie je to sexi. Všetko snáď v jednej miestnosti, sex scény suché (nudné), nechutné. Akoby natočené len z povinnosti. Sám som sa pristihol že si v hlave vymýšľam lepší scenár, než bol vyprodukovaný.

Arabika (1992)

Holt v minulom storočí sa vedeli točiť porno filmy. Hodnotím len priemerne, no toto dielo ma prekvapilo po mnohých stránkach. Dokonca by som aj príbeh hodnotil priemerne, to je asi u mňa zatiaľ maximum. Ako som už spomínal, v retro pornách sa ešte zameriavalo na malé detaily. Nechcem tu vypisovať nejaké prasačinky, ale v dnešných časoch vidíte len nechutne rýchle fajky, akoby sa "fajčiarkam" mal čoskoro vrátiť domov manžel a ony to musia rýchlo odmakať. V minulosti a aj v tejto sníme sa vedeli ženy pohrať s jazykom a predvádzali poriadne jazykové tornáda. Kostýmy hodnotím 10/10, rovnako tak ženy a rôzne detaily - pristihol som sa že si všímam aj krásne náušnice, proste vizuál za 10.