• Krátkometrážní

Lincoln (2012)

Nuda, kterou nezachrání ani skvělý Daniel Day-Lewis. Přeci jenom příběh filmu bližší americkému divákovi než českému, Američana by taky nebavil dvou a půl hodinový film o Masarykovi.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

První dojmy z filmu byly vesměs kladné. Byl jsem znovu opojen kouzlem Středozemě, plné elfů, trpaslíků a dalších bytostí. Kouzlo bohužel brzy vyprchalo a z filmu mi neutkvělo skoro nic. Rozdělení knihy na tři části považuji za velmi nešťastné. Kvůli tomu jsou některé scény nesnesitelně dlouhé a brány do podle mě zbytečných podrobností, které ocení opravdu jen znalci Středozemě. Film se za každou cenu snaží napodobovat Pána prstenů, ale to se už jen s jednoduchým příběhem nejde. Pojetí v duchu Pána prstenů se odrazilo i na přeefektovaných akčních scénách, které mi nejdou dohromady s milým, humorným a pohádkovým dobrodružstvím, jak jej Tolkien napsal. Film Hobit považuji za největší zklamání tohoto roku, protože jsem se na pouť Středozemí skutečně těšil...A za rok se v ní znovu ocitnu, ať je první Hobit jakýkoliv...kouzlo Středozemě je příliš silné...

Blade Runner (1982)

"All those moments will be lost in time...like tears in rain...time to die".....geniální film s nepřekonatelnou ponurou atmosférou.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Londýn, Paříž, Bari, Suez, Bombaj...Ještě teď tu trasu dokážu vyjmenovat. Jako malý jsem to miloval. Podle mě nejlepší zpracování Verneovy předlohy včetně hraných filmů s dobrým českým dabingem (Viktor Preiss!) a milými hlavními hrdiny. Ta znělka! http://www.youtube.com/watch?v=yu_5T4t2XoM Když to někdy dávají v televizi, s chutí se podívám i dnes!