Terapie online (2011) (seriál)

Výborně napsáno a ještě lépe zahráno, což při použití formátu "ksicht přes celou obrazovku" zvlášť vynikne. Tohle si může natočit každý doma v obýváku, ale málokdo má talent a ehm... koule jako Lisa Kudrow.

Nevědomí (2013)

Příběh a struktura vyprávění na úrovni slabší počítačové adventury, ale přesto je fajn, že se podobné hard sci-fi pořád točí.

Atlas mraků (2012)

Je to epické, to mám rád. Je to odvážné, to se mi líbí. To, že si to celé pozvolna plyne odnikud nikam, mi až tak nevadí. Bohužel, film působí jako by byl celý, včetně sekvencí ze současnosti, natočen před zeleným plátnem a nejživotněji paradoxně vypadají legrační latexové masky, které zřejmě Wachovští koupili v tržnici na Kladně. Zábavná tříhodinová jednohubka, ehm.

Prometheus (2012)

Spousta negativních hodnocení nepochybně vyplývá z frustrace, že stačilo tak málo, aby to bylo o tolik lepší, ale faktem je, že i v této poněkud invalidní podobě je Prometheus o řád či dva atmosféričtější podívanou, než cokoli natočené v tomhle žánru za posledních 20 let.

Temný rytíř povstal (2012)

Nolan opět ukazuje, že komiks se dá udělat i vážně, realisticky a bez nadsázky, ale až na jednu výjimku se mu do filmu nedaří dostat emoce. Škoda, ale po téhle trilogii za 20 let neštěkne pes.

Fantastický pan Lišák (2009)

Rozhodně nepatřím mezi fanatické obdivovatele Andersonových filmů, vlastně ani pořádně nevím, co se mi na nich líbí. V Lišákovi je nicméně jedna scéna, která tak nějak shrnuje všechny důvody, proč se na ně vždycky rád podívám. Ano, je to scéna s vlkem.

Politické kruhy (2009)

Spin-off (pro mě neznámého) britcomu "The Thick of It" je pozoruhodnou sondou... a tím nastavuje zrcadlo... Tak znovu. Vtipnější film jsem letos neviděl, stačí?

RocknRolla (2008)

Gerard Butler není Jason Statham, Mark Strong není Vinnie Jones a hlavně, Guy Ritchie 2008 není Guy Ritchie 2000. Průser a tři hvězdičky jenom z nostalgie.

Gran Torino (2008)

Eastwood ví, co chce sdělit a nekomplikuje si život dějovými kličkami a bouráním klišé. V Mystic River jsem mu to sežral i s chlupama, ale tady to, nejspíš hlavně vinou špatně napsaných dialogů a slabých hereckých výkonů, šlo úplně mimo mě. Zklamání roku a promarněná šance.

Porco Rosso (1992)

Co na tom, že příběh působí svou strohostí spíš jako pilot k seriálu. Takový seriál bych strašně rád viděl - emoce, humor a atmosféra, hustá jako vzduch v prasečím chlívku.