4teens (2011) (seriál)

Příjemné překvapení. Zábavný, nikoliv však trapný seriál. Výtvarná stránka, sympatičtí mladí herci (a herečky), hudba, humor a spád - klady seriálu. Hodnocení mírně nadsazeno (objektivně 3,5 hvězdy).

Nevinnost (2011)

Šokující vyznění celého příběhu mě přivedlo k následujícímu názoru - Nevinnost od Hřebejka = Nebezpečné hry po česku.

Kazatel smrti (2007)

Tři hvězdičky za to, jak jsem se bavil. Jinak se jedná spíše o nechtěnou komedii. Scénář je neskutečná slátanina! Ano, tak to vidím.

Země bez hrdinů, země bez zločinu (1995) (TV film)

Dokument na téma odbojové skupiny bratří Mašínů, který je natočen jen z jednoho úhlu pohledu (z naprosto opačného než dokument Miroslava Kačora s názvem Svědomí hrdinů). Co mě zaujalo: srovnávání zabití řadových esenbáků s útokem na pohlavára Heydricha, přičemž dokonce zaznělo, že byl zastřelen i Heydrichův řidič (ten byl však "jen" postřelen). Slovo ale dostali i odpůrci bratří Mašínů, např. svědci jejich akcí (mj. Blažek z Mořic).

Svědomí „hrdinů“ (2008)

Dokument na téma odbojové skupiny bratří Mašínů, který je natočen pouze z jednoho úhlu pohledu. Co mě zaujalo: obhajovat příslušníka SBN tím, že to byl jinak dobrý člověk, kterého mělo okolí rádo, který hrál dobře fotbal atd. Koneckonců šlo o slova syna oběti bratří Mašínů. Slovo však dostali i příznivci Mašínů.

Kolaborovali s nacisty (2010) (seriál)

Komentář slovenského nácka (waerwulf) se snad ani nedá komentovat... Quisling i Degrelle byli kreatury a kariéristi nejhrubšího zrna. Ostatní kolaboranti jakbysmet. Smrt nacismu!

Generál Custer (1967)

Spolu s dvoudílným filmem Syn jitřní hvězdy nejlepší film o životě ctižádostivého amerického generála, který totálně podcenil indiány prérií a tím jim umožnil jejich poslední velkou výhru nad bílými. Apropos režisér Siodmak natočil i Žuta a obě mayovky z mexického prostředí.

Claim na Hluchém potoku (1971)

Bezva hláška: "Co si pak koupíš, Švéde?" "Bednu párků a škopek hořčice!" DDD

Válečné bubny (1957)

Lex Barker jako náčelník Apačů!!! Už jen proto je film zajímavé vidět. A navíc to není zdaleka vše. Doporučuji fanouškům westernů, filmových Mayovek a romanticko-dobrodružné podívané vůbec.

Protektor (2009)

Tak tohle je celkem atypický film, rozhodně i velmi zajímavý a dobře propracovaný, navíc s řadou neokoukaných tváří (žádná Geislerová, Vilhelmová, Trojan a spol.). Jenže atmosféru protektorátu jsem v něm cítil jen částečně a jen chvílemi. Vyzdvihuji zajímavou hudbu k filmu, herecké výkony Daniela a Plodkové a v neposlední řadě zajímavý nápad filmařů, jak propojili Hitlerův ne příliš známý citát o Češích (Čech je jako cyklista - nahoře se hrbí, dole však šlape) s kolem, na kterém po atentátu na Heydricha prchal Gabčík.