Underworld (2003)

Pre mňa najlepší film na upírsky motív. Kombinácia modrých a strieborných farieb boli pre mňa vizuálnou radovánkou. A Kate Beckinsale? Najsexi upírka všetkých čias :) Že scenár bol blbý? Nemôže byť každý film pre supermacherov...

Loď duchů (2002)

Bolo to docela strašidelné. Viac od tochto filmu ani nemôžeme čakať. Pár vydarených scén to však má, raz sa na to dá pozrieť.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Väčšinou sa stáva, že keď sa dialógy tvária sproste, je hlúpy aj samotný dej. V tomto filmu je tomu inak. Dejovo sa mi to celkom páčilo, spomínané keci neboli na úrovni voči vizuálnej stránke, takže ako často v týchto žánroch – forma zvýťazila nad obsahom. Napriek tomu som sa však nenudil, a nakoniec ma film presvečil, aby som si pustil starého predchodcu, Predátora.

Pátý element (1997)

| Scenár: Robert Mark Kamen, Luc Besson | Hudba: Éric Serra | Produkcia: Patrice Ledoux | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Gaumont Film Company | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržba: 263,920,180 $ | Film, ktorý mal v sebe niečo jedinečné. Atmosféra bola fakt dobrá, napriek tomu, že sa tie rôzne tvory niekedy chovali fakt blbo. Pesníčka Divas Dance mi však tak prirástla k srdcu, že dnes je už pre mňa klasikou (s partou si ju pospevujeme v Q dure a Z mole :) Besson, ďaľší nadpriemer...

60 sekund (2000)

60 seconds ma niečim vždy fascinovalo. Mal som 12, keď som sa pohádal s rodičmi, aby som namiesto divadla ostal doma pozerať tento film. Videl som ho raz, dvakrát, potom som si zohnal dvd atď. Proste bol premňa niečim výnimočný. Kamoši zohnali ruský polooriginálny soundtrack, a použili sme ho pri natáčaní naších prvých víkendových pseudofilmov :) Táto hudba a film sa pre mňa stali večnou spomienkou na tie výborné časi, ktorých duch vo mne žije dodnes.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

|| Scenár: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson / The Fellowship of the Ring by J. R. R. Tolkien | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Peter Jackson, Barrie M. Osborne, Tim Sanders, Fran Walsh | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: WingNut Films, The Saul Zaentz Company | Rozpočet: 93 miliónov $ | Tržby: 870,761,744 $ || Ako opísať niečo, čo je časťou vášho života? Dôležité. Ako opísať niečo, čo ste schopný prežívať od prvej minúty - do poslednej? Dokonalé. Ako opísať niečo, kde sa viete stotožniť s každučkou postavičkou? Prekrásne. Ako opísať TO, čo je rovnocenne kvalitne vyhotovené, ako kniha, ktorú ste už pôvodne pokladali za majstrovské dielo? Neuveriteľné. Niet takého pevného disku, ktorý by uniesol opísané pocity, ktoré mňa viažu k tejto trilógii. Subjektívne. Harry Potter Sucks. Ojedinelý uhol pohľadu.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

|| Scenár: Fran Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair, Peter Jackson / The Two Towers by J. R. R. Tolkien | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Peter Jackson, Barrie M. Osborne, Fran Walsh | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: WingNut Films, The Saul Zaentz Company | Rozpočet: 93 miliónov $ | Tržby: 925,282,504 $ || Všetko, čo sa týka môjho vzťahu k tejto trilógii, som už obrazne napísal k Fellowship of the Ring. Samotný druhý diel je most, ktorý všetko spája, a nebiť jedinečného kúzla elementov tejto časti, trilógia by bez nej krívala. Pústím si ho hocikedy bez akéhokoľvek pochybovania o stratenom čase. A to hlavne extended version.

Statečné srdce (1995)

| Scenár: Randall Wallace / Angus Macfadyen | Hudba: James Horner | Produkcia: Mel Gibson, Alan Ladd, Jr., Bruce Davey, Stephen McEveety | Distribúcia: Paramount Pictures, 20th Century Fox | Štúdio: Icon Productions, The Ladd Company | Rozpočet: 53 miliónov $ | Tržby: 210,409,945 $ | Filmový epos od Mela Gibsna, naplnený neopakovateľným obrovským srdcom a magickou mystikou. A hudba? Jediné soundrackové cd-čko, ktoré som si vedel pustiť viackrát po sebe. Musel som ho už niekoľkokrát zaobstarať znovu kôli veľkému opotrebovaniu... Dakujem, Mel a James! 115% | Blu-Ray, THX, EN DTS |

Pink Floyd: The Wall (1982)

S filmovým prevedením tohto alba nám vzniklo niečo fakt vážneho. Témat a psychológia tažká tonového rázu. Hudba je naďalej dokonalá, ale priznám sa, že koncertové prevedenie týchto pesníčok ma vie utešiť viac, než tento snímok ako celok.