Schindlerův seznam (1993)

Děkuji ti Stevene že jsi si splnil svůj sen a natočil jsi bolestnou pravdu o jednom záslužném činu. O činu na který se díky tobě snad nikdy nezapomene. Při sledování Schindlerova seznamu jsem prožil něco, co by se dalo nazvat jako nejemotivnější filmový zážitek. Zážitek který nedoprovázel jen smutek, lítost a pláč, ale i vztek, křik a nadávky. Postava Amona Goetha je napsána a hlavně zahrána přímo mrazivě. Nakonec mě však dostala dívenka v červených šatičkách, která do celého černobílého konceptu filmu skvěle zapadla. Po ní už jsem se nevzmohl opravdu na nic a dodíval jsem se s otevřenou pusou. Jelikož má film vedle svích nesporných kvalit i morální hodnotu, nemohu hodnotit jinak než 97% Nejlepší scéna : Dívenka v červeném

Forrest Gump (1994)

Forist je prostě Forist. Odmítám k tomu cokoliv jiného dodávat. 97% Nejlepší scéna: na to nemám dostatek papíru:)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

I po páté projekci je tento můj oblíbený film stále dobrý. Co dobrý. Vlastně on je pořád lepší a lepší. Zajímalo by mě kde se to zastaví. Myslím že nemá moc smysl tady vypisovat to, co už tu napsal někdo jiný. Kvality filmu jsou nesporné. O tom vlastně vypovídá i místní hodnocení. Tak snad jen. Můj nejoblíbenější a nejlepší hraný film. (Hraný proto, protože ho u mě předstihl Muž který sázel stromy a Koyaanisqatsi). 98% Nejlepší scéna : Byl jsem tu, Útěk.