Dokonalý šéf (2015)

Nakoľko som pozeral Pekelnú kuchyňu s Gordonom Ramseym, tento film mi to veľmi pripomenul. Až by som povedal, že scenárista mal pri písaní tohto scenára zapnutú TV, kde práve táto relácia išla. Množstvo nadávok v kuchyni, minulý príbeh, ktorý nebol divákom až tak veľmi priblížený, viacero zvratov, a všetko nakoniec dobre dopadne. Hodnotím to ako klasickú polokomédiu s tým rozdielom, že dej filmu je zaradený do michellinského prostredia. Je to skôr taká oddychovka ako napínavé sledovanie.

V srdci moře (2015)

Novo-stará dobrá klasika. Dej prevažne odohrávajúci sa na oceáne, opustenom ostrove a na lodi. Tieto témy sú mi pri filmoch veľmi blízke a preto ich rád pozerám. Pri tomto filme je až ťažké uveriť, že v skutočnosti mohla taká pomstychtivá veľryba existovať. Trochu som vo filme nepochopil negatívny vzťah medzi prvým dôstojníkom a kapitánom lode, keďže sa nič také závažné medzi nimi nestalo. Miestami by som povedal, že bol film trochu chaotický. Nepáčili sa mi ani efekty, veľmi bolo vidno, že ide o prácu počítača. V druhej polovici filmu by som si vedel predstaviť viac akcie, pretože nič sa tam nedialo. Ako bonus hodnotím, že ide o skutočný príbeh, aj keď samozrejme určite s viacerými vykresleniami.

Stážista (2015)

Komédia, na ktorej sa vlastne ani veľa nezasmejete, napriek tomu som mal úsmev pomaly od začiatku do konca filmu. Aj keď De Niro má už 70 rokov, táto rola mu neskutočne sadla. Miestami mi ho bolo až ľúto, prevažne na začiatku filmu, keď si ho Anne nevšímala. ide o typ človeka, ktorý je neskutočne spravodlivý a nemá rád, keď sa ľuďom zatajujú skutočnosti. Presný opak je postava Anne, len stres, tlaky a nestíhačky, pomaly som to cítil až cez obrazovku. Na takéto večerné pozeranie tento film určite odporúčam.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Priemerná mafiánska story, ktorá istotne v niektorých častiach odbočuje od reality. Čo ma na tom filme bavilo a čo hodnotím veľmi pozitívne, je skvelé herecké obsadenie do každej postavy. Veľmi mi ale nesedel ako hlavná postava Johny Depp, pre mňa sa hodí na iné role. *** preto, pretože o pol rok si ani nespomeniem, že som taký film videl a bude sa mi to motať s ostatnými filmami, ktorých je na tento žáner neúrekom.

Druhá šance (2014)

Neviem, či som videl doteraz aj iné dánske filmy, ale ak budú všetky minimálne ako tento, bude to celkom fajn. Trochu mi vadilo, že keď som to pozeral s titulkami, bol som závislý čisto na nich, pretože po dánsky samozrejme neviem ani ň. Na konci nečakaný zvrat, ktorý som nečakal. Netreba čakať od toho filmu nejakú kriminálnu zápletku, skôr ovplyvňovanie zo strany policajta, keďže si dovolí vymeniť mŕtve dieťa za živé. Hodnotím to priemerne, veľmi ma to neoslovilo, ale pozerať sa na to dalo.

Perfektní den (2015)

Veľmi zaujímavé, o čom všetkom sa už dá natočiť film. Dej odohrávajúci sa na Balkáne počas vojny, kde pracovníci z Aid Across Borders hľadajú celý film lano, aby mohli vytiahnuť mŕtveho muža zo studne, čo sa im nakoniec aj tak nepodarí kvôli OSN :D herecké obsadenie je celkom fajn, miestami aj vtipné, a myslím, že v pohode pozerateľné :) ale nič si z toho filmu neodnesiete a časom na neho aj zabudnete.