Anihilace (2018)

Moc pěkné a hlavně časem neohlodané téma. Rozhodně jeden z nejlepších filmů za poslední rok. Dodávám, že píšu o tématu a celkovém pojetí filmu. Natalie Portman byla je a bude dřevěná. Oceňuji Tuvu Novotny, škoda, že jim s Nalalii neprohodili role.

Mulholland Drive (2001)

Ze začátku jsem u toho usínala, ale pak to dostalo otáčky. Dala bych pět hvězd, kdybych si nevšimla Lynchovy recyklace vlastních fórů z Lost Highway, např. telefonování sám sobě nebo proměna postav. Pro ty, kteří do dnes nepochopili Lost Highway, je Mulholland Drive přece jen trochu jasnější.

Terminator Genisys (2015)

Připadám si jak Ladislav Stroupežnický píšící Cimrmannovi názor na hru Čechové na Řípu: Terminator Genisys jsem bohužel viděla. Nevím co Vám vytknout dřive. Zda chatrný děj, mátožnost postav, či veškeré prohřešky proti "zákonům" dramatu (v tomto případě jakéhokoli příběhu), jichž jste se stačil dopustit již během prvních 20 minut. Když se potom Kyle dozví, že muž, který ho vychoval, je jeho syn a navíc tekoucí terminator... takže Kyle, který se podle úvodního vyprávění narodil až po Skynetu a potká svého syna coby dítě... To je zas jak Němý Bobeš, "Víš, to bylo tak". Místo starého P/papouška zde vystupuje "děda" terminátor Schwarzenegger a dal tomu aspoň trochu humoru. Z Arnolda jedna hvězda a druhou hvězdu si dávám sama sobě, za to, že jsem to vydržela až do konce :)

Elysium (2013)

Zvažovala jsem dát jednu hvězdu, nebo odpad. Asi jsem se moc namlsala Hitchockem, Polanskim, DePalmou a jinými podobnými. Nepochopila jsem kdo je vlastně kdaďas a kdo padouch asi jak v Nebi tak na Zemi v tohle případě jak v Elysiu tak na zemi. Trpěla jsem u toho hodinu jed díky Julii Foster a Williamu Fichtnerovi, ale pak už jsem to nedala a bez milosti vypnula. Další hodinu a čtvrt utrpení už bych nezvládla. Takže jedna hvězda pro Julii, druhá pro Williama a tím to končí.

Drive Angry (2011)

Opravdu je tu někdo, kdo tehle film bral vážně? Od první minuty je jasné, že to není skutečně akční, ale spíš ironie, parodie... Asi tak 5 minut toho filmu se fakt odehrávalo něco vážně. Navíc Bill Fichtner házející minci, která se promění v průkaz FBI, to je masakr. A všechny ty slow motion a uhybání kulkám... 100 minut smíchu mi právě prodloužilo život. Mé díky patří Lussierovi, Cageovi a především (se opakuji) Williamovi Fichtnerovi, který je univerzální a velmi podceněný herec.

Lucifer (2016) (seriál)

Ty zápletky jsou klaciské krimi, ale postava Lucifer je skvělá. Úžaně zní jeho britská angličtina mezi různými americkými dialekty. A jeho humor a flirtování a manipulace lidí jsou úžasné, až poučné :)

The Drowning (2016)

Ten děj by nebyl úplná blbost, kdyby to nebylo tak odfláknuté. Je tam spousta věcí nakousnutých (pozor možný spoiler!) a pak místo, aby se vysvětlily, hlavní postava - tedy psychiatr, se nasere a ukončí to bez vysvětlování. A nic víc už se pak neděje.

Zúčtování (2016)

Naprosto vynikajíci film, skvělý děj i rozuzlení. Bez zbytěcných průtahů a efektů. Za mě *****

V moci snů (2000)

Dobrý nápad s určitým typem rozdvojené osobnosti, navíc obsazeni Skarsgård, Fichtner, Moore je také celkem originální. Ovšem když se film rozjede, tak na jednou skončí jaksi uprostřed děje, nijak se nevysvětlí co je skustečnost a co ne. To bych brala u filmu, který je trochu scifisticky naladěný, ale tohle jen romantické snad ani ne drama, romantický načrt něčeho, z čeho by mohl být dobrý film, kdyby si scénárista dal trochu záležet. Jedna hvězdička z Fichtnera, druhá za Skarsgårda, třetí za dobrý nápad a mínus jendna hvézdička za zmaření dobrého nápadu a mínus jedna hvězdička za neukončení myšlenky. Hodnocení *

Prison Break: The Road to Freedom (2007) (TV film)

Co me nezabije to me posili - v tomto pripade neplati. Shlednuti tohoto filmu me nezabilo (nudou), ale rozhodne neposililo. Vlastne jen kvuli tomu FBI typkovi jsem se na to divala.

Ovládací panel
25. nej uživatel Finsko