Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Flint! Flint! Flint! Právě Toby Stephens, který si slavného kapitána střihl, by mohl být hereckým tahounem tohohle slušně vypadajícího pirátského dobrodružství z produkce Michaela Baye. Ostatní obsazení je vesměs neznámé a trošku těžkopádnější úvodní díl nás do dění vtahuje jen lehkým seznámením s postavami, pár akčními scénami a samozřejmě trochou toho "odvážného" sexu, který nesmí na stanici Starz chybět. Doufám, že další díly už budou trochu svižnější. Pilot - 70% Pořádné pirátské dobrodružství v televizi chybělo a byť mají tihle piráti ještě co zlepšovat (v druhé sérii na to bude prostoru dost), jedná se o povedenou záležitost. Jde tu víc o atmosféru, než módní twisty a akční děj za každou cenu, což samozřejmě nemusí sednout každému, ale pokud nečekáte námořní bitvu v každém dílu, budete spokojeni. 1. série - 80% Kdo vzdal sledování tohohle pirátského dobrodružství po pár prvních rozjezdových dílech, velmi prohloupil. První série byla zkrátka víceméně seznamovací, ale co tvůrci předvádějí ve druhé řadě, to je neskutečně pekelná jízda. Spousta událostí a zvratů prakticky v každé epizodě a přitom tvůrci zůstávají věrni svému stylu a vědí, že nejen námořními bitvami živ je divák. Tahle řada mě natolik strhla, že seriálu musím přidat i tu pátou hvězdičku. Tak zase příští rok, kapitáne Flinte. 2. série - 100% Třetí série pokračuje v nastoleném tempu a jako bonus dostáváme dvě velice silné nové postavy, Woodese Rogerse a Černovouse. Vývoj postav je opět famózní a zde si pro sebe sérii do značné míry krade Silver, který prošel opravdu největší přeměnou. A v epickém finále se konečně zrodí legenda, Long John Silver. Už aby tu byla další řada. 3. série - 100% Závěrečná čtvrtá série takřka neměla slabšího místa a nabídla vše, co z tohoto seriálu dělá jeden z nejlepších ve svém žánru. Samotné finále sice některé zklame tím, že jsme se dočkali možná až moc velkého happy endu, ale ve výsledku jde o povedené zakončení. Bude se mi stýskat, kapitáne Flinte. 4. série - 100%

Temný případ (2014) (seriál)

Po atmosferickém intru nás tvůrci okamžitě vtáhnou do špinavého světa vražd. Rukopis Caryho Fukunagy (Sin Nombre, Jana Eyrová) je v pilotním dílu značně čitelný a dotváří hutnou atmosféru. Pomalé tempo seriálu svědčí a obě herecké hvězdy bravurně rozehrávají své party. Woody Harrelson v roli vesnického balíka sice zatím lehce zaostává za filozofujícím depresivním podivínem Matthewa McConaugheyho, ale to je dáno i tím, že McConaughey, momentálně se nacházející ve své životní herecké formě, dostal o trochu vděčnější roli. Pilot - 90% 2. díl za mnou a už se dostavila těžká závislost. Já chci víc! --- A je vymalováno, po osmi dílech je nejlepší letošní seriál u konce, ale diskuze o něm se budou vést ještě hodně dlouho. Kdo by čekal, že tahle vymazlená depresivní záležitost spojí všechny seriálové konspirátory, kteří si budou týdny lámat hlavu i nad těmi nejmenšími detaily, které jim tvůrci naservírovali, aby tak diváka zcela vtáhli do dění. Po osm dílů jsme spekulovali, hráli si na detektivy, ale i přesto není True Detective jen o řešení velkého a temného případu. Psychologie postav je dalším velkým lákadlem. Především pak postava Rusta Cohlea v podání famózního Matthewa McConaugheyho (který letos k tomu Oscarovi prostě musí přidat i Emmy a Zlatý glóbus). Takhle brilantně napsanou a parádně zahranou postavu nenajdete asi v žádném jiném seriálu či filmu. 1. série - 100% "Time is a flat circle." --- Po skvělé první sérii přišlo velké zklamání. Po celou druhou řadu mi byly postavy v podstatě ukradené, navíc se zejména ke konci chovaly dost nelogicky. Řeči o tom, že srovnávat tyto dvě série je nesmysl, neberu, pořád to píše stejný člověk a má to stejný název. Jiný příběh a nové postavy na tomto faktu nic nezmění. Zatímco u první řady měly všechny ty monology i dialogy skutečnou hloubku, tady si na nějakou hlubokomyslnost jen hrají a jsou to jen prázdné kecy. Herci mě až na Colina Farrella nikterak neoslnili, celé mi to připadalo nudné, předvídatelné a navíc neoriginální. Kdo tvrdí opak, moc toho nakoukáno asi nemá. Po tom nudném průběhu mi hlava nebere, k čemu bylo potřeba tak dlouhé finále, které mi už bohužel místy připadalo k smíchu. 2. série - 60%

Enlisted (2014) (seriál)

Čekala jsem mnohem více trapných scén, takže nakonec celkem milé překvapení. Nic, co by mě svým humorem odbouralo, ale šanci tomu ještě dám. Pilot - 60%

Policie Chicago (2014) (seriál)

Má to sice spád, ale i tak tato policejní odnož Chicago Fire ničím nevybočuje z řady klasických kriminálek. Drsňák Jason Beghe to sám neutáhne a zbytek jeho týmu ze zvláštní jednotky je až na pár výjimek nezajímavý. Pilot - 50%

Killer Women (2014) (seriál)

Solidní rozjezd, solidní obsazení, solidní westernově laděná krimi. Od remaku argentinského seriálu Mujeres asesinas (který už se dočkal mexického i italského remaku) se asi nedalo čekat nějaké velké překvapení, ale je to vcelku příjemná podívaná, která si na nic nehraje. A Tricii Helfer to v roli přiměřeně drsné a jediné Texas Rangerky v okolí náramně sluší. Uvidíme, jak si povedou další díly. Pilot - 60%

Inteligence (2014) (seriál)

Jak se dalo očekávat, jde o celkem tupou a nezáživnou akční kovbojku. Postavy jsou přehlídkou těch nejprovařenějších klišé: agent se zvláštní schopností danou čipem v mozku, který se nedokáže přenést přes "ztrátu" své drahé polovičky, rázná šéfová, která zvládne diplomaticky vyřešit každý problém, ambiciózní agentka, jež zprvu odmítá svůj úkol. Předvídatelný děj, kdy je navíc každému bystřejšímu divákovi jasné, co přijde v následující chvíli dřív, než to dojde samotným hrdinům, aneb směšné berličky pro vyvolání nějakého napětí. Dalších dílů se obávám a mám tušení, že moc dlouhou životnost Intelligence mít nebude, zvlášť jestli se z toho podobně jako z Almost Human vyklube jen tuctová krimi. Mimochodem ti Číňani jako záporáci jen umocňují pocit, že sledujeme hodně laciné béčko... A v druhém dílu zákonitě muselo dojít na muslimy. A ještě větší nudu a další kupu klišé. Takže pro mě konec. Po dvou dílech - 40%

Breathless (2013) (seriál)

Madmenovská inspirace se nedá zapřít, přesto tuhle největší klasiku mezi seriály situovanými do šedesátých let připomíná jen letmo v některých okamžicích a jde si vlastní melodramatickou cestou. Problém ilegálních potratů vnáší do téhle lékařsko-sesterské vztahovky zajímavé prvky napětí, stejně jako záporná postava šéfinspektora v podání Iaina Glena. Sázkou na jistotu bylo obsazení Jacka Davenporta do hlavní role gynekologa s nesporným šarmem a také tajemstvím, které je postupně během těch šesti dílů odhalováno (pravda, tady si na Mad Men nelze nevzpomenout). Vzhledem k velkému počtu postav by si tohle lékařské drama rozhodně zasloužilo další sérii, protože až na pár výjimek se ne všem dostává dostatek prostoru jejich příběhy plně rozehrát a dotáhnout do konce. 1. série - 80%

Rivalové (2013)

"A takhle jezdí Niki Lauda!" Intenzivní divácký zážitek a film nepostrádající dynamiku ani v jediné scéně. Ron Howard se pro biografické snímky snad narodil a opět potvrzuje, že v tomto "žánru" nemá konkurenci. Daniel Brühl v roli Nikiho Laudy exceluje, ale bez skvělého režijního vedení a parádní kamery i střihu by i tak byl jen poloviční. Kdo by to tušil, že tohle sportovní drama bude jedním z nejlepších filmů roku.

Sean Saves the World (2013) (seriál)

Balancuje to mezi rozpačitostí a zábavností. Je to ale natolik střelené, až je to místy vtipné. Jen je třeba naladit se na tu správnou vlnu. Zrušení seriálu se sice nedivím, ale na druhou stranu je to trochu škoda, protože v posledních dílech šla kvalita nahoru.1. série - 60%