Zemětřesení (1974)

Super katastrofák. Akorát mě nasrali, že tam tu fůrii nakokonec nenechal. Jinak efekty na tu doby pecka.

Cesta samuraje (2010)

Co se stane, když přesunete Hrdinu do žánru western? Respektive postapo western?   :-))  A obsadíte to áčkovými herci? Kupodivu zábavná a koukatelná asijsko westernovo popstapo libůstka. Nebo slátanina? Možná obojí, ale mě to celkem bavilo.

Neviditelný (2020)

Abychom si to shrnuli - všichni víme, že Wannell je jeden z geniálních scénáristů dneška. Když se pustí do režie, není to špatný, leč funguje to líp, když se režie chopí někdo jiný - například James Wan. Neviditelný je další skvěle napsaný kus, nicméně z té režie se dalo vykřesat určitě víc. Problematický casting tu zmiňuje hodně lidí a bohužel nezbývá než souhlasit. Ne každá ženská se jménem Moss musí bejt zrovna modelka, to by nevadilo, a špatně určitě nehraje - problém je spíš v tom, jestli je to áčková herečka, co dokáže utáhnout sama celý film. Jsou herečky, které by nikdo asi neoznačil za typické krásky jako třeba  Jodie Foster, Sally Hawkins, Lili Taylor nebo Charlotte Gainsbourg a další, jenže tyhle dámy jsou s herectvím o třídu výš a mají charisma na rozdávání. Nikdy jsem neměl problém na ně koukat dvě hodiny a koukal bych mnohem dýl. Tento dar bohužel Moss nemá. Obsadit ji do hlavní role filmu, co se točí jen kolem ní byla chyba podle mě. Třeba v roli její sestry by byla skvělá. Jinak má film napětí, zajímavé zvraty, jednu fakt skvělou lekačku (ano tu žebříkovou) a výborný závěr. Který mi bohužel opět pokazil nudný casting Adriana. Když celý film chlapa skoro nevidéte a líčí se vám jako démon všechch démonů a pak ho konečně vidíte a zjistíte, že je to jen takovej šulibrk, ztrácí to celé koule. Představte si v hlavní roli Jodie Foster a v roli Adriana třeba Cilliana Murphy nebo Christophera Walkena v dobách stejného věku - asi by to mělo jiné grády že?

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Geniální epizoda. Ohařovy hlášky posledních sérií z něj dělají nejzábavnější postavu seriálu (přesto, že je furt nasranej). Výměna Tormund -- Ohař patří k těm nejvtipnějším celého GOT.  A Noční král v nejlepší formě.

Hra o trůny - Křivopřísežník (2016) (epizoda)

"My watch is ended." aneb nejmazanější způsob, jak se dostat z doživotního celibátu v Noční hlídce.... a Jonova nejlepší hláška v seriálu asi. Jinak konečně jsme se zbavili dalších nesympatických prudičů: čili sera Allistara a hlavně Olyho. Ten jeho hnusnej ksicht i výraz mi už dloho lezly na nervy. Konečně je pryč spratek.

Hra o trůny - Valar Morghulis (2012) (epizoda)

Skvělý díl - miluju ten Sansin radostný přechod ve skrytý úsměv, když ji Joffrey zapudí. Velmi mě bavil hecovací proslov blbečka Theona (zřejmě nejsilnější jeho moment seriálu) i jeho překvapivé ukončení :-)) Jen jsem nějak nepochopil dvě věci: za prvé - kam se poděli obléhatelé Zimohradu (Boltonové sloužící za Starky) - bo hrad byl obklíčený a najednou Theonovi muži jsou pryč, obléhatelé taky a Bran a spol, se procházejí opuštěným hradem? Za druhé jakto že kolem Sama projde celá armáda nemrtvých a nechají ho všichni bez povšimnutí?

Hra o trůny - Muž beze cti (2012) (epizoda)

Arya a Tywin Lanister - jejich neuvěřitelné setkání a promluvy jsou jedním z vrcholů seriálu. Arya ví kdo je Tywin - přesto k němu cítí respekt (kdo by ho mohl necítit - ač chvílemi přemýšlí zda-li by ho zvládnula zabít), mohl by být jejím skvělým dědečkem - ta chemie tam funguje geniálně. Přesto že Tywinův pošetilý královský vnuk nechal popravit jejího otce. Tywin naštěstí neví kdo je děvče které mu slouží - ale kdyby věděl... Proto jsou jejich promluvy napjaté, že by se daly krájet. A já tleskám ve stoje tvůrcům i oběma skvělým hercům.

V kruhu koruny - Jindřich V. (2012) (epizoda)

Nu stejný autor, stejní herci - leč jiný režisér, je to jiná vesnice. A to hodně. Změna režiséra je tu dost silně cítit. Ač je příběh dobrý, ztratilo to úplně šťávu. Mimochodem černý vévoda z Yorku už je fakt výsměch. Logice i autorovi. Chvála Bohu tyhle přešlapy jsou naštěstí jedinou snahou tvůrců série o modernizaci klasické látky. Co se týče děje, novopečený král tu pro mě trochu ztrácí sympatie svým nesmyslným egoismem a snahou o spravedlivou válku. Na druhou stranu nám tu autor krásně nastiňuje, jak jsou dějiny plné nenažraných a chamtivých hlupáků prahnoucích za každou cenu po moci i za cenu stovek a tisíců životů a rozvrácené země. Jak by se lidi mohli mít krásně, kdyby takových ubylo alespoň o polovinu...